Hanımlara haberler

Ayda 7 kilo vermek için bunları yapın!

1 ayda 7 kilo verdiren diyet

Sıcak yaz günlerinin yaklaştığı şu günlerde, yaza formda girmek isteyen bayanların uygulayabileceği bu program, ayda tam 7 kilo vermenizi sağlayacak. Sağlıklı yaşamın kurallarını bulabileceğiniz bu programda en önemli detaylardan birisi güne 6, en geç 7’de başlamak! Evet, yanlış duymadınız. Güne 6-7 gibi başlayarak, güneşin enerjisinden ilk yararlananlardan olacaksınız. Ayrıca spor yapmak ve döndüğünüzde kendinize güzel bir kahvaltı hazırlamak için de zamanınız olacak.

Saat 6’da kalktığınızda, 10 dakika yatakta oturun ve güne hazır olduğunuza dair kendinizi ikna edin. Güne pozitif başlamak, günün kalanında da pozitif olmanızı sağlayacaktır. Daha sonra 2 bardak ılık su için ve ilk gün 30 dakika ile başlatacağınız yürüyüşe her gün 5 dakika ekleyerek, devam ettirin. Yürüyüş sırasında doğru nefes almak da önemli. Doğru nefes, karın kaslarınızın da daha doğru çalışmasını sağlayacaktır.

Yürüyüş sonrası eve geldiğinizde, kendinizi ödüllendirin ve güzel bir kahvaltı sofrası hazırlayın. Bitki çayı, domates-salatalık, yağsız peynir, buğday ekmeği, haşlanmış yumurta ve zeytin gibi kahvaltılıklardan oluşan zengin bir kahvaltı sofrası, midenizden önce gözünüzün doymasını sağlayacağından, gereğinden fazla yemeniz engellenmiş olacaktır.

Kahvaltıdan sonra bir duş alın. Her gün düzenli duş almak, hem sıcak yaz günlerinde ter kokmanızı engelleyecek, hem de gün boyunca daha zinde ve pozitif hissetmenizi sağlayacaktır. Öğle saatlerine gelmeden önce, birkaç adet kuru meyve yiyerek, açlığınızı bastırın. Aralarda su tüketmeyi de ihmal etmeyin. Günlük su tüketiminiz mutlaka 2.5-3 litre olmalıdır.

Öğle saatlerinde evde olursanız, ızgara balık, tavuk ya da et ve yanında salata gibi yiyecekler tüketerek, öğle yemeğini geçirin. Öğle yemeğinden 3 saat sonra meyveli yoğurt ile yine açlığınızı giderin. Böylece akşam saatlerinde gereğinden çok yemenizi engelleyeceksiniz. Akşam yemeğinde yaz da olsa kış da olsa yemeğe mutlaka 1 kase etsiz, kremasız bir çorba ile başlayın. Daha sonra bir porsiyon sebze yemeği yiyerek akşam yemeğinizi bitirin. Akşam yemeğini en geç 7 gibi yemeye özen gösterin. Bu programı düzenli olarak uyguladığınızda, ideal kilonuza ulaşmanız hiç de zor olmayacaktır. Sporla destekleyeceğiniz bu program, vücudunuzun çok daha kolay şekillenmesini de sağlayacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

gobekten kilo verme

Yağlardan Kilo Verme Yolları Nedir?

Her insan aslında hızlı kilo verme yolu arar. En yanlış yollara da bu nedenle girmiş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir