Hanımlara haberler
ANASAYFA / Anne & Çocuk / Bebek bakımı / Bebek elbiseleri nasıl olmalı?

Bebek elbiseleri nasıl olmalı?

Özellikle ilk bebeğini kucağına alan annelerin, bebek elbiseleri nasıl olmalı? Gibi sorularına sıkça rastlanır. Henüz çok taze bir cilde sahip yeni doğan bir bebek, cildinin hassas olmasından dolayı çok kolay tahriş olabilir. Bu sebepten dolayı annelerin bebek elbiseleri nasıl olmalı? Endişesi çok da yersiz değildir.

Bebek Elbiseleri Nasıl Olmalı?

Bebek kıyafeti seçilirken pamuklu kumaş olmasına dikkat edilmelidir. Naylon ve benzeri kumaşlar bebeğin cildini tahriş ederek canının yanmasına ve huzursuzlaşmasına neden olur. Bir takım görüntüsü güzel ama giydirilmesi zor ve rahatsız edici kıyafetler tercih edilmemelidir. Önemli olan göze çok hoş görünmesi değil bebeğin kıyafet içinde rahat ve huzurlu olmasıdır. Yazın yapılan bebek için kıyafet seçimi, hafif bol olup bebeğin içinde rahat edebileceği türden seçilirse, bebek huzurlu bir şekilde sıcak yaz günlerini atlatır. Kış ayında seçilen kıyafetler çok kalın kaba kumaşlar olmamalıdır. Bebeği aşırı giydirmek onu hastalıktan korumaz, aksine hastalanmasına sebep olur. Her mevsimde aşırıya kaçmadan bebek rahat edebilecek şekilde giydirilmelidir. Bununla birlikte kesinlikte tüylü, boncuklu ve benzeri çocuğa zarar verecek şekilde olan kıyafetler tercih edilmemelidir. Bebekler her gördüğünü ağızlarına götürdüklerinden kıyafet üzerinde bulunan nesneleri de ağzına alarak ciddi anlamda zarar görebilirler.

Bebek için en uygun kıyafet seçimi üzerinde hiçbir nesnenin bulunmadığı sade ve esnek kumaşlardan oluşan kıyafetlerdir. Bu tarz kıyafet seçimi yapıldığında bebek daha sağlıklı ve huzurlu olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

cocuk tuvalet egitimi

Çocuğunuza Tuvalet Eğitimi Hangi Aylarda Verilmeli?

Çocuğunuzun bezi günde 1-2 saat boyunca kuru kalıyor, sabahları kuru uyanıyorsa, dışkı zamanı kestirebiliyorsanız, dışkı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir