Hanımlara haberler

Kahve ile Gelen Güzellik Hakkında Her Şey

Kahve sadece lezzetiyle damak tadımıza değil, yeri geldiğinde cildimize de faydalı dokunuşlar yapan harika değerlerimizden biridir. Kahve içinde bulunan maddeler sayesinde ciltte selülitlerin giderilmesi, cilt kızarıklıkları problemlerinizi yok etmeniz ya da göz altı morluklarına karşı koymanız oldukça mümkündür. 

Saçları yavaş ya da seyrek uzayanlar içinde kahve önemlidir. Kahve içerisinde ki kafein maddesi sayesinde, saçlarınızın derisine masaj yaparak bir ay içerisinde 15 cm boyutlarına yakın değerde uzama görebileceksiniz.

selülitlere karşı kahve masajı
selülitlere karşı kahve masajı

Selülitlere karşı kahve uygulaması!

Kahve kullanarak vücuda masaj yapmak, kan dolaşımını arttıran en büyük etkenlerden biridir. İşte bu nedenle selülitli bölgeleriniz için kan dolaşımınızı hızlandırmak adına bir etken olacaktır. Selülitlerden arınmak istediğinizde kahve maskesi uygulamasından vücudunuzu geçirebilirsiniz.

Bir fincan kadar öğütülmüş kahveye yarım bardak kakao yağı ekleyip, yarım bardak da esmer şeker ilave ederek selülitli bölgelere masaj yapıp bu uygulamayı gerçekleştirin. Daha sonra durulama yaparak bu uygulamayı belirli günler aralığında tekrarlayıp selülitlerinizden kurtulmayı başarabilirsiniz.

Kahve telvesi ile yüz maskesi faydaları

  • İki yemek kaşığı kahve
  • iki yemek kaşığı kakao
  • 1 yemek kaşığı bal
  • 3 yemek kaşığı süt

Bir kap içerisinde bu yukarıda saydıklarımızı karıştırın. Ardından maske yapılcak cildinize masaj uygulamasıyla tamamlayın, 15 dakika kadar süre sonrasında da cildinizde ılık su yardımıyla maskeden kurtulmayı başarabilirsiniz. Cildinizi nemlendirmek adına krem sürerek de bu uygulamayı yapabilirsiniz. 

Saç uzatan kahve maskesine ne dersiniz?

Fincan kahvesine yarım bardak su koyun. Karışım soğuduğunda saç diplerinize uygulayın. Masaj yardımıyla yapacağınız bu uygulama sonucunda saçlarınızın tamamına bu kahveyi yedirmiş olun. Saçlarınızı streç film ya da bone kullanarak 20 dakika boyunca kapalı bir halde bekletin. Daha sonra ılık su ile saçlarınızı durulayıp maskeden kurtulun.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

kuru incir faydalari

Kuru İncirin Faydaları Nelerdir?

İncirin insan hayatında yüzyıllardır var olduğunu bilmemizle beraber, taze incir bulmanın da çok kısa bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir