Hanımlara haberler

Hamilelik döneminizi rahat geçirmeniz elinizde

Bayanların en özel ayları olarak kabul edilen hamilelik döneminde metabolizmadaki ve psikolojik değişiklikleri aşmanızı sağlayacak önerileri sizler için araştırdık.

Hamilelik sürecinde dikkat etmeniz gereken hususlardan en önemlisi güveneceğiniz bir kadın uzmanına periyodik kontrollerinizi aksatmamanız olacaktır. Gebelik sürecinde size en yakın olacaklardan biri doktorunuz olacaktır.
Hamilelik sürecinde kesinlikle sigara kullanmanız tavsiye edilmektedir.
Bu özel döneminizde beklenmedik sorunlarla karşılaşmamak için vücudunuzu fazla zorlamamanızı, ayakta uzun süre kalmamanızı tavsiye ederiz.
Artan kilolarınız taşıyacak olan ayaklarınız rahatlığı bu dönemde çok önemli olduğundan ayakkabı seçiminize özen göstermeniz, rahat edebileceğiniz topuksuz ayakkabıları veya babetleri kullanmanız iyi olacaktır.
Sabah ve akşam 30 dakikalık yürüyüşler hem psikolojik hem de fizyolojik olarak size iyi gelecektir.
Hamilelik döneminde kıyafet seçiminde rahat ve bol kıyafetler tavsiye edilmekle birlikte sizlere özel üretilmekte olan kıyafetlerde son yıllarda modanı trendlerini takip ettiğinden şıklığınızı sağlamanız mümkün olacaktır.
Hamilelik döneminde 10 ila 12 kilo arasındaki kilo alımı normal olarak değerlendirilmekle birlikte daha fazla kilo alımının önüne geçilmesi gerekmektedir.

hamilelik-donemi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

detoks nasil yapilir

Detoks Yapma Yolları Nelerdir? Kimler Detoks Yapabilir?

Birçok insanın merak ettiği detoks ile ilgili olarak vücutta sağlıklı şekilde toksinlerden kurtulmak istediğinizde detoks …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir