Hanımlara haberler

Estetik Uygulaması Yaptırırken Dikkat Edilecekler

Yaz ayları gelmeden daha genç, formda ve güzel görünmek adına cildiniz için yaptırabileceğiniz birçok güzel uygulama vardır. Bunlar botoks ve dolgu uygulamaları olabilir. Fakat bu uygulamaları, estetik seanslarına girmeden önce dikkat edilmesi gereken bir takım hususlar mevcuttur. Bunlara dikkat ederek daha güzel ve şık olabilirsiniz.

Hayal kırıklıklarıyla yaşamak istemezseniz eğer, botoks ya da benzeri estetik uygulamalarında mağdur olmamak için gerçekten de steril bir ortam içerisinde doğru ve kaliteli malzemeler ile kullanım sağlandığından, uygulayıcı doktorun da dikkat etmekte ve özen göstermekte olduğundan emin olunmalıdır.

estetikte dikkat edilecekler
estetikte dikkat edilecekler

Uzmanlık ve Anatomi Önemi Yüksek!

Anatomi bilgisi ve uzmanlık bilgisinin önemli olduğu alanlardan bir diğeri de dolgu uygulamalarıdır. Çünkü kişiye özel planlanmasıyla yapılan dolgu uygulamalarında gerekli olan bu konu için hasta ne tür bir şikayeti varsa, buna göre hareket etmektedir. Uzman bilgisi sayesinde anatomiyi iyi bilen doktorun, hastası tarafından nasıl bir uygulama istediği ve buna göre de nasıl bir uygulama yapılacağına dair detaylı bilgi bilmesi kadar doğru bir özel tedavi yoktur…

Dolgu İçeriğini Sorgulamalısınız

İnsan bedenine uyumlu olduğu bilinen maddelerden dolgu uygulamalarında kullanılıyor olması önemlidir. En az reaksiyon riski taşıyan maddelerin tercihiyle beraber dolguların yapılması önemlidir. Çünkü bedeninizde hacim artışı sağlayıp enjekte edilen bu maddelerin daha sonrasında hiçbir şekilde yan etki ya da insan bedeninizde zorluk çıkartmaması gerekmektedir. Antibiyotiklere karşı alerjiniz olması ya da benzer şeylere alerjiniz olması halinde de öncesinde bu tip durumlar için bilgi paylaşımında bulunmalısınız.

Botoks İçin Dikkat Etmelisiniz…

Botoks uygulamasıyla beraber ilgili alanda geçici felç olur. Kasların gevşemesiyle başlayan bu durum, daha sonrasında da mimik kaslarına bağlı kırışıkların da önüne geçer. Kişinin mimiklerini kullanacağı şekilde bu botoks uygulamasında gerekli doğru adımlar uygulanmasında sorunsuz bir görev görecektir. Klinik doğru bir zaman ayırarak ürün muhafazasını iyi yapması gereklidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

goz makyaji puf noktalar

Göz Makyajı Püf Noktaları

Makyaj yaparken çoğu zaman saatlerimizi harcarız. Fakat bazı püf noktaları öğrendikten sonra, makyaj yapmanın kolaylığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir