Kayınvalidesi,görümcesiyle sorun yaşayanlar...

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
gelin-kaynana.jpg

Kayınvalideniz,görümcenizle sorunlarınız mı var?

Derdinize derman olamasakta anlatıp bir nebze rahatlarsınız belki ne dersiniz?

Trend

Daimi Üye
Tepki
1.072
Iyi anlasmaya calisiyorum, ama ara ara laf sokuyor ve üzüyor beni.
Kayinvaldem yanliz yasiyor, kayinbabam vefat etti bir kac yil önce, yanliz oldugu icin yaklasik hergün veya her ikinci günü kayinvaldemde geciriyoruz. Dün aksam yine sinirimi bozdu. Bu kadinin zoru ne anlamiyorum, bir kac gün ugramiyalim hemen ya laf sokuyor ya da cins bi hareket yapyiyor, gecen hafta iki kere ugradik, persembe, cuma, cumartesi gidemedik islerimiz vardi diye. Dün gittik, daha girdigimiz gibi kinayeli kinayeli "Yüzünüzü gören cennetlik" diyor. Insan bi hosgeldin der yaaa:sinifsinif: Sonra oglunu öptü, ben öpücem, bana yok öpme diyor. Bende dedim, neden Anne hastamisin???Yok, kendimi bugün iyi hissedmiyorum" (AY bende bayiliyordum seni öpmeye!):uzgun:
Ya niye böyle yapiyor hic anlamiyorum :mendil: ben onunla iyi gecinmek istiyorum, onun yapdigina bak!

Trend

Daimi Üye
Tepki
1.072
sagol canim benim, ama ben onunla iyi anlasmak istiyorum, ben altdan aldikca üstüme geliyor-kizgin, nerdeyse hergünümüz onunla geciyor, izine giderken bile onu yanimizda götürüyoruz herkez istemez, ama ben gelin olarak ona fazlasiyla sabirli davraniyorum. Gecende esime kiyafet bakmaya gittik, ben hic karismadim, esim de dedi "Canim, hadi sen bir kazak sec, ne renk alayim?" Bende bir bej renginde kazak verdim eline, bu sana güzel yakisir dedim, cünki esim esmer bi tip. Esim aldi, giydi sonra kayinvaldeme sordu, anne nasil, kadin demez mi:" IGRENC!" Ya niye bu kadar kirici hic anlamiyorum. Artik hic cvp da vermiyorum. Cünki esim de hep böyle seylerde onu tutuyor. Annesine hic toz kondurmuyor! Ben bisey dedimde, bosver o yasli, ve yanliz diyor. Ama benim günahim ne??:mendil:

Trend

Daimi Üye
Tepki
1.072
Biliyormusun, onun yaptiklarina alistim artik, ama en cok gücüme giden Esimin hep onun tarafini tutmasi. Esim mükemmel bir insan, her konuda, onunla daha hic sorunumuz olmadi, tartisirsak konu hep Annesi. Beni hic konusdurmuyor bile, hep kayiriyor..Esimle hic bir sorunum yok, ama Annesi kara kedi gibi hep aramizda! Birde patavaksiz! Ona simdiye kadar hic bir saygisizligim olmadi. Esimin olmadigi zamanlarda bile onun hep ziyaretine gitdim, kendi annemden fazla onunla vakit gecirdim. Oglunu benden kiskaniyor resmen. Mesela esim cay istiyor, ben kalkiyorum getirim diyorum hep benden önce kosuyor, gecen esim (nasil olduysa) sinirlendi yeter artik Anne ben karimin elinden de bir cay icmek istiyorum dedi. Herseyi benden daha iyi yapmaya calisiyor. Kadin kafayi benimle bozmus!:uzgun:

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
Trend sana diyebileceğim şu anladığım kadarıyla kaynanan oğlunun sen olmasan ona nasıl problem olacağını düşünemiyor.Çünkü bekar erkeğin nerde gezdiği eve saat kaçta geldiği belli olmaz.Bunları düşünemediğine göre sende öğretemezsin en iyisi sen aldırışsız ol iyi davranış beklemeki hayal kırıklığına uğrama.Kimisi bulamaz kimisi bilemezmiş seninkide bilemeyenler sınıfında:ayk:

Trend

Daimi Üye
Tepki
1.072
Trend sana diyebileceğim şu anladığım kadarıyla kaynanan oğlunun sen olmasan ona nasıl problem olacağını düşünemiyor.Çünkü bekar erkeğin nerde gezdiği eve saat kaçta geldiği belli olmaz.Bunları düşünemediğine göre sende öğretemezsin en iyisi sen aldırışsız ol iyi davranış beklemeki hayal kırıklığına uğrama.Kimisi bulamaz kimisi bilemezmiş seninkide bilemeyenler sınıfında:ayk:
Sagol Ayser abla, artik fazla aldiris etmiyorum, ama yine de bazi hareketleri gücüme gidiyor iste. Esim disari cikan bi tip degil, benimle tanismadan öncede hep kedi gibi Annesinin yanindaymis hep. Bütün bos vakitlerini annesinle geciriyormus. Herhalde simdi kayinvaldem onun icin bana böyle davraniyor. Ben oglunu elinden almisim gibi. Tursusunu mu kurucak ne, adam 38 yasinda hala kücük bir cocuk gibi davraniyor ona. Cok yeme, cignemeden yutma, migden agrir. Schal tak, bademciklerin siser. Agir tasima, kimsenin hamali degilsin sen!! Achhhhhhh :sinir: Ama isin en komik tarafi ne biliyormusun, kendisinin hic kayinvaldesi olmamis. Kendi ailesini de takmamis. Hep güzel bir hayat gecirmis rahmetli esiyle. Her istegini daha söylemeden adam gözlerinden okuyormus.. tüm avrupayi gezmis, görmüs. Esi bir dedigini iki etmemiz, simdi bana niye böyle eziyet, canta gibi onu heryere götürüyoruz, tatillerimizde bile yanimizda. :uzgun:Türkiyeye dönmeye de niyeti yok, halbuki tüm kardesleri orda, hepsi gel artik diyor, ama yok, o illaki basimizda oturucak! Git kuran okumasini ögren, örgü örmesini ögren, kendine yasina göre mesgale ler bul, ama yok! Artik Allaha havale ettim.

Tepki
8.216
Iyi anlasmaya calisiyorum, ama ara ara laf sokuyor ve üzüyor beni.
Kayinvaldem yanliz yasiyor, kayinbabam vefat etti bir kac yil önce, yanliz oldugu icin yaklasik hergün veya her ikinci günü kayinvaldemde geciriyoruz. Dün aksam yine sinirimi bozdu. Bu kadinin zoru ne anlamiyorum, bir kac gün ugramiyalim hemen ya laf sokuyor ya da cins bi hareket yapyiyor, gecen hafta iki kere ugradik, persembe, cuma, cumartesi gidemedik islerimiz vardi diye. Dün gittik, daha girdigimiz gibi kinayeli kinayeli "Yüzünüzü gören cennetlik" diyor. Insan bi hosgeldin der yaaa:sinifsinif: Sonra oglunu öptü, ben öpücem, bana yok öpme diyor. Bende dedim, neden Anne hastamisin???Yok, kendimi bugün iyi hissedmiyorum" (AY bende bayiliyordum seni öpmeye!):uzgun:
Ya niye böyle yapiyor hic anlamiyorum :mendil: ben onunla iyi gecinmek istiyorum, onun yapdigina bak!

Bazı insanların gerçekten iyilikten anlamadığını düşünüyorum. :dertli:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar