Hanımlara haberler

Göz makyajı nasıl yapılır?

göz makyajıGöz makyajı, doğru  uyguladığınızda bakışlarınızın daha anlamlı olmasını sağlar. Doğru tekniklerle, kusursuz bir göz makyajı yapabilirsiniz. Peki, doğru göz makyajının püf noktaları nelerdir?

Göz makyajınızı, fondöten ve pudra uygulamasını yaptıktan sonra uygulayın. Göz makyajına başlarken, ilk olarak aydınlatıcıyı uygulayın. Bakışlarınızın daha anlamlı olmasını sağlayan aydınlatıcıyı uyguladıktan sonra, göz kapağı ile kirpiklerinizin birleştiği noktaya eyeliner ya da göz kalemi uygulayın. Daha sonra kaş ve kirpiklerin tam ortasında kalan noktayı, far fırçası yardımı ile, uygulayacağınız göz makyajına uygun tonlarda bir renk ile boyayın.

Daha sonra, göz kapağınıza yine göz makyajınıza uygun tonlarda bir renk ile daha yoğun bir far uygulayın. Far uygulamasını bitirdikten sonra, gece makyajı ise hafif parlak bir far ile tüm göz kapağınıza farı yayın. Daha sonra göz kalemini gözün alt ve üst kısmına uyguladıktan sonra, kirpiklerinize rimel uygulayın. Rimel uygulamasından sonra, kirpik kıvırıcısı yardımı ile kirpiklerinizi iyice kıvırın. Bu uygulama bakışlarınızın daha anlamlı olmasını sağlayacak.

Göz makyajında uygulamanın yanı sıra, renk seçimi de oldukça önemlidir. Örneğin küçük yapılı bir göz bölgeniz varsa, siyah kalem ya da koyu renk far, gözlerinizin daha da küçük görünmesine neden olacaktır. Onun yerine, açık tonlarda göz kalemi ve far uygulamayı deneyebilirsiniz. Ayrıca kaşların da göz makyajına dahil olduğunu unutmayın. Eğer kaşlarınızda boşluklar ve şekil bozuklukları varsa, kaş kalemi ile doğru şekle sahip olabilir ve daha anlamlı bakışlar yaratabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

kalıcı makyaj

Kalıcı Makyaj Yaptırmak İçin Öneriler

Kalıcı makyaj yaptırmak istediğinizde, bu makyajı yaptırdıktan sonra 24 saat boyunca cildiniz herhangi bir suyla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir