Hanımlara haberler

Kadın Ve Sağlık

Kadınlar için sağlıklı olmak gerçekten dikkat edilmesi gereken noktalardan  biridir. Günümüzde kadınları sadece bir anne bir eş olmanın yanı sıra , her alanda görmekteyiz.Erkeklerin yaptığı pek çok işi artık kadınlarda gayet başarılı şekilde yapabilmektedirler. Dolayısı ile kadınların sağlıklarına  daha çok dikkat etmesi gerekmektedir. En önemlisi de sağlık konusunda ciddi önlemler almaları tavsiyemizdir.Hem evde hem de işte kadınları çok büyük sorumluluklar beklemektedir.

                Kadınlar arasında en çok duyulan kansızlık(anemi) sorunudur. Kansızlık kadın sağlığı için gerçekten önemli bir problemdir. Önlem alınmadığı takdirde direnci düşürür, günlük aktiviteleri yavaşlatır, cildi solgun ve yorgun gösterir, gebe kalınabilirliğini geciktirir. Bu hastalığa yakalanmamak için yediklerimize ve içtiklerimize dikkat etmeliyiz. Sigara ve alkol tüketimini azaltmalı, kan yapıcı besinler yemeliyiz. Gerekirse doktora başvurarak , ilerlemesine engel olmalıyız.

                Kadınların karşılaşabileceği pek çok sağlık sorununun temelinde kansızlık yer almaktadır.Cilt problemlerini çözmek için besleyici gıdalar ve su tüketiminin artırılması gerekmektedir.Böylece hem canlı bir cilde sahip olabilir, hem de alınan gıdalar ile kansızlığı engelleyebilirsiniz.Aynı şekilde, meme kanseri gibi ciddi problemler de çoğunlukla vücudun dengesindeki bozukluklardan ve stresten kaynaklanmaktadır.Dengeli beslenmek, spor yapmak, bol su içmek, hayata pozitif bakmak sağlıklı bir yaşamın anahtarıdır.

               

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

detoks nasil yapilir

Detoks Yapma Yolları Nelerdir? Kimler Detoks Yapabilir?

Birçok insanın merak ettiği detoks ile ilgili olarak vücutta sağlıklı şekilde toksinlerden kurtulmak istediğinizde detoks …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir