Hanımlara haberler

Göz Makyajı Püf Noktaları

Makyaj yaparken çoğu zaman saatlerimizi harcarız. Fakat bazı püf noktaları öğrendikten sonra, makyaj yapmanın kolaylığı içerisinde sizlerde hem hızlı hem de pratik şekilde makyaj yapımını tamamlayabilirsiniz. Yüz hatlarınız ve renk tonunuzu bildikten sonra, hem doğru hem de kolay makyaj yapımını sağlayabilirsiniz. Yüz tipine göre makyaj değişiklik gösterse de arada ön plana çıkartacağınız harika bir şey, yüzünüzün hatları olacaktır.

Eğer ki gözlerinizi ön plana çıkartmak gibi hedef varsa, siyah göz makyajı ile belirgin hale getirebilirsiniz. Küçük gözleri olanlar için daha büyük göstermek için yapacağınız uygulama, gözlerinizin üzerine göz kalemi çekmek olacaktır. Göz kapaklarında açık tonlarda far kullanmak, büyük gözlerinizin olması adına iyi bir uygulama olacaktır.

goz makyaji puf noktalar
goz makyaji puf noktalar

Yorgun hissettiğiniz anlarda, göz altlarınız yorgunluktan morarmış gibi duruyorsa beyaz sürmeyin. Bunun yerine beyaz renk morlukları kapamadığından sarı tonlarda kapatıcı kullanabilirsiniz. Beyaz renk, morluklarınızı kapamaz; bu nedenle göz altında ki morlukları kapamak için sarı tonları kullanmanız daha uygun olur. 

Göz renginizin de uyumuna dikkat ederek makyajınızı yapmalısınız. Göz renginizin renk tonuna göre makyaj renginde de şıklığı ön plana çıkartabilirsiniz. Gözleriniz çok yaşlı ya da göz kalemi sürekli akma gibi dertlerle sizleri uğraştırıyorsa, eye liner kullanıp daha da kalıcı hale getirebilirsiniz. Gözler, yüz hatlarında en çok ilgi çeken bölge olması nedeniyle önem verilmesi gereken bölge olacaktır. Bu nedenle gözünüzde yapısal olarak dikkat etmeli ve birçok denemede bulunarak püf noktalardan sakınmamalısınız. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

estetikte dikkat edilecekler

Estetik Uygulaması Yaptırırken Dikkat Edilecekler

Yaz ayları gelmeden daha genç, formda ve güzel görünmek adına cildiniz için yaptırabileceğiniz birçok güzel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir