Hanımlara haberler

Kadınlarda cilt kuruluğu

Bayanlar bilir ki kuru cilt ekstra bakım ister. Bu ayrıca bayanların canını sıkan bir konudur. Ancak en zor cilt türüdür de. En zor bakım, kuru cilde yapılır maalesef. Kuru ciltlerde ön plana çıkan sıkıntılar çatlama, pul pul dökülme ve yanmadır. Rastgele kremler seçmek yerine bir uzmanın önerisiyle cilt tipinize ve şikayetlerinize uygun kremler kullanabilirsiniz. Aksi halde allerjik durumlara davetiye çıkarabilirsiniz. Problemli ciltler allerjik durumlara daha yatkındır. Ve allerjik durumlarda çok daha ağır hırpalanır. En önemlisi de cilt kuruluğuna neden olan faktörlerden korunun. Aşırı soğuk ve sıcak havalara karşın bir hayli dikkatli olun. Banyolarınızı kısa tutun. Çok sıcak su ile yıkanmayın. Banyo sonunda kullanılan bebe yağları derinin nem kaybını engeller. Siz böyle bir sorununuz varsa uzmana görünmeyi ihmal etmeyin. Size muhtelif öneriler de de bulunacaktır.

Cilt kuruluğunu engellemek için dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri de bol su tüketimidir. Yaz aylarında suyu bolca tüketiyoruz ancak kışın genellikle maalesef su tüketimimiz azalıyor. Bol bol su içmeliyiz ancak derinizin suyla teması çok sık olmamalıdır. Cilt kuruluğu olanlar sulu meyvelere de ağırlık vermelidir.

Çevremize baktığımızda çoğunlukla orta yaş üzeri bayanlarda kuru cilt problemi görülse de bunun yanlış verilen kozmetik ürünler, sert sabunlar, fazla sıcak ortamlarında cilt kuruluğuna sebeb olduğunu unutmamak gerekir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

estetikte dikkat edilecekler

Estetik Uygulaması Yaptırırken Dikkat Edilecekler

Yaz ayları gelmeden daha genç, formda ve güzel görünmek adına cildiniz için yaptırabileceğiniz birçok güzel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir