Kayınvalidesi,görümcesiyle sorun yaşayanlar...

EmetliEmine

Daimi Üye
Tepki
325
Tovbe tovbe salonda uyuya kalinca ayagindan mi cekistiriyo.Allah sabir versin ne bu ya kadin disi terminator mubarek.Daha anne gibi ustunuzu ortup usulca kacmasi lazim.Yada ne bileyim karismasin gitsin yatsin.Bu devirde beraber yasamayi kabul etmissin daha degerini bilmesi lazim.

Mine88

Daimi Üye
Tepki
303
Benim durumum en kötüsü sanırım evli görümcem kovdu defol git bu evden diye kaynanamın evinden kovdu beni

duyguuuu

Daimi Üye
Tepki
489
Merhaba Arkadaşlar.
Evlendiğim günden beri bir sürü sorun yaşadım.Kaynanamın 2 oğlu 3 kızı var.Eşimin abisini de evlendirirken bir sürü sorun yaşatmış eltime.Eltim İzmirli tanışmaya 2 araba insanla gitmişler ve kızın ailesi de evlerinde yatırmamış o kadar insan tekrar istanbula dönmüşler .Kaynanam da bir daha kız istemeye gitmemiş , nişan , söz ne de kına yapmış oğlu düğün için bir otel havuz başı tutmuş o gün de gittiğinde tüm geceyi hastanede ölüyorum diye numara yapıp düğün gününü rezil etmiş. daha bir çok vukaatı da olmuş o geline uzatmayayım.Bu eltimde bana yapılmadı ona da yapılmayacak diye diretmiş.Bunlar da nişanda sallana sallana geldiler .Akrabalarıma abuk sabuk konuştular .Nişan bitiminde bende öğrenince çok kızdım eşimle çok kavga ettik.Daha sonra eşimin kızkardeşinden 1 i ve kaynanam beni istememiş ayrılmasını istemişler eşimin benden oda siz olmasanızda ben evleneceğim demiş.Bu olayları eşim söylüyordu ancak annesi bana gökten inmiş bir melek gibi davranıyordu.Eskiden ölen eşinin yaptığı kötülükleri vs anlatıyordu.Uzatmayayım anneme ben çok düşkünüm bende annesinin bizimle yaşamasını istediğimi söyledim.Akşam eve geldiğimizde ona can oluruz dedim.(eşimin abisi beraberce biriktirdikleri parayı alıp evlenince kendisine ev almış-bunun içinde kaynanam da eşimin birikmiş parası ile kendi üzerine ev aldırdı nişanlanmadan 1 ay evvel)
Evlendim evlendiğim günün gecesi neredeyse kaynanam evden gitmeyecekti.Ertesi gün eşimle balayı için antalyaya gittik.2 haftadır o evde kalan görümcem ve ailesi kaynanam pazartesinden pazara kadar orada yani gelin gittiğim kaynanamın evinde kalmışlar .Biz geldik çarşambaya kadar kocası 2 çocuğu kaynanam aynı evde kaldık.Onlar gitti c.tesi bohça vermek için diğer çocuklarına gideceğiz diye tutturdu kaynanam.Diğer kızlarından olma 2 tane torununun bavullarını alıp 1 hafta bizde kalacaklar diye aldı getirdi.Kızı ile anlaşmış.Güç bela geri götürttürüp bıraktık .Ne aradılar çocuklarını ne de sordular.En büyük kızının oğlu bizim eve yakın çalışıyormuş bizim evdeki odada kalacakmış .Bende patladım ne bu dedim istemedim oturmasını kalkmasını bilmiyorlar lavabo kullanmaktan haberleri yok dellendim.Yeni evli bir çifti yanlız bırakayım yok ev yol geçen hanı mübarek.
Ben bunları diyorum diye yiğenlerini istemiyormuşum.Evet istemiyorum efendim nedir arkadaşım ananı istedim diye sülaleni de evlat mı edindim?

Evde kaynanam anahtarımı,terliğimi koyduğum yere laf etti laf sokmaları vs başladı.Durmadan beni takip etmeye arkamda dolaşmaya her yaptığıma karışmaya başladı.Bende her seferinde yüz göz olmamak için eşime söylüyordum. Daha evlendiğimin 40. günü zona oldum.İki ay sonra tekrar zona oldum ilk başta aileme söylemedim.Daha sonra eşimin vurdum duymaz ve çözüm bulma gibi bir tarafta olmadığından olayları aileme yansıtmaya başladım.Abim geldi konuşuldu ama kaynanam dozajını arttırarak manyaklaşmalarına devam ediyordu.Evliliğimizin ilk yılına girmeden babamın evine gittim.Kadın Market dahil her yerde dibimizde bitiyordu, nefes aldırmıyordu.Salonda uyuya kalsak ayağımdan çekip oğlumu sıkıştırma diyordu.Yemek yaptığım tencereye,sebzeleri kestiğim bıçağa,tencerede karıştırdığım tahta kaşığa aklınıza gelebilecek herşeye karışıyordu.Lavaboya girdiğimde kapıyı neden kitlediğime bile.....
Velhasıl kelam artık yüz göz olmuş durumdayız hem eşim ile hem de kaynanamla kadını görmeye tahammülüm yok .
Eşim ev alıp çıkacağımızı söylüyor ama kaynanam anneme oğlumu boşatacağım.Oğlum benim g.tümün kölesi.gibi laflar etmiş.Artık aynı ortamda oturmuyorum kaynamalada.Oğlu yok ise hemen fırsattan istifade bana hakaret ediyor.Ben de akşam işten gelir gelmez odama geçiyorum.Sabah akşam evde yemek yemiyorum.Bana annesini hala eşim savunuyor buna sinirleniyorum.2 kere zona oldum 1 kere erken menepoza girdim 8 kere kortizon iğnesi yedim 13 kilo aldım 38 bedenden şimdi 40-42 bedene çıktım.Annesi şaka yapıyormuş hakaretleri şakaymış benle uğraşmıyormuş ben öyle zannediyormuşum vs diyor.Ben görüntüsüne artık dayanamıyorum .Bu ayın sonunda ev alacağını vaat etti. Hayırlısı bakalım 1 sene 7 ayda geldiğim durum bu.ÖNERİSİ OLANLARI DİNLEME HAZIRIM

canım Allah yardımcın olsun ben burada tek suçluyu kayınvaliden olarak görmüyorum. eşin de kabahatli. elini vursa masaya herkesi çekse karşısına bir silkelese bak bakalım bir daha oluyor mu zulüm yapan olduğu gibi zulme karşı susanlar da günahkardır canım.

benim görüşüm bu. Ancak sen duanı eksik etme ve hiç sinirlenme onlara vereceğin en büyük cevap gülerek geçmektir sevgili kayınvalideciğin senin sinirlendiğini gördükçe daha da hoşuna gidiyordur salla hiç kaale alma kocanı da elinde tut, saygıda kusur etme bir güzel pohpohla. bak bir kadının isteyip de yapamayacağı hiç birşey yoktur. kocanı yanına aldın mı gerisi çorap söküğü gibi gelir.

not:bana kızma olur mu tamamen hissettiklerimi söyledim.

EmetliEmine

Daimi Üye
Tepki
325
Bir gun sinirimden catlamassam iyi benim.Bugun arkadasimla gezmeye gidecektik beni cagirmaya geldi bende hazirlanasaya kadar gel dedim.5 dakika ben bi esarbimi yapasaya kadar hemen kayinvalide arkadasa benden oturu doktora gidiyo cocuk meselesinden oturu eeee ne demis doktor diye ona soruyo.Arkadasiminda cocuk problemi var onada sen napiyon gidiyon mu doktora diye onada sormus.Bu kadar merakli insan tanimadim hayatimda ya.Sinir oldugum taraf sanki ben ondan bisey sakliyorumda arkadastan haber alicak.

EmetliEmine

Daimi Üye
Tepki
325
Duzgunce sorsa kizim bak doktora gittin ne oldu,diye sorsa sanki ben adam yiyorum.Laf basi geldimi ama bi ton laf ediyo esimle bana.Eve birsey almiyonuz,para tutmuyonuz diye.Kendiside biliyo doktora gittigimi.Bunlar doktora gidiyo ama neyle gidiyo diyen yok.Sanki bedava gidiyoz.Sinirden ya birgun catlarim ben,yada bi gun kayinvalideyi haslarim ama ne gun bilmiyorum.Ama konusacagim.Bi daha arkadasimdan laf almaya calisma direk benle konus diye.Bakam ne diycek Merakli.

füreyya

Daimi Üye
Tepki
2.323
Duzgunce sorsa kizim bak doktora gittin ne oldu,diye sorsa sanki ben adam yiyorum.Laf basi geldimi ama bi ton laf ediyo esimle bana.Eve birsey almiyonuz,para tutmuyonuz diye.Kendiside biliyo doktora gittigimi.Bunlar doktora gidiyo ama neyle gidiyo diyen yok.Sanki bedava gidiyoz.Sinirden ya birgun catlarim ben,yada bi gun kayinvalideyi haslarim ama ne gun bilmiyorum.Ama konusacagim.Bi daha arkadasimdan laf almaya calisma direk benle konus diye.Bakam ne diycek Merakli.

Canm allahaskina bi sorsana
Anne direk bana sorsan ne olur incilerinmi dokulur serefin mi eksilir diye.
Cidden cok tuhaf. Samimi olarak ilgileniyorsa anlat yoksa hic bu konuya karistirma. Kari koca arasında bir durum

burcu13

Daimi Üye
Tepki
311
kocası olmayan ölen kadınlar oğullarına geneldeböle davranırlar . bence sen kaynanana bi koca bul yada git o evden hiç uğraşma hatta kocana söle annene çözüm bul die

zeynepnehir

Daimi Üye
Tepki
1.028
gibi gibi mezhep farkı var o yüzden sevmez beni gibime geliyor, zaten daha yüzyüze görüşmedik farklı şehirlerdeyiz :ates:

aysenim

Daimi Üye
Tepki
484
ouuw mezhep mi :ne: şimdi o konuda bişey diytemem ama anlaşma ihtimaliniz vardır sorun sadece mezhep olsun. sana saçma sapan nedenlerden kızmıyorsa en azından çok zararı olmaz okuyorum üye arkadaşların mesajlarını da lüzumsuz yere kızan kayınvalideler de var inş. öle değildir. mezhepi sorsam özele mi girerim:tskler:

zeynepnehir

Daimi Üye
Tepki
1.028
ouuw mezhep mi :ne: şimdi o konuda bişey diytemem ama anlaşma ihtimaliniz vardır sorun sadece mezhep olsun. sana saçma sapan nedenlerden kızmıyorsa en azından çok zararı olmaz okuyorum üye arkadaşların mesajlarını da lüzumsuz yere kızan kayınvalideler de var inş. öle değildir. mezhepi sorsam özele mi girerim:tskler:

yok canım ben sünniyim onlar alevi.. Asla böyle bi ayrım gözetmedim hep sorunları aşarız diye düşündüm ama devreye aileler girince soru olur diye düşünüyorum mesela benim annem kapalı onun annesi açık siyasi görüşler :( bilmiyorum gerçekten..

aysenim

Daimi Üye
Tepki
484
hmm anladım mezhep diyince böyle bişey diyeceğin aklıma geldi ama içimden şafi maliki falan dese keşke diyecektim de alevi dedin. ben bişey demeyim sitede alevi arkadaşlar da olabilir :tskler: ama düşünce açısından baya farklılık var Allah yardımcın olsun:ne:

Çilekli Sakız

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
5.840
hmm anladım mezhep diyince böyle bişey diyeceğin aklıma geldi ama içimden şafi maliki falan dese keşke diyecektim de alevi dedin. ben bişey demeyim sitede alevi arkadaşlar da olabilir :tskler: ama düşünce açısından baya farklılık var Allah yardımcın olsun:ne:

Çok merak ettim nasıl devam edecektin cümlene

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar