Hanımlara haberler

Mora terapi ile sigarayı bırakın

bahcelievler-sigara-birakma

Sigara bağımlılığının fiziksel ve psikolojik boyutlarına etki eden tek sigara bırakma yöntemi olan Mora Terapi, ilk kez 1975 yılında Almanya’da uygulanmış bir yöntemdir. Dr. Franz Morell tarafından uygulanmış ve 30 yılı aşkın süredir uygulanan Mora Terapi, birçok farklı hastalık için uygulanan bir tedavi yöntemidir. Bu tedavi yöntemlerinden birisi de sigara bağımlılığı tedavisidir. Sigara bırakma tedavisinde kullanılması ise yalnızca 5-6 yıla dayanmaktadır. Birçok sigara bağımlısının kullandığı Mora Terapi, hastaların hemen hepsinde başarılı sonuçlar vermektedir.

Mora terapi, maddenin kimyasal özelliğini değil, bu maddenin yaydığı kendine özel frekans bilgisini değiştirmesi şeklinde yapılmaktadır. Sigara bağımlılığına neden olan tütünün frekans yapısı, bu yöntemle özel bir teknoloji ile ters çevrilir ve bu bilgi bedene tekrar geri verilir. Bu da, kişinin beynindeki sigara bilgisi, kişinin bedensel hafızasından silinmiş olur. Birçok sigara bağımlısı, sigara kullanımını duygusal nedenlere bağlı olarak sürdürmektedir. Mora Terapi’de kullanılan frekanslar, kişinin duyguları ve sigara arasında oluşan bağın da değişmesini sağlar. Böylece, sigara bağımlısı olan bireyler, hem psikolojik hem de fiziksel olarak sigaraya karşı isteksizlik duymaya başlar.

Herkesin bildiği üzere, sigara bağımlılığı fiziksel ve psikolojik bağımlılık olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Fiziksel bağımlılığın en büyük nedeni, sigaranın içinde bulunan nikotindir. Yüksek derecede bağımlılık yaratan maddelerden birisi olan nikotin, fiziksel bağımlılığın en büyük nedenlerinden birisidir. Psikolojik bağımlılıkta kişi, sigaraya başladıktan bir süre sonra bağımlılığın psikolojik boyutu aktif olmaya başlar. Sevinç, üzüntü, sıkıntı gibi durumlarda birey, sigara içme ihtiyacı duyar. Mora Terapi, hem fiziksel hem de tüm bu psikolojik nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan bağımlılık frekanslarının ters çevrilerek, kişinin sigaradan soğutulması yöntemidir. 3 ay süresinde gerek telefon, gerek mesaj ile motivasyon ve takip edilen bu yöntemde, ihtiyaç hissedildiği takdirde psikolojik destek seansları ve renk terapisi uygulanmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

detoks nasil yapilir

Detoks Yapma Yolları Nelerdir? Kimler Detoks Yapabilir?

Birçok insanın merak ettiği detoks ile ilgili olarak vücutta sağlıklı şekilde toksinlerden kurtulmak istediğinizde detoks …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir