Hanımlara haberler

5 adımda sağlık ve güzellik

BEŞ ADIMDA SAĞLIK VE GÜZELLİK

Çoğu zaman form da kalmak ve sağlıklı olmak zor gelir. Fakat sağlıklı yaşamak için hayatımızdaki alışkanlıklarımızı değiştirmemiz için gereken 5 adım yer alıyor.

Sigarayı bırakmak ve park da yürümek geçerli kararlardandır. Fakat çoğumuz da bunları yapabilmek için yeterli irade ve karar yoktur. Bazılarımız da ise aile desteği yoktur. Her ne kadar bunların bir kısmı olmasa da sağlığımız için fayda sağlayacaktır.

1.ADIM

SAĞLIĞIMIZ İÇİN BİLİNÇLİ YEMEK YİYELİM: Okuduğunuz da her ne kadar tuhaf gelecek olursa olsun birkaç günlüğüne belki de bir haftalığına yediklerinizi yazın. Bunu yaptığınız da yediğiniz yemek miktarını görünce şaşıracaksınız. Bilinçli ve ölçülü bir şekil de yemek yiyin. Artanları, yarımları yemek zorunda değilsiniz. Buna dikkat ederseniz diyet yapmadan da istediğiniz forma kavuşabilirsiniz.

2.ADIM

KAHKAHA EN İYİ İLAÇTIR: Üzüntüyle, acıyla baş edilmesini sağlayan bağışıklık sistemimizi enfeksiyonlara karşı güçlendiren mutluluk hormonu salgılaması nedeniyle güçlü bir ilaçtır. Kalp krizinden korur, kalpteki kan akışını hızlandırır. Ve iyi de bir antidepresandır.

3.ADIM

ŞEKERE HAYIR DEYİN: Kötü alışkanlıklarımız bırakmak zordur. Sorun sürekli şekerli şeyler yemekse sağlıklı yemek alışkanlıklarınız daha da kolay kazanılabilir. Gelin bir bakalım şekerli yiyecekler yediğiniz de sağlığınız da neler oluyor. Önce kan şekerimiz hızla yükselir ve sonra tekrar düşer. Böyle olunca da tekrar bir atıştırmalık ihtiyacı duyarız. Tam buğday ekmeği gibi besleyici ve sağlıklı besinlere yönelirsek kurabiyenin ve tatlıların baştan çıkarıcılığını görmezden gelebiliriz.

4.ADIM

SUSUZLUĞU KONTROL ALTINA ALMAK: Vücudumuzdaki su oranı %70 den oluşur. Kış mevsimindeki kullanılan radyatörler cildimizi bazı reaksiyona uğratırlar. Bu reaksiyonlardan kurtulmak için günde 1,5 2 litre su için. Hepsinin bir anda içilmesindense gün içerisinde içilmesi önerilir.

5.ADIM

GÜNEŞ IŞIĞINI İÇERİ ALALIM: Sağlıklı ve güzel olmak için güneşin altın da kalmamız büyük risk alacağımız unsurları taşır. Fakat D vitamini ihtiyacımızı güneşten alacağımız için makul bir şekil de faydalanmak gerekir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

estetikte dikkat edilecekler

Estetik Uygulaması Yaptırırken Dikkat Edilecekler

Yaz ayları gelmeden daha genç, formda ve güzel görünmek adına cildiniz için yaptırabileceğiniz birçok güzel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir