Hanımlara haberler

Selülit nedir, nedenleri ve tedavisi

Selülititin oluşması basitçe söylemek gerekirse derinin çukurlaşması olarak tanımlanabilir. Selülit kelimesi vücudun belli bölgelerinde çukurlaşma olduğunu belirtmek için kullanılır. Selülit genellikle bacaklarda, kalçalarda ve karında bulunmaktadır. Selülit bir şey değildir ama şişman hücrelerin bir araya toplanması ile derinin çükürlaşmasına neden olur ve böylece pütürlü bir görünüm oluşturur. Selülitin ne olduğuna dair daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız aşağısını okumaya devam edin. Bu yazıda selülit problemi ile alakalı aşağıdaki konular üzerine ışık tutacağız.

Selülit nedenleri

Çoğu insan, fazla kiloların vücutta selülitlerin oluşmasına neden olduğu düşüncesindedir. Genellikle selülite maruz kalan bölgeler bacaklar, kalçalar ve popo bölgesidir. Selülit genellikle derinin altındaki doku tabakasının altında gelişir. Selülitin yaygın nedeni uygun olmayan diyet, hormonal dengesizlik, fazla güç harcamak (efor sarfetmek), egzersiz azlığı ve zarar görmüş kandolaşımı gibi durumlardır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

detoks nasil yapilir

Detoks Yapma Yolları Nelerdir? Kimler Detoks Yapabilir?

Birçok insanın merak ettiği detoks ile ilgili olarak vücutta sağlıklı şekilde toksinlerden kurtulmak istediğinizde detoks …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir