Hanımlara haberler

Kalıcı Makyaj Yaptırmak İçin Öneriler

Kalıcı makyaj yaptırmak istediğinizde, bu makyajı yaptırdıktan sonra 24 saat boyunca cildiniz herhangi bir suyla temas içerisinde olmamalıdır. Ayrıca havuz ya da deniz gibi ortamlara da kalıcı makyaj yaptırdıktan sonra 7 gün boyunca girilmemesi önerilir.

Ayrıca kozmetik ürünlerin de işlem görmüş ciltte temas etmemesi önemli bir detaydır. Dudağınıza yaptığınız kalıcı makyajla beraber, tuzlu yiyeceklerin de tüketilmemesi problem yaşamamak adına önemli detaylardan biridir.

kalıcı makyaj
kalıcı makyaj

Cilt Bakımı Yaptırmayın

Ortalama 1 hafta boyunca kalıcı makyaj işlemi yaptırdığınız için, güneşe çıkmamaya, solaryuma girmemeye ve de cilt bakımıyla ilgili hiçbir şekilde işlem yaptırmamaya özen gösteriniz.

Kalıcı Makyaj Kullanım Süresi Uzatma

Kalıcı makyaj yaptırdıktan sonra, kullanım süresini en uygun şartlar altında uzatmak isterseniz bunun içi önerilen şey, güneşe karşı güneş kremi kullanmanız olacaktır. 

Kalıcı makyaj uygulamasının yapıldığı bölgeye lazer epilasyon uygulaması yaptırmaktaysanız, bu konuda yapılması gereken tedbirlerden biri de beyaz pamuk ile kapatılması olacaktır. Bu sayede kalıcı makyajın yapıldığı alanı koruyarak, sorun yaşamayı engellemiş olabilirsiniz. 

Kalıcı Makyaj ile Yara izi Kapatılır mı?

Yara, yarık izleri, dikiş izleri, saçkıran sonrası izler ya da benzer izler… Bunların her birini mikro pikmentasyon uygulamasıyla beraber yani kalıcı makyajı ile kapatabilirsiniz. Hem sakal hem de bıyık bölgesinde kalıcı makyaj ortalama 2- 3 yıl boyunca kalacaktır.

Skar izi denilen yara izleri, sakallar arasında dahi olsa bu yara izni çok kolay şekilde kalıcı makyaj ile kapatılabilir. Ayrıca cildinizde ki yara izlerini de istediğiniz gibi kalıcı makyaj ile kapatabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Doğal cilt bakımı nasıl yapılır?

Gün içerisinde birçok mikroba maruz kalan cilt, zamanla ciddi oranda yıpranarak lekelenme, sivilce gibi çeşitli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir