2012 Şubat Anneleri

tansel

Daimi Üye
Tepki
1.511
nazom: valla iş kutuplaşma meselesine gelecekse, karşıt taraf 2002 den beri nasıl bi hazımsızlık politikası izliyor bi bak derim. bunlar hazımsızlığın tezahuru diyecem konu sıyasete dönecek.. o yuzden sadece, bu olayları ilk defa yaşamıyoruz biz "diğerleri" olarak. dun dedım yahu, yerel seçimlerde (ki yerel seçımde partıye bakılmaz hangı partı sehrını guzelleştırırse o'na oy verılır) ben benım şehrımı şehır yapan adama oy verdım dıye kuzenlerımden yemedıgım hakaret kalmadı. aden'i düşüruyordum az daha, kanamam oldu 5 gun hastanede yattım. aptal oldum, salak oldum. bıdon kafalı oldum. üstünde atatürk resmı olan tişörtlerle hepsi foto çektırıp benım sayfamda paylaştılar. abımın 15 gun sonra düğünü vardı, aralarından bazıları sırf o adama oy verdık dıye düğüne gelmedi. bırak düğünü aden doğduktan sonra zonguldak'a kadar geldıler hala aden'ı gormedıler... kalkmış bana kutuplaştırmadan ötekileştırmeden bahsetmeyın. bu ülkenin geçmişinide neler yaşandı hepimiz biliyoruz. daha yeni, g.t kılı oldum ben yahu, huloğğğ dıye bagıran cahıl oldum. sız ne anlarsınız denılen oldum. sizın oylarınızla bızım oylarımız bır mı denıldı... o yuzden kutuplaşmayı yıllardır kim alttan alttan beslıyor bi bakın derim. ya da şöyle yapalım, ben sana önümüzdeki seçim sonrası o akşam feys şifremı bılmem neyımı vereyım. benım sayfamı 3 gün takip et. ya da bırak ya, o gun bak sadece.. bak yapalım bunu tamam mı. değil belden aşağıya yazmak (ki hala anlamadım hangi lafıma hitaben dedın onu :) ) şirazenden kayıp yataklara düşmüyor musun? o yüzden benim yazdıklarıma oha falan derken, 30 yaşında bi annenin neden böyle bi şey yazma ıhtıyacı hissettiğini de göz ardı etmeyin.

konuya donersek, dun babuşa da yazdım arkadaşım sana da tekrar yazayım. neden delırdıgımı objektıf olup oku derım...

o gun saat 10 gıbı dışardan garıp sesler gelmeye başladı. ben dışarda iş makınası çalışıyor sandım. balkona çıktım tencere tava vuruyor kadınlar. bağrış çığrış yankılanıyor heryer. aden zaten korkak bı bebe tam korkudan kucagıma tırmanmaya çalışıyordu ki, adamdı sanırım hemen evımın altında torpıl patlattı. aden'ın o surat ıfadesını anlatmayacagım çünkü oyle bı ıfade yok. daha önce hıç gormedım. hak verırsen ben bı anneyım. oğlumu uzen korkutan canını yakan herseye diş bıleme gıbı iç gudulerımız var. adenı zor uyuttum o gece. lanet ettim bi kez daha. 5 gun sonra bu sefer annemın evınde (onur ankaraya egıtıme gıtmıştı) aynı şey oldu ve bu ozgurluk savaşçıları dukkan kepenklerinı tekmelemeye falan başladı. bagrışlar çığrışlar keza. bu sefer aden bıldıgın korkudan delırdı. kardeşim çıkıp camdan bağırdı, ve ne hıkmetse ses bırden kesıldı... o tavuk ciğeri meselesi de o'dur. :) hani bbauşun üzerine alındığı konu. o gece ateşlendı çocuk. ertesı gun dudaklarının içi olduğu gibi yara oldu. yemek yıyemedı... kalkmış bana hala şu tencere tava sesını bılmem neyı savunmayın. onların o saatte bunu yapmaya hakkı varsa kusura bakmayın benım de belden aşağıya, "o tencere tavanın sapını k.çınıza sokacam bı daha yapın da" dıye kendı kendıme eğlenmeye hakkım var bence. kaldı ki, kimseyı uyandırmıyorum, korkutmuyorum, kendı sayfamda yazıyorum bı nevı gercekte yapamadıgım bı eylemı orda yaparak rahatlıyorum dıyelım... ama alınanlar oluyor. işte ben buna çok guluyorum dostum. ben buna çok gülüyorum. öyle bi dünya yok çünkü, eyleme destek verenler hep haklı, hep mağdur hep aklı başında adamlar, vermeyenler de bi zahmet ülkeyi terk edebililer mi lüften??? he gülüm he...

normal hayatta tavrım sadece alaylıdır, uslubum bellidir. hç bi konuyu ciddiye almamayı öğrendim ben son 5 senedir. hamileyken yaşadıklarım sonunda kendi canından olanların sana düşüncen yüzünden sırt çevirmesi olgunlaştırdı beni, kaldı ki, bi başkasının laflarına mı alınayım :) sana neyın fazla geldığını anlayamadım o yuzden.

yanılmadığın meselesine de gelince. kızım herhalde 2,5 sene oldu da. az çok tanıdık birbırımızı. ama özlem'in durumu belli. özlem zaten sivriydi. atarlı giderli leydi o zaten... o yüzden onu kırmayın, üzmeyin derim. pikeye de yazdım demın, sen nıye uzerıne alındın hayrola yaran mı var da gocunuyosun lafı kadar irite bı laf daha yok şu yeryüzünde. nasıl benim yazdıklarımı üzerine alınanlar olduysa, onların isim vermediğim için öyle bi hakkı doğmuşsa, özlem'ın de yazdıklarınızı üzerinize alınma hakkı var o halde. kızın neler çektiği belli, simoş şu saat gelsın gokçe kusura bakma çok sinirliyim izninle seni yolarak sinirimi atacam desın bişi dıyemem. öyle de malım :) ahahahahaha. neyse ya zıgara içicem efkarlandım.

içiyorum artık ben :(

Gökçem simuşu ben gerçekten severim. Kendine özgü,akıllı bir hatundur. Beni bu olaylarda en çok üzen böyle herşeyi herkesi bir kefeye koyup çekip gitmek. Ya ben olaylarda hiç kimseye yorum yapmadım. Görüşüm net bellidir. Simuşun eklentilerine zerre kadar katılmıyorum. Ama saygım sonsuz. Ben tartıştığımzamn biriyle herşeyi silip atmıyorum. Haksızlık oluyor kalnlara, değersiz oluyor paylaşımlar.. Bizne kadar birbirimizi tanımasakta 2,5 yıldır şurda o kadar zaman harcadıkki. Bu bile önemlidir..

pikecan

Daimi Üye
Tepki
1.884
gökçe sen sütten çıkmış ak kaşıksın anladım.. ben haddini bilmeyen, 24 saat facede birilerine gönderme yapan, herşeyi hep birilerine ayar vermek için paylaşan.. başka ne dediysen ve neyle itham ettiysen onları yapan biriyim... oldu mu?

en son lafı sen koydun... lafları agzıma bir birrrrrrrrr bir oturttun.. o kadar güzel zekice cavaplar verdin ki bişey diyemedim sana ... tamam mı canım....

anlaştık mı?

uydu mu?

hah bide kavram kargaşası içinde yıkıcı yorum yapan hadsiz biriyimm...

unutup es geçtigim varsa.. sen daha yaz...

pikecan

Daimi Üye
Tepki
1.884
ben yeter yeri burası degil, dedikce daha uzatmanın manası ne?

bu sitede ne siyaset ne din konuşurum.. yeri gelir karşılıklı muhabbetini yaparız ama yazarak hep bişeyler eksik kalıyor, anlamlar tam yerini bulmuyor çünkü çok hassas konular bunlar... Bu yüzden de bu konular hakkında burada konuşmamaya devam edecegim...

nazo06

Daimi Üye
Tepki
1.753
büyük bir yanlış anlamalar dizisinin tam ortasındayız yine :(

ama bildiğim su var...hepimizin aynı anda her konuşulandan haberi olması mümkün değil...hele ki 2 li özel mesajlardan...arada kaçırılan tek bir cümle bile cok sey farkettiriyor...hepiniz,hepimiz kendimize göre değerli insanlarız..hepimizin farklı özellikleri var...kimi yasadığı durumlarla dalga geçerek kendini ifade eder kimi de kendine ters olanı yaptığı paylaşımlarla ifade etmeyi tercih eder.feyste herkesin üstüne alınması cok normal çünkü herkes görüyor orayı ama bi düşünmek lazım arkadaşlarım bu yazımdan ötürü,bi tek arkadaşım bile bana alınırmı acaba diye...

gökçe kimseyi savunmak için demiyorum ama sen özleme yüklenmeyin derken özlemin yüklendiklerini es geçmiş olabilirsin arkadaşım..haberin olmamış olabilir...ha sırf seninle aynı görüşte diye tek taraflı savunacaksan bilmem...deme bana sakın psikolojisi farklı..bende evimde neler yasıyorum.nelerle mücadele ediyorum..anlatmıyosam hayatımın pürü pak olmamasından değil...ama kimseye ayar vermiyorum...sonra babuş sizin birbiriniz için yeriniz farklı..belki o da sana yakın olduğu için üstüne alındı..bak görmedim aranızdaki diyalogları sadece fikir yürütmeye çalışıyorum..ha sende alındın belki aranızdaki diyaloglardan bu da cok normal ama sizler,bizler,hepimiz aynı sebepten ötürü kırılmış olabiliriz...kimseyi kendimden ayrı tutmuyorum ve sadece diyorum ki yazarken(konuşurken değil,cünkü konuşurken anlaşmak kolay burası soğuk kelimeler anlamsız yerlere gidebiliyor)azcık söyleyiş tarzımıza dikkat edelim..hep birlikte ama...

pikecan

Daimi Üye
Tepki
1.884
yorumlarını begenmedım de derken, ne o yaran mı var da gocunuyosun lafının ne kadar ırıte bı laf oldugundan bahsettım.
şeylerdı dedım.

yukarıda yazdıgın yorumu ben asla kullanmadım... ''alınganlık'' yapmayayımda benim kullandıgım mı söylüyorsun? seni irrite eden bu yorumu kim yaptı? merak ettim...

Orda yazan ''kişi '' kelimesi degil mi? neden öyle bir düşünce ve merak içine girdin ki? cidden en ufak rengiyle bile yukarıda yazılanlarla bir alakan oldugunu nasıl düşenebildin? bende onu merak ettim?

benim yazdıklarım yukarıdaki gibidir... devamı duvarımda
ama o paylaşımların bu site ile ne alakası var?

ben konunun buraya taşınmasını tercih etmezdim .. zaten özlem olmadan da detaylarını konuşmak dogru gelmez, o ve benim aramda...

pikecan

Daimi Üye
Tepki
1.884
NAzom Benim minnoşda azı dişlerini çıkartırken zorlandı, şişti hafif kızardı damagı aynı dedigin gibi.. akşamları daha huysuz oldu, bazen gece kalkıp agladı.. birdende çıkmadı digerleri gibi, daha yavaş ve sancılı bir süreç oldu canım...
yazmışsın cevap yazamadım pardon...

pikecan

Daimi Üye
Tepki
1.884
Artık konunun benle alakalı kısmı uzamasın rica ediyorum...

burası o kadar sıcak ki pelte gibiyim zaten...

pikecan

Daimi Üye
Tepki
1.884
ha bu arada, bır de unutmadan soylıyeyım, bı de, 2 kere sana msnden yazdım. bırınde naber kız nerelerdesın sen dedım, ben yazdım anında sen oflıne oldun. dedım alla alla.(aha bu arada kezban sozunu sen uzerıne alınmadın. daha once oluyor bu) peşine senın "aaa kezban ben de olabılırım bak" yazını gordum ve msn'den yıne yazdım sana. yıne anında oflıne oldun. dedım bu kıza ne oldu şimdi. bıraz da pıkenın de rahatsızlığı var konularla ılgılı herhalde anlamını ordan çıkardım ben.

ama msn artık skyp mıdır nedır onu kullanıyoruz biz. çok garıp bı ortam hala anlayamadım. bazen açılıyo bazen, kişiler sılınıyor, ertesı gun tekrar eklenıyor falan. denk gelmiş olabılır. o sıra çıkman gerekmiştır. gormemişsindır, yazım gelmemiştir falan.

o'nu unutmuşum onu da soylıyım.

tüm en içten samimiyetimle söylüyorum ki cidden senden gelen en ufak bir mesaj görmedim ben...
bak burda internet durumumuz çok sinir bozucu bizim.. şimdi bilgisyardan yazdıgım intermet, üniversitenin interneti ve sadece bu bilgisayar için geçerli... mesela kabloyu çıkart laptopa tak interneti kullanamıyorsun....

altyapısı yok özel internet çektiremiyoruz...

2- telefondan kullandıgım internet ögrenciler için kurulmuş wi-fi... aylık kartla kullanılıyoruz.... herseferinde telefonu elime alıp özel online olarak giriyorum telefonu masaya koyuyorum %90 kendi kendine düşüyor... bazen kafasına göre tekrar giriyor.. internet kendi kendine baglanıyo yada düşüyor...benim internetim çok sorunlu be gökce....

o konuda ne çok dertliyim ahhhhhhhhhhh ah...... :(

ama az kaldı inşallahhhhhhhhhhhh.. bi taşınaydık buradan hayırlısıyla...

littlesunshine

Daimi Üye
Tepki
1.138
Gökçecim sen şimdi Lilacs için diyorsun. Alıntı yapmayacağım ama konuyla ilgili ilk mesajda(buraya artık gelmeyeceğini belirttiğin) yazdıklarını bir okumanı tavsiye ederim. Orda bazıları diye bir tabir kullanmışsın mesela. Belki sen belirsiz bir gruba hitaben kullandın ama içimizden bazılarını kastetmiş oldun anlamı çıkıyor.
Daha önce de dediğim gibi yazıda duygu yok. Konuşma gibi algılanmıyor. Bir cümlede birşeylerle dalga mı geçilmiş, yoksa kırgınlıktan sitem mi edilmiş anlaşılmıyor.
Ben sana sadece tavsiyede bulundum. İster dinle ister dinleme.
Üzerime kesinlikle alınmıyorum. Onları bana söylemiş olamazsın. Çünkü aramızda bu konuyla ilgili bir diyalog geçmedi. Ama geçen arkadaşların alınabilecekleri kadar açık uçlu şeyler yazmışsın. Bunu da söylemeden geçemezdim...

Ha bu arada Gökçe yanlış anlaşılma olmasın. Başkalarını da suçluyorsun, onlara da yöneltiyorsun demiyorum. Ama yazdıklarından başkalarının alınmalarına şaşırma diyorum...

lilacs

Daimi Üye
Tepki
979
geçmişi çok okumadan yazıyorum, sadece son sayfayı okudum, en çok bana kızılmış anladım, ama artık bundan sonrası kişisel tercih meselesidir,cevap vermek istesem çok şey var yazacağım, ama bunun sonu yok, ben cevap veririm cevap verdiğim kişi verir uzar gider.

bana kızan arkadaşlarım tek burası kaldı diye buradan cevap vermek istedilerse keşke özel mesajla yazsalardı, bu olay sayfalardır sürmezdi o zaman, sadece paylaşımda bulunmak isteyenler yazardı yine.

neyse, ben artık adımın ve lilacs nickinin de daha fazla buralarda geçmesini istemiyorum, ben kişisel tercihim olarak forum olaylarına artık girmek de istemiyorum.

tekrar söylüyorum, beni görüşlerimden dolayı silmek isteyen varsa silsin gitsin, ama artık rica ediyorum ismim ve nickim üzerinden sitemlerde bulunulmasın. herkes her şeyi anladı, ya da ben anladım diyeyim kimseyi karıştırmayım.

rica ediyorum artık benim sizi sildiğimi de beni de unutun. 2.5 yıllık geçmiş de demeyin artık, ben bu forumda kimseyle çok sıkı bağlar edinmedim zaten. yokluğum günlerce hatırlanmadı bile. o yüzden kimse bana geçmişi sildi attı muamelesi yapmasın artık. ben kişisel tercih olarak bazı arkadaşların paylaştıklarını görmek istemedim ve onlar da benimkini görsün istemedim. olay tamamen bundan ibarettir.

nazo06

Daimi Üye
Tepki
1.753
kusura bakma, anlayamadım :( vallahı bak. de ben sana direk yaran mı var gocunuyosun kıza demişsin de demedim. " pike; heh işte ben de onu diyorum. yazdığın hiç bi şeye yorum yazmadım. yazdığım hiç bi şeye yorum yapmadın. seninle iletişime bile geçmedik şu olaylar sürecinde... ama az çok uzak durduğunu anladım benden. simoşun yorumlarına çok nükteli cevaplar verdin, ne o yaran mı var da gocunuyosun "tarzını" beğenmedim. ha umrunda olmasın sonuçta ben kimim. ben sadece beğenmedim. bana yap, aslıya yap, ama simoşa yapmayın rica ederim. nasıl günler geçirdiğini hepimiz biliyoruz. sende lidıl gibi yuvarlak konuşuyorsun o yuzden herkes ustune alınıyor demişsin. 5 gun once de kıme kızdığımı soyledım yine soyluyorum. lilacs canım arkadaşım benım..."""

yazdım. o lafı dırek soyleyen de nazo'ydu ki nazom'a yazdıgım cevapta da, şu laf kadar gıcık, irite bi laf olamaz dıye belırttım. ben senın yazdıklarını uzerıme alınmadım. 25. kez tekrarlıyorum yahu. okumadım bıle dedım kaç kere. ben senın rahatsız oldugun sonucunu "kezban" sözünü üzerıne alınmandan dolayı çıkardım. ki şaka yapmışsın öyle açıklamşsın... eee daha ne?? ortada senınle ılgılı bı sorun yok yani. ama sen sürekli sana laf sokuymuşum gibi falan bı algı halindesın. halbuki ben kendımden örnekler verıyorum yahu. :)

kaldı ki, konuların burayla alaklı kısmı şu, ben burdan iletişime sadece gulşah için geldim. onu da 50 kere dedım yıne dıyeyım. gulşah bızı sıldiği için, gelıp tek haberleşecegımız yer olan buraya, bızı sılmışsın uzuldum, güldüm minvalinde bı yazı yazdım. ama dırek olayı üzerine alınan alakasız bi şekilde babuş oldu. sorular yonelttı, cevap hakkımı kullandım. burayla alakası o...

başka bi anlam, mana yok! olay tamamen babuşun gülşaha yazılanları üzerine alınması, gülşah'da sanki benim sayfamda bi tek siz varmış gibi bi algıya kapılıp benim yine sayfamdakı sızden bağımsız hayatımda olan kişilere daha doğrusu dünün minnak bebelerine ettiğim lafları kendine hakaret olarak algılaması, (hakaret manasını burda açıklamaya çalışmayacagım işler hakıkaten komık olmaya başladı. ) bizi düşüncemiz yüüznden silmesi, bizim de " ne o daha 25 gun önce hepimiz birbirimizi çok sevıyorduk şimdi fıkırler ayrı düştü dıye nefret eder mi olduk" dıye gelıp burda sıtemımıızı yıne soyluyorum başka bı mecraa olmadıgından burdan duyurmamız meselesi.

yani bi bakıma; "alakasız şeyleri zincirleme üstüne alınma tamlaması"... anlatabılıyor muyum? senınle ilgili kısmı ise; senın ıle ılgılı uzayan bi konu yok. senın yanlış anlayıp uzattığın sorular sordugun bı konu var kısaca. :)

neyin kafasındaysam ben...bak o kısmı bana dediğini anlamamışım valla...olabilir gökçem sana irite,gıcık gelir bana normal gelir...ben hep diyorum benim ağzımın ayarı yoktur bazen...ama yinede pişman değilim..ben kendimi kullanılmış hissediyorum şu aralar...kimsede üstüne alınmasın.ben öyle hissediyorum..o yüzden sakinleşene kadar dediklerimin arkasındayım..gerilim azaldığı zaman yeniden gözden geçirebilirim ancak..

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar