Hanımlara haberler

Çikolatalı Vegan Granola Tarifi İle Güne Zinde Başlayın

Fit kalmaya hazır mısınız? Güzel bir kahvaltı tarifiyle birlikte siz de diyetinize kahvaltılarınızda çikolata açlığınızı giderecek, fit kalmanızda yardımcı olacak olan ve tabi ki açlık krizinizi bastıracak bir besinle güne başlayacaksınız.İşte karşınızda çikolatalı vegan granola tarifi

cikolatali vegan granola
cikolatali vegan granola

Malzemeler

– 8 Ölçek yulaf

– 1 Ölçek çekirdeği çıkartılmış hurma

– 1 Ölçek su

– 1 Kaşık tarçın ve muskat

– 1 Çay kaşığı deniz tuzu

– Yarım ölçek kakao parçaları

– Yarım ölçek parçalanmış pekan cevizi

Yapımı

Öncelikle hurmaların çekirdeğiniz çıkartalım. Daha sonra 1 ölçek su ile blender içerisinde çekiniz. Kıvamlı hale gelmesini sağlayın.

Ezme haline gelen hurmaları tencereye alın ve mümkün olan en düşük seviyede ki ateşte kaynatmaya başlayın. Bu tencereye ayriyeten tuz, tarçın, muskatı ekleyerek karıştırma işlemine geçiniz.

Karıştırdıktan sonra tencere altını kapatınız. Daha sonra bu karışıma yulafları hemen ekleyin ve karıştırın. 5 dakika kadar yulafların yumuşamasını beklemeniz yeterli süredir.

Yulaflar yumuşadıktan sonra ise pekan cevizlerimizi karışıma ekleyelim ve karıştıralım. Fırın tepsinizin içine pişirme kağıdınızı sererek, bu kağıdın üzerine de karışımı dökerek yayın. Karışımdan bu tarifle birlikte yaklaşık 2 tepsi çıkacaktır.

Her tepsinin ortalama 300 derecede 20 dakika pişirme süresi vardır.

Pişirme işleminden sonra soğumasını beklediğiniz granolaların üzerine de kakao parçaları dökerek hazır hale getirmiş olacaksınız.

Son aşama ise soğumasını beklemektir. Granolanız soğudunda ise artık yeme vakti sizindir ve her sabah kahvaltınızı yaparken ya da açlık krinizi dönemlerinizde bu granola ile hem zinde hem de fitte kalmayı başaracaksınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

gobekten kilo verme

Yağlardan Kilo Verme Yolları Nedir?

Her insan aslında hızlı kilo verme yolu arar. En yanlış yollara da bu nedenle girmiş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir