Kayınvalidesi,görümcesiyle sorun yaşayanlar...

Tepki
3
ben 2 senelik evliyim şimdiye kadar kayınvalidem ve görümcemle oturuyorduk hala da oturuyoruz 15 gün önce kayınvalidem ve görümcemle kavga ettik eşimde hiç beni savunmadı bende evi terkettim ama eşimle hiç problemimiz yok bende geri döndüm evde kimseyle konuşmuyoruz ama kayınvalidem ve görümceme nasıl davranacağımı bilemiyorum kavga ederkende kayınvalidem çok hakaret etti.Şimdi hiç yüzüne bile bakmak gelmiyor içimden.Ben yokken eşim evde herkese ızdırap oldu ne işe gitti ne odamıza girdi beni çok seviyor biliyorum ama ailesiyle geçinemiyoruz işte Birkaç güne kadar eşimle ayrı eve çıkacağız lütfen evde nasıl davranmam konusunda yardımcı olur musunuz.

Lateralus

Aktif Üye
Tepki
152
belli bir süre hep yapıcı olmaya çalıştım olmayınca olmadı bende bıraktım, çoluk cocuk olur ilerde herkes bi düzene uyar

Lateralus

Aktif Üye
Tepki
152
ben 2 senelik evliyim şimdiye kadar kayınvalidem ve görümcemle oturuyorduk hala da oturuyoruz 15 gün önce kayınvalidem ve görümcemle kavga ettik eşimde hiç beni savunmadı bende evi terkettim ama eşimle hiç problemimiz yok bende geri döndüm evde kimseyle konuşmuyoruz ama kayınvalidem ve görümceme nasıl davranacağımı bilemiyorum kavga ederkende kayınvalidem çok hakaret etti.Şimdi hiç yüzüne bile bakmak gelmiyor içimden.Ben yokken eşim evde herkese ızdırap oldu ne işe gitti ne odamıza girdi beni çok seviyor biliyorum ama ailesiyle geçinemiyoruz işte Birkaç güne kadar eşimle ayrı eve çıkacağız lütfen evde nasıl davranmam konusunda yardımcı olur musunuz.

canım lütfen sen kendni bozma saygını ve asla da ezdirme kendini eşinde seni ezdirmezse atlatılır bu olaylar

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395

Ayrı eve çıkma kararınız biraz gecikmeli olmuş.Koskoca 2 yılınızı ev üstüne ev şeklinde hemde en güzel yıllarınızı vererek geçirmişsiniz.
Eşiniz ile severek mi evlendiniz bilemiyorum ama eşinizin sizi sevdiğinden bahsetmişsiniz.Madem eşiniz sizi çok seviyoru,şiddetli bir kavga olmadan da ayrı ev mevzusunu hayata geçirebilirdi.Evet şimdi kırgınsınız eşinizin ailesine ama hiç bir şeyin de eskisi gb olamıyacağını hesaba katarak evliliğinize bir yol çizmenizde fayda olacak.
Eşiniz ile ayrı eve çıktığınızda zaten sizde eşinizi seviyorsanız nasıl davranacağınız konusunda size nasıl bir fikir verebilirizki?
Olabilecekleri hesaplayarak ki zaten kötü bir olay yaşamışsınız daha beteri olmaması için çabalayacaksınız ve sadece eşiniz ile ilgileneceksiniz.Ailesi sizin için arka planda kalacak ki zaten ta başından olması gerekende bu idi zaten.
Hakkınızda hayırlısı olsun ne diyelim.Evlenmek kadar bu evliliği yürütmekte çok zor inanın heleki bu evliliğin içersinde bir 3.ve 4.kişilerde varsa inanın daha da zorlaşıyor.

Tepki
3
bende eşimi çok seviyorum ve o yüzden geri döndüm yoksa boşanmaka için avukat bile tutmuştum.Ama eşimle hiç şahsi problemlerimiz olmadığı hep 3. ve 4. kişiler yüzünden yaşandığı için herşey bende geri döndüm.Şimdi yine aynı evdeyiz ve elimden gelse kayınvalidemi de görümcemi de bir kaşık suda boğasım geliyor.Bide ben yokken kayınvalidemin insanlara yaptığı ikiyüzlülük iyice sinirimi bozdu bana ettiği hakaretlerin haddi hesabı yok onlarla nasıl başedeceğim hiç bilmiyorum.Onlara saygıda kusur etmezken terbiyesiz oldum.her işi ben yaprken beceriksiz oldum bide kayınvalidemin çocuklarını yvasını dağıtmışım.kendisi öyle dedi.beni oğlu istedi diye almış bide kendi istemiyormuş.Ben yokkende insanlara ben gelinimi seviyordum çok memnundum ondan diye ikiyüzlülük yapıyor.Ondan iyi bir intikam almak istiyorum aslında.

Tepki
3
söylediklerin için çok teşekkür ederim.Eşimle ev bakıyoruz ama yinede kaynanam ile aynı evde olduğumuz halde hiç konuşmuyoruz.Bundan sonra hiçbirşey eskisi gibi olmayacak biliyorum ama kaynanamla nasıl başedebilirim bilmiyorum.Kaynanam ve görümcemin gerçek yüzünü bi ben biliyorum başkalrına değil ama eşime nasıl gösterebilirim.Eşim yaşanan kavgadan sonra bile hala onları savunmaya kalktı bana çünkü.

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
bende eşimi çok seviyorum ve o yüzden geri döndüm yoksa boşanmaka için avukat bile tutmuştum.Ama eşimle hiç şahsi problemlerimiz olmadığı hep 3. ve 4. kişiler yüzünden yaşandığı için herşey bende geri döndüm.Şimdi yine aynı evdeyiz ve elimden gelse kayınvalidemi de görümcemi de bir kaşık suda boğasım geliyor.Bide ben yokken kayınvalidemin insanlara yaptığı ikiyüzlülük iyice sinirimi bozdu bana ettiği hakaretlerin haddi hesabı yok onlarla nasıl başedeceğim hiç bilmiyorum.Onlara saygıda kusur etmezken terbiyesiz oldum.her işi ben yaprken beceriksiz oldum bide kayınvalidemin çocuklarını yvasını dağıtmışım.kendisi öyle dedi.beni oğlu istedi diye almış bide kendi istemiyormuş.Ben yokkende insanlara ben gelinimi seviyordum çok memnundum ondan diye ikiyüzlülük yapıyor.Ondan iyi bir intikam almak istiyorum aslında.
İntikam almak demek..Seninde o insanlardan bir farkın yok anlamına gelirki ben açıkçası taraftar değilim.
Evet eskiden di sana taş atana sen gül at muhabbetleri ama.
Yüzdün yüzdün kuyruğuna geldin..Azıcık daha dişini sıkmak ile bir şey kaybetmez tam aksine yuvanı kurtarmış olacaksın bu şekilde düşün ve asla şeytana uyma canım.
Elaleme seni ne kadar kötülerse kötülesin senin Allah'a bir can borcun var ve,sen ahirette asıl yüzün ile herkesin karşısına çıkacaksın,işte o zaman herkes anlayacaktır anlayacağını.
İçini ferah tut ve eşiniz ile birbirinize sahip çıkın.
söylediklerin için çok teşekkür ederim.Eşimle ev bakıyoruz ama yinede kaynanam ile aynı evde olduğumuz halde hiç konuşmuyoruz.Bundan sonra hiçbirşey eskisi gibi olmayacak biliyorum ama kaynanamla nasıl başedebilirim bilmiyorum.Kaynanam ve görümcemin gerçek yüzünü bi ben biliyorum başkalrına değil ama eşime nasıl gösterebilirim.Eşim yaşanan kavgadan sonra bile hala onları savunmaya kalktı bana çünkü.

Belirli bir süre prim verme kayınvaliden ve görümcene.Bir süre daha konuşurlar bakarlar senden bir şey yok muhakkak susarlar.Rabbim ıslah etsin onlarıda inşallah.
Sen yinede saygı da kusur etme,sende onlara uyma..
iyilik döner dolaşır bir gün seni.
Ama bakarsın eşin de gerçekten çok büyük değişimler var o zaman işte gerçekten yoluna bakarsın.
Eğer eşin gerçekten seni onlar karşısında ezmeye başlarsa kendini kurtarmaya başla o aileden.Seni haketmeyen bir aile içinde asla kendini ezdirme.
Yani özetle yanında eş çok önemli canım benim.
Rabbim bu güzel günlerin hürmetine senide feraha kavuştursun inşallah.

Tepki
3
amin inşallah.Tek isteğim eşimin onların gerçek yüzlerini görmesi ve bana sahip çıkması.açıkçası evimizi ayırınca bir sene boyunca kimseyle görüşmek istemiyorum.Eşimle ne yaşadıysak hep başka insanlar yüzünden yaşadık.Umarım evi ayırıncada müdahale etmeye kalkmaz benim kaynanam ve görümcem.

Mine88

Daimi Üye
Tepki
303
çok iyi anlaşıyorum diyen yalan sölemiş olur arkadaslar ıllakı herkes bıgun sorunyaşıyor

Mine88

Daimi Üye
Tepki
303
Benin nişanlımda annesine çok deger verıyo bence bu babası vefat ettıgı ıcın annesını kırmak ıstemıyor ezdrmek ıstemıo annesı haksız bıle olsa haklıymıs gbı koruyo bu huy degsmez canım ben sana söleyım alısmaktan baska caren yok hep alttan alıcaksın ve sıkayet etmekde bsey cözmez malesef tatlımm benım kayınvalıdemde ogluna düşkün mesela ama ben ii anlaşıyorum

ygmrsnl35

Yeni Üye
Tepki
1
hayatım karıstı benım oyle doluyum kı esım dunya ıyısı ama bır aılesı var dusman basına 10 aydır evlıyım 2 senedır esımle bırlıkteyız oncelerı yalakalık yapıyorlar ama eve gelın gelınce ınsanı soka sokuyorlar delircem her gece yatagımda gızlı gızlı aglıyorum aılem benden 2000 km uzakta ben vıyanadayım :(( cok ama cok sıkıldım esımı bırakıp gıtsem ıkımızde mahvolcaz cunku cok sevdık sevıyoruzda ama aılesı tam bır facıa :( ah bır anlatsam yuh denıcek sekılde ama bende salaklık boyle ınsanların ayagını yıkayıp hala deger verıyorum !!!

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
hayatım karıstı benım oyle doluyum kı esım dunya ıyısı ama bır aılesı var dusman basına 10 aydır evlıyım 2 senedır esımle bırlıkteyız oncelerı yalakalık yapıyorlar ama eve gelın gelınce ınsanı soka sokuyorlar delircem her gece yatagımda gızlı gızlı aglıyorum aılem benden 2000 km uzakta ben vıyanadayım :(( cok ama cok sıkıldım esımı bırakıp gıtsem ıkımızde mahvolcaz cunku cok sevdık sevıyoruzda ama aılesı tam bır facıa :( ah bır anlatsam yuh denıcek sekılde ama bende salaklık boyle ınsanların ayagını yıkayıp hala deger verıyorum !!!

Allah yardımcın olsun tatlım.Eşinle konuş derdini anlat.Belki çare bulabilir :acep:

ygmrsnl35

Yeni Üye
Tepki
1
esımle konusmaya karar verdım hatta cok seye karar verdım evımı uzaga tasıyorum herkesle muhattaplıgımı kesıp sert oluyorum araya cok mesafe koycam kımse benden onemlı degıl artık ıyı nıyetımı suıstımal edemem dun gece cok dusundum cahıl bırı degılım aptal olmayada gerek yok o yuzden kendımı ezdırmıcem esım ıcın hep sustum ama boyle olursam bunlar basıma ıs acar daha cok ustume gelır dıye dusundum o yzuden esımle konusmaya karar verdım artık o ugrassın aılesı sonucta zaten sukur esım arkamda dag gıbı kımın ne oldugunu bılıyor !!! allaha havale edıyorum ugrasanları :)) o cok ıyı bır kadın olsa acık acık bızı ayırmak ıstedıgını soylemez kı yuzumede dedı oglumdan ayrıl dedı D::D evladını sevse zaten boyle konusmaz dıyelım gelının yada damadın sana kotude olsa eger evladın mutluysa susacaksın bırak oglun kızın mutlu olsun sen zaten dısarda kalıyorsun senı sevmesın saysın yeter bızde yok :)))) bızede evladı mutlu olmasn parcalansın ıstıo herhalde ama ayrılsam oglu ekndını oldurur bunu hep dıyo demekkı razı allahım korusun esımle aynı anda nefesım tukensın allah kımseye o acıyı vermesın amın !

ygmrsnl35

Yeni Üye
Tepki
1
allah yardımcın olsun cnm babaıs yok dıye anneşerıne duskun oluyorlar kayınvalıden ıyıyse zaten ıyı olmak en guzelı masallah allah bozmasın.. keske benımkılerde ıyı olsada sırtımda tasısam esımın hatrına yınede saygım sonsuz.. allah daım etsın ıyılıgınız :)

deniiz

Yeni Üye
Tepki
1
Merhaba canım benim sana bir şey söyleyeceğim bunlar hiç bir şey ben sana yaşadıklarımı anlatsam küçük dilini yutarsın.Takma kafana :)

deniiz

Yeni Üye
Tepki
1
Merhaba Arkadaşlar.
Evlendiğim günden beri bir sürü sorun yaşadım.Kaynanamın 2 oğlu 3 kızı var.Eşimin abisini de evlendirirken bir sürü sorun yaşatmış eltime.Eltim İzmirli tanışmaya 2 araba insanla gitmişler ve kızın ailesi de evlerinde yatırmamış o kadar insan tekrar istanbula dönmüşler .Kaynanam da bir daha kız istemeye gitmemiş , nişan , söz ne de kına yapmış oğlu düğün için bir otel havuz başı tutmuş o gün de gittiğinde tüm geceyi hastanede ölüyorum diye numara yapıp düğün gününü rezil etmiş. daha bir çok vukaatı da olmuş o geline uzatmayayım.Bu eltimde bana yapılmadı ona da yapılmayacak diye diretmiş.Bunlar da nişanda sallana sallana geldiler .Akrabalarıma abuk sabuk konuştular .Nişan bitiminde bende öğrenince çok kızdım eşimle çok kavga ettik.Daha sonra eşimin kızkardeşinden 1 i ve kaynanam beni istememiş ayrılmasını istemişler eşimin benden oda siz olmasanızda ben evleneceğim demiş.Bu olayları eşim söylüyordu ancak annesi bana gökten inmiş bir melek gibi davranıyordu.Eskiden ölen eşinin yaptığı kötülükleri vs anlatıyordu.Uzatmayayım anneme ben çok düşkünüm bende annesinin bizimle yaşamasını istediğimi söyledim.Akşam eve geldiğimizde ona can oluruz dedim.(eşimin abisi beraberce biriktirdikleri parayı alıp evlenince kendisine ev almış-bunun içinde kaynanam da eşimin birikmiş parası ile kendi üzerine ev aldırdı nişanlanmadan 1 ay evvel)
Evlendim evlendiğim günün gecesi neredeyse kaynanam evden gitmeyecekti.Ertesi gün eşimle balayı için antalyaya gittik.2 haftadır o evde kalan görümcem ve ailesi kaynanam pazartesinden pazara kadar orada yani gelin gittiğim kaynanamın evinde kalmışlar .Biz geldik çarşambaya kadar kocası 2 çocuğu kaynanam aynı evde kaldık.Onlar gitti c.tesi bohça vermek için diğer çocuklarına gideceğiz diye tutturdu kaynanam.Diğer kızlarından olma 2 tane torununun bavullarını alıp 1 hafta bizde kalacaklar diye aldı getirdi.Kızı ile anlaşmış.Güç bela geri götürttürüp bıraktık .Ne aradılar çocuklarını ne de sordular.En büyük kızının oğlu bizim eve yakın çalışıyormuş bizim evdeki odada kalacakmış .Bende patladım ne bu dedim istemedim oturmasını kalkmasını bilmiyorlar lavabo kullanmaktan haberleri yok dellendim.Yeni evli bir çifti yanlız bırakayım yok ev yol geçen hanı mübarek.
Ben bunları diyorum diye yiğenlerini istemiyormuşum.Evet istemiyorum efendim nedir arkadaşım ananı istedim diye sülaleni de evlat mı edindim?

Evde kaynanam anahtarımı,terliğimi koyduğum yere laf etti laf sokmaları vs başladı.Durmadan beni takip etmeye arkamda dolaşmaya her yaptığıma karışmaya başladı.Bende her seferinde yüz göz olmamak için eşime söylüyordum. Daha evlendiğimin 40. günü zona oldum.İki ay sonra tekrar zona oldum ilk başta aileme söylemedim.Daha sonra eşimin vurdum duymaz ve çözüm bulma gibi bir tarafta olmadığından olayları aileme yansıtmaya başladım.Abim geldi konuşuldu ama kaynanam dozajını arttırarak manyaklaşmalarına devam ediyordu.Evliliğimizin ilk yılına girmeden babamın evine gittim.Kadın Market dahil her yerde dibimizde bitiyordu, nefes aldırmıyordu.Salonda uyuya kalsak ayağımdan çekip oğlumu sıkıştırma diyordu.Yemek yaptığım tencereye,sebzeleri kestiğim bıçağa,tencerede karıştırdığım tahta kaşığa aklınıza gelebilecek herşeye karışıyordu.Lavaboya girdiğimde kapıyı neden kitlediğime bile.....
Velhasıl kelam artık yüz göz olmuş durumdayız hem eşim ile hem de kaynanamla kadını görmeye tahammülüm yok .
Eşim ev alıp çıkacağımızı söylüyor ama kaynanam anneme oğlumu boşatacağım.Oğlum benim g.tümün kölesi.gibi laflar etmiş.Artık aynı ortamda oturmuyorum kaynamalada.Oğlu yok ise hemen fırsattan istifade bana hakaret ediyor.Ben de akşam işten gelir gelmez odama geçiyorum.Sabah akşam evde yemek yemiyorum.Bana annesini hala eşim savunuyor buna sinirleniyorum.2 kere zona oldum 1 kere erken menepoza girdim 8 kere kortizon iğnesi yedim 13 kilo aldım 38 bedenden şimdi 40-42 bedene çıktım.Annesi şaka yapıyormuş hakaretleri şakaymış benle uğraşmıyormuş ben öyle zannediyormuşum vs diyor.Ben görüntüsüne artık dayanamıyorum .Bu ayın sonunda ev alacağını vaat etti. Hayırlısı bakalım 1 sene 7 ayda geldiğim durum bu.ÖNERİSİ OLANLARI DİNLEME HAZIRIM

Mine88

Daimi Üye
Tepki
303
sen en başında aynı evde kalmayı kabul ederek en büyük hatayı yapmışsın zaten Keşke en başından ayrı eve çıksaydınız...:uzulme:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar