Hanımlara haberler

Gothic makyaj yapmak ister misiniz?

gothy

2013 kış modasında öne çıkan trendlerden birisi olan gotik stili, makyaja da yansıyor ve gothic makyaj yeniden popülerlik kazanıyor. Beyaz bir ten, asi bir tavır ve bordo dudakların öne çıktığı bu makyaj, bayanlara seksi ve vamp bir görünüm kazandırıyor. Mutlaka gothic tarzla tamamlanması gereken bu makyaj, gündüz kullanımından çok abartılı ortamlara hitap ediyor, ancak tabi günlük hayatta kullananlar da var. Bu makyajın temsilcileri arasında, son dönemde Gossip Girl dizisiyle yıldızı parlayan Taylor Momsen yer alıyor. Peki bu makyaj nasıl yapılıyor?

Gotik bir görünüm yakalayacağınız karanlık bir makyaj yapmak istiyorsanız, karanlığın tam zıttı bir anlam taşıyan, beyaz bir pudra uygulamalısınız. Bu makyaj stilinde beyaz pudra, büyük önem taşımaktadır. Daha sonra, göz çevresine (hem alt hem de üst kısmına) ince bir biçimde göz kalemi çekilir. Daha sonra gözün alt kısmı, göz kalemi ile daha da kalınlaştırılarak daha belirgin bir hale getirilir.

Gözün üst kısmına, siyah far sürülür, dilerseniz dumanlı göz makyajı ile de gotik bir etki yaratabilirsiniz. Siyah farı iyice dağıtarak, daha vamp ve seksi bir görünüm yakalayabilirsiniz. İyice dağıttığınız fara ek olarak, göz makyajınızı gri göz farı ile destekleyebilir ve karanlık etkiyi biraz olsun dağıtabilirsiniz.

Daha sonra göz kaleminizi tekrar elinize alın ve gözün dış tarafına doğru siyah göz kalemi sürün. Bunu ister üçgen, isterseniz de düz bir biçimde uygulayabilirsiniz. Ten ve göz makyajını bitirdikten sonra, dudaklarınıza bordo tonlarda bir ruj uygulayarak gotik makyaj uygulamanızı tamamlayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

kalıcı makyaj

Kalıcı Makyaj Yaptırmak İçin Öneriler

Kalıcı makyaj yaptırmak istediğinizde, bu makyajı yaptırdıktan sonra 24 saat boyunca cildiniz herhangi bir suyla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir