Hanımlara haberler
ANASAYFA / Güzellik / Saç Uzatmanın En Hızlı Yolları

Saç Uzatmanın En Hızlı Yolları

Saçlarınız orta seviyede ya da kısa olsa dahi, siz de uzun saçlara hayranlığınıza erişiminizi en hızlı ve kolay bir biçimde başarabileceksiniz. Aşağıda birbirinden farklı formüllerle beraber en hızlı şekilde saçlarınızın uzamasını sağlamak mümkün olacaktır.

yumurta akı ile saç uzatma
yumurta akı ile saç uzatma

Yumurt akı kullanın. Basit bir formülü var. Yumurt akını saçlara sürüp, streçliyorsunuz. Ardından da bir süre (ortalama 1 saat) bekletiyorsunuz. Ardından saçlarınızı yıkamanızla beraber, bu yöntem sayesinde ortalama 10 kat daha hızlı saçlarınızın uzamasını sağlarsınız, ayriyeten de 10 kat güçlü saçlara sahip olursunuz.

Saçlarınızı Her Zaman Taramaktan Çekinmeyin.

Saçlarınızı taramaktan çekinmeyin. Saçları taramak, saç diplerine masaj yaparak bir nevi kan akışını hızlandırır. Bu da saç köklerini besler. Böylece saçlarınızın hızlıca uzamasını sağlarsınız. Bilindik ve yaygın yöntemlerden biridir.

Bir başka formül ise, yağ karışımlı kür uygulamadır. Bu uygulamada aktarlardan uygun fiyatlarda saça uygun olan bir yağ alıp yapabilirsiniz. 3 damla biberiye yağı, lavanta yağı ve jojoba yağı, ardından da iki damla kekik ağacı yağı ve sedir ağacı yağını bir kaseye döküp karıştırın. Bu yağ karışımını biraz ateşte ısıtıp saç diplerine kullanabilirsiniz. Her ne kadar farklı ve uğraştırıcı gelse de saçlarınızın uzamasında, saçlarınızı besleme de başarılı yöntemlerden biridir.

elma sirkesi ile saç uzatma
elma sirkesi ile saç uzatma

Bilindik yollardan biri de elma sirkesidir. Bu sirke ile beraber saçları uzatmak mümkün oluyor. Ortalama 2-3 damla kadar elma sirkesi katarak, elma sirkesiyle beraber saç köklerinizi besleyebilir ve böylece saçlarınızın da bu sayede uzamasını sağlamış olabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

saç dökülmelerini engelleme

Saç Dökülmesine Yol Açan 6 Hata

Fit görünmek adına yapılan şok diyetler ya da benzer sağlıksız kilo vermeler, sizlere şok etkisi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir