Hanımlara haberler

Yeni Başlayanlar İçin Egzersiz Önerileri

Sağlıklı bir yaşam tarzı için düzenli egzersiz yapmanın sayısız faydalarından yararlanmak için akıllıca hareket ettiğiniz ve egzersize başladığınız için sizi tebrik ediyoruz.

Egzersize başlamadan önce güvenlik önlemleri almalısınız. Dünyada doktorlar, eğitmenler ve spor kulüpleri tarafından kullanılan standart hale gelmiş şu sorular size yardımcı olacaktır;

1. Herhangi bir kalp rahatsızlığınız var mı?

2. Fiziksel aktivite yaptığınızda, göğsünüzde ağrı hissediyormusunuz?

3. Fiziksel aktivite yaptığınızda, baş dönmesi yaşıyor musunuz?

4. Herhangi bir kemik yada eklem probleminiz var mı?

5. Tansiyon yada kalp rahatsızlığı ilacı kullanıyor musunuz?

Egzersiz yapmanın altın kuralı, egzersize yavaş başlamak ve yavaş yavaş tempoyu artırmaktır. Egzersiz yapacağınız aletlerin sağlamlığını ve doğru vücut pozisyonunu alıp almadığınızı kontrol edin. Eğer yürüyüş yapacaksanız sağlam bir ayakkabınız olsun. Egzersize uygun kıyafetler giyin. Ter emen kumaşları tercih edin. Gevşek ve pamuklu kumaşlar ideaildir.

Egzersiz sırasında hafif bir yorgunluk, rahatsızlık hissedilebilir. Bu normaldir. Vücut egzersiz yapmaya alıştıkça geçer. Fakat hissedilen ağrı, göğsünüzde yada boynunuzun sol tarafında ise as krampları oluyorsa, baş dönmesi yaşıyorsanız, bu gibi durumlarda bir doktora görünmenizde fayda var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

detoks nasil yapilir

Detoks Yapma Yolları Nelerdir? Kimler Detoks Yapabilir?

Birçok insanın merak ettiği detoks ile ilgili olarak vücutta sağlıklı şekilde toksinlerden kurtulmak istediğinizde detoks …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir