Kayınvalidesi,görümcesiyle sorun yaşayanlar...

aysenim

Daimi Üye
Tepki
484

Çok merak ettim nasıl devam edecektin cümlene

herkesin düüşüncesi farklı benim düşüncem de. alevilerle sünnilerin de düşünceleri farklı bunlar sadece düşüncede geçerli. aleviler kötü demiyorum olayı nasıl anladn bilemem ama gocunma yani. senin dinin sana benim dinim bana hadi selametle -ayse

Çilekli Sakız

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
5.840
herkesin düüşüncesi farklı benim düşüncem de. alevilerle sünnilerin de düşünceleri farklı bunlar sadece düşüncede geçerli. aleviler kötü demiyorum olayı nasıl anladn bilemem ama gocunma yani. senin dinin sana benim dinim bana hadi selametle -ayse

Hayır sadece üslubunuzu yanlış buldum.Eminim bir çok okuyan kişide yanlış anlar burada sizi suçlamak size tavır almak gibi bir durumum söz konusu olamaz.Ayrıca Alevilik bir din değildir mezheptir lütfen buna dikkat ediniz.Önemseyip cevap verdiğiniz için teşekkür ederim iyi geceler.

aysenim

Daimi Üye
Tepki
484

Hayır sadece üslubunuzu yanlış buldum.Eminim bir çok okuyan kişide yanlış anlar burada sizi suçlamak size tavır almak gibi bir durumum söz konusu olamaz.Ayrıca Alevilik bir din değildir mezheptir lütfen buna dikkat ediniz.Önemseyip cevap verdiğiniz için teşekkür ederim iyi geceler.

islam dinine mensup bi mezhep olarak mı algılıyorsunuz yoksa aleviliği ?

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
arkadaslar burası dınız mevzuların tartısıldıgı bır bolum degıl bunu tartısmalayalım

zeynebım ınsallah yasamazsın bır sorun bıtanem ama su varkı mezhep ayrılıgı da bıraz zor bır durum safı olanlar hanefılerle bıle evlendıgınde fıkıh yonunde zorluk cekıyorlar
ama alevılık bıraz daha farklı kuzum sonucta yanı fıkhen ayrılmıyor gorus olarak bır ayrılık o yuzden ıyı dusun tasın ıyıce tanı sorun etmeyeceklerıne emın olduktan sonra evlen derım uzulmemen ıcın
hakkında herseyın en hayırlısı olsun ınsallah

Çilekli Sakız

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
5.840
islam dinine mensup bi mezhep olarak mı algılıyorsunuz yoksa aleviliği ?

Siz ne kadar kapalı yürekli bir insansınız.. Kusura bakmayın ama sizden rica ediyorum bana cevap yazmayın..Şu yazdığınıza cevap bile vermek istemiyorum ne kadar basitçe bir söylemdir bu..Az önce söylediğiniz BENİM DİNİM BANA SENİN DİNİN SANA lafını hangi maksatla söylediğinizi şimdi daha iyi anlıyorum..Bakın hanımefendi herşey olabilirsin,z büyük bir insan hatta iyi bir dindar kuranı baştan sona okumuşta olabilirsiniz ama insanların inançlarına kafanın ermediği oranda yorumda bulunursan bunların en ufak önemi kalmaz..Alevilik bir mezheptir.Çünkü Rabbimiz bir Peygamberimiz bir.
Yazıma son veriyorum iyi günler .rahatsızlık için özür dilerim arkadaslardan.

füreyya

Daimi Üye
Tepki
2.323
hepimiz tek bir Allah'a inanıyoruz. Gerçekten kapalı yüreklilikle yaklaşmayalım bu olaya.

Yalnız ister istemez kültür farkı olur. Bazen kültür farkı insanı çok yorar. bayan olarak kendi kültüründen ve kendinden çok taviz vermek durumunda kalabilirsin. Evlilik ancak bu şekilde yürür çünkü.
ben yaşadım kültür farkını. Ayrık otu olursun kendi sülalenden..
tercih senin tabiki...

EmetliEmine

Daimi Üye
Tepki
325
Benim kayinvalide ogluna beni sikayet etmis ,iste gec kalkiyo,iste bugun 2 bulasigi yikayivermemis,gezmelere oraya buraya gidiyonuz,benden hersey sakliyonuz felan demis.Esimde geldi soyledi tamam dedim ben isimi bilirim.Anlamiyorum insanlari millet kayinvalidesiyle ayni mahallede ev tutmaz bizimkinede yaranilmaz.bulasik meseleside gecen hafta pazar gun biz esimle geziyoz,gorumceyi felan cagirmis bi guzel manti yapmislar bulasiklarinida bana hediye birakmislar bende yikamam arkadas nasil yediysen yikamayida

EmetliEmine

Daimi Üye
Tepki
325
bileceksin.oglen gittim kayinvalidenin yanina senin derdin ne dun beni ogluna cekistirmissin dedim kadin dondu kaldi yok kizim ben bisey demedim diyo bide.Bende demissin sende bende biliyoz,nedir senin derdin benden mi memnun degilsin oglunu bosatmayami ugrasiyon baskasi olsa senin icin daha mi iyi olcak,benden oturu yok gec kalkiyo sunu bunu yapmiyo demissin sen benim yuttugum haplari sekermi zannediyon,ben kac tane hap yutuyom senin haberin varmi dedim.Kizinin rahatini nasil dusunuyosan oglunuda oyle dusu

EmetliEmine

Daimi Üye
Tepki
325
senden neyi sakliyoz biz dedim,hic bisey diyemedi kadin tam odadan cikarken ben simdi gidiyom dedim.sen nasil olsa oglunla aksam konusursun dedim.Aaah ben onlan konusmam,bana nemi lazimsiniz,ben karismam felan dedi.Korkuttum kayinnayi su siralar bosanmak moda oldu bi tanede senin evinde olsun istersen tabi o gelinde senle yasar mi bilmem dedim.Evden ciktim.2 saat sonrada eve geldim yemek yaparken kendi elinle yanima geldi ne pisiriyon kizim felan konustu.O gunden beride bal kaymak benle.Ohh be rahatladim ya

pamuksheker

Yeni Üye
Tepki
5
Sorunlardan uzak kalmaya çalışıyoruz az sorunla yüzleşiyoruz ve o sorunlar ardımızda kalıyor.Yıllar öncesinde sorundular ama artık neden sorun çıkaramadıklarını şimdi kendilerine sorun eder haldeler onlara kolay gelsin :sevindirikasli:

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687
:nazo: tüüh bee yoksa bende ona kötü görümce olurdum görürdü

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar