2012 Şubat Anneleri

tansel

Daimi Üye
Tepki
1.511
anam cinsiyetede daha var ... ne hissediyosun tansel? erkek mi demiştin? bak banada öyle geliyo ha :) dünyamda tututurmuştumm bakalım şimdi de tutacakmı?

anam saglıklı hayırlı olsunlarda cinsiyetin ne önemi var.... kızda erkekte çok güzel ikisinide güzel tarafları apayrı.. yeterki saglık olsun :)

Bende erkek hissediyorum. Aslıcım kız dedi. Çin takvimi de kız diyor:) Sağlıklı ve hayırlısını olsunda önemli değil..

tansel

Daimi Üye
Tepki
1.511
ne zamandır boy - kilo yazmıyoruz ha.. biz en son ne zaman ölçtürdük onu bile hatırlamıyorum ama bizim oglan hep çiroz devamlı çiroz o ayrı :)

geçen amcamlara gitmiştik yengeninde NOyanla aynı ayda bi yegeni var (ablasının torunu) o hep aba altından bana bu da zayıf biraz bakışı atardı .. kadın bile en son şey dedi : '' kaç saattir burda oturuyoruz bu (noyana) 1 dakika durmadı anam bir dakika mola vermedi, nasıl et tutsun çok normal hatta gene kilolu bile bu aksiyona '' dedi :) aman saglıklı olsunda az çiroz olsun önemli degil dedim bende :D

bu da böyle bir anımdı eheheh :D :D

Selim 2 hafta once anne sütünü bıraktı, kuzum kilo vermiş. Aslında yemesi fena değil. Ama dediğin gibi çok hareketililer. Akşam 6 gibi bahçeye indiriyorum inan saat 8' ekadar ayakta. Ne oturuyor ne yoruluyor. Bide havalarda sıcakya baya enerji kaybediyorlar..

pikecan

Daimi Üye
Tepki
1.884
öyle cidden tansel havalar burda aşırı sıcak, bunaltıyor iyiden iyiyye...

tabii bu sefer kız olsun sana degişiklik olur :) (ama herşeyin başı saglık)
seçme oluyosa mesela ben ikinciyi kız isterdim :D ama dedigin gibi ben 1 tanede kararlıyım (bakalım kaza olmazsa :D )

littlesunshine

Daimi Üye
Tepki
1.138
sorunlar hallolmuş herhalde. sevindim şekerler...
Tansel kız olsun be, önce sağlıklı olsun sonra kız olsun, yakışır Selim'e kız abisi olmak, onda öyle ağır bir hal var :D
Selim anne sütünü bırakmış darısı bizim başımıza... artık hiiiiiiç beslemiyordur Tuna'yı. süt müt de kalmadı zaten. heryerde açıp emmesi de cabası. zor oldu mu? nasıl bıraktırdın? az taktik verir misin canım?
Tuna dişler yüzünden midir bu aralar yemiyor pek. daha doğrusu düzenli yemiyor. sevdiği şeyleri yemek istiyor :böö: kuzucuğum sıcak ve terlemekten pişik oldu geçenlerde. popo değil de ne derler oraya, bacak araları... ben de geçmezse çok canı yanar sürtünmekten diye doktora götürdüm. yaşından beri ilk kez kilosu ölçüldü. oldukça iyi maşallah boya bakmadılar. ama biraz tıfıl geliyor bana :D

pikecan

Daimi Üye
Tepki
1.884
Kızlar doktora götürdüm bugün Noyanı, sünnetide sordum.. 2 yaşdan önce 6 yaştan sonra dediler...

yaptırmayanlar siz de sordunuz mu? değişik bir cevap alan oldu mu? ne düşünüyorsunuz? :)

tansel

Daimi Üye
Tepki
1.511
sorunlar hallolmuş herhalde. sevindim şekerler...
Tansel kız olsun be, önce sağlıklı olsun sonra kız olsun, yakışır Selim'e kız abisi olmak, onda öyle ağır bir hal var :D
Selim anne sütünü bırakmış darısı bizim başımıza... artık hiiiiiiç beslemiyordur Tuna'yı. süt müt de kalmadı zaten. heryerde açıp emmesi de cabası. zor oldu mu? nasıl bıraktırdın? az taktik verir misin canım?
Tuna dişler yüzünden midir bu aralar yemiyor pek. daha doğrusu düzenli yemiyor. sevdiği şeyleri yemek istiyor :böö: kuzucuğum sıcak ve terlemekten pişik oldu geçenlerde. popo değil de ne derler oraya, bacak araları... ben de geçmezse çok canı yanar sürtünmekten diye doktora götürdüm. yaşından beri ilk kez kilosu ölçüldü. oldukça iyi maşallah boya bakmadılar. ama biraz tıfıl geliyor bana :D

Canım Selimim gerçekten iyi bir abi olcak. Öyle olgun ve öyle sevgi doluki bebeklere karşı. Selim emmeyi bıraktı. Selim gerçekten emmeye düşkün bir bebekti. Ama şükür zor olmadı, şu duygusal halimde beni yıpratmadı evladım. Geceleri Selimi babası uyuttu, yanında yattı. Gece kalkınca hep beraber oyunlar oynadık. Gündüzleride meme gelince aklına hep sevdiği şeyleri verdik eline. Mesela lollipop, çikolata verdik. Bide o dönemde Selimle çok ilgilendik, vaktini hep doldurduk. Canım sana tavsiyem devreğe gitmeden bıraktır. Tek başaına zor olabilir. Annelerin yanında bu iş daha kolay olur.

pikecan

Daimi Üye
Tepki
1.884
pıstttttttt kızlar naparsınız?

bana biraz fikir verin kızlar, ev eşyaları konusunda, elektirik süpürgesi, beyaz eşyalar fala... marka model söyleyin şu iyidir tavsiye ederim diyin bacılar....

öperim hepinizi :D

tansel

Daimi Üye
Tepki
1.511
pıstttttttt kızlar naparsınız?

bana biraz fikir verin kızlar, ev eşyaları konusunda, elektirik süpürgesi, beyaz eşyalar fala... marka model söyleyin şu iyidir tavsiye ederim diyin bacılar....

öperim hepinizi :D

Benim beyaz eşyalarım bosh çok memnunum. Koltuklarımı, mutfak masamı kelebekden almıştım gerçekten çok sağlam. elektrik süpirgesi suya çekilen aldım arnica baya güzel fiyatıda çok uygundu..

pikecan

Daimi Üye
Tepki
1.884
Benim beyaz eşyalarım bosh çok memnunum. Koltuklarımı, mutfak masamı kelebekden almıştım gerçekten çok sağlam. elektrik süpirgesi suya çekilen aldım arnica baya güzel fiyatıda çok uygundu..

Teşekkür ederim tansel, suya çekilen iyi mi diyorsun? ben onları çok bilmiyorum hiç kullanmadım...

beyaz eşya şans işi derler ya dogru sanırım , iyisi oldu mu hepsi iyi, ama kötü çıktımı ugraş dur artık

nagişş

Yeni Üye
Tepki
0
mrblar bende yazdıklarınızı doğum yaptıktan sonra okudum hatta 1 kaç olumsuz yorum da okudum sinem hanım hakkında bende sorun yaşşadım ve bütün dengem alt üst oldu doğuma 1 ay kala sürekli ağladım doğumdan geldim gene ağladım zor günlerdi şimdi bebeğim 6 aylık ama benim için çok zor geçti ilk günler hastaneye şikayet ettim başhekim doktorumuza gereken uyarı yapıldı dedindi ama öyle kaldı özür yazısı yazılmadı resmi olarak siz neler yaptınız mahkemeye başvurdunuzmu öylemi kaldı geçmiş olsun

nagişş

Yeni Üye
Tepki
0
mrblar bende yazdıklarınızı doğum yaptıktan sonra okudum hatta 1 kaç olumsuz yorum da okudum sinem hanım hakkında bende sorun yaşşadım ve bütün dengem alt üst oldu doğuma 1 ay kala sürekli ağladım doğumdan geldim gene ağladım zor günlerdi şimdi bebeğim 6 aylık ama benim için çok zor geçti ilk günler hastaneye şikayet ettim başhekim doktorumuza gereken uyarı yapıldı dedindi ama öyle kaldı özür yazısı yazılmadı resmi olarak siz neler yaptınız mahkemeye başvurdunuzmu öylemi kaldı geçmiş olsun

pikecan

Daimi Üye
Tepki
1.884
brehhhh breh brehhh, en son mesajı ben yazmışım dicektim arada bi karışık mesaj olmuş,

Hayatima (bizim giden Hayatim mı ki o acabası??) biri mesaj yazmışta yanlışlıkla buraya gelmiş?? nasıl olmuş ben tam anlayamadım, topikler mi karışmış?

topik bitti diyince bende site mi kapanmış diye girip bakayım dedim, megersem ugrayan eden yokmuş onu demişsiniz görünce anladım....

bi çay kahve içseydik ya şurda :D :D :D

OP
aZeLYa55

aZeLYa55

Daimi Üye
Tepki
2.452
brehhhh breh brehhh, en son mesajı ben yazmışım dicektim arada bi karışık mesaj olmuş,

Hayatima (bizim giden Hayatim mı ki o acabası??) biri mesaj yazmışta yanlışlıkla buraya gelmiş?? nasıl olmuş ben tam anlayamadım, topikler mi karışmış?

topik bitti diyince bende site mi kapanmış diye girip bakayım dedim, megersem ugrayan eden yokmuş onu demişsiniz görünce anladım....

bi çay kahve içseydik ya şurda :D :D :D

Pikeeemmmm :sevindirikasli::sevindirikasli: Buranın havası başka yaaa :selam:

hamide12

Yeni Üye
Tepki
0
merhaba, bende bıoxcın femina kullnamay bugün başladım. youmları merak ederken şans eseri bu siteyi buldum. çevremde kullanan herkez çok memnun. bende 2 kere saçını yıkadım ve saçlarım yumuşacık odlu. benim gibi düşünenler varmı

hamide12

Yeni Üye
Tepki
0
Bioxcini kullanmaya yeni başladım ve oldukça memnunum. eslında kullanıma başlamadan önce bayağı tereddütlerim vardı ama özellikle femina serizi mükemmel

GüneşAzra

Yeni Üye
Tepki
0
herkese hayırlı doğumlar ve doğum yapmış arkadaşlara bebekleri hayırlı olsun tebrik ederim ALLAH uzun ömürler sağlıklı sıhhatlı hayatlar versin herkesin bebeğine. bende kasım annesiyim kasımın 2 sinde çok zor bir doğum yaptım ne bayramın nede bebeğimin sevincini yaşayabildim çok zor bir doğum oldu doktorum çok ilgisizdi muaynede hastası varmış bu yüzden çok aceleci davrandı bu ve beni doğum anında çok yıprattı çok üzdü böyle bişey yaşamadım duymadım ölüyorurdum ALLAH tardım etti ve en epidural istedim hastaneye gider gitmez söyledim hastanenin ve doktorun ilğisizliği yüzünden epidural vaktini kaçırdılar ben acılar içinde kıvranırken doktorum yapama epidural hem ağrının kesilmesi bir saat sürer dedi ısrarla ben yapılsın desemde nafile daha sonra sancılarımın çok olmasına rağmen bebek gelmedi o arada bebek gelmiyor gelince habe vein deyip beni odadaki hemşireye bırakıp gitti hemşirenin canımı nasıl yaktığını zaten keimelerle ifade edemem vajına ağzını genişletmek için elini döndür döndür yapma diye yalvardım resmen işkence çektim ama nafile en son bebek geliyo diye doktoru aradılar ve geldi ALLAHIM hatırlamak bile beni çok kötü yapıyor yalvardım sezeryan diye almadı yok normal dedi ama anlamıştım bişeylerin ters gittiğini ısrarla ALLAH RIZASI İÇİN DEDİM ama nafile ugraşamazdı tabi işini bi an önce bitirip gidecekti çektiğim sancılar hariç doğurmak için bir saat kaldığım doğumhanede nihayet doğurmuştum... ve işte çok sevindim mutluydum ama eşim yanıma geldiğinde bebeğimin tek kolunu kullanamadığını söyledi çok üzüldüm daha sonra eşimi ve kendimi teselli ettim geçer diye sancım bitmişti dikişler atılıyordu bende çok vajinal yırtık oluştu doktoruma yine söylememe rağmen doğum kesisi atmadı bunun için sanırım çok zor oldu çok cani bir insan canım öyle yandıkı dogumdan sonraki 3üncü gün muayneye gidemedim korkudan dikişlerimi hala aldırmadım kendisi attı başka bir jinekoloğa bile gidemedim korkudan bu insanı ALLAH'a havale ediyorum hem benim canımı çok yaktı hem bebğimin kolunu doğum hatası brekial pleksus yani doğum felci oldu yanlış bebek çekimi koldan ve boyundan asılma yanlış manevra sonucu kanala takılma sonucu oluyor oyuzden doğum felci meydana geliyor ve tedavisi uzun yıllar süren bir ömür bu hastalığın gölgesinde kalan insanlar oluyor kol işlevini tam kullanamıyorsun doğumun şiddeti nasılsa yani bebek doğarken nekadar az hasargörürsen bu hastalıktan kurtulma şansı okadar yüksek ama bu hastalıktan kolu çok zarar görmüş kolunu kullanamayan veya az kullanan çok insan var benim bebeğimde kullanamıyordu şuan fizik tedavi ğörüyoruz biraz ilerleme var inşallah düzelecek ama bir annenin yaşayacağı en kötü şey öyle pişmanımkı devlet hastanelerini kötü diyorlardı keşke devlet hastanesine gitseydim iyi olur diye özele gittim hata yaptım hemde hiç tanımadığım bir defa muayne olduğum bir doktora nereden bilebilirdim herkes hastane için çok iyi derken düşünemedim böyle sorumsuz ilğisiz bir doktorla karılaşacağımı x sitede araştırdım kötü diyordu bir üye ama dedim doğumda iyidir operatör sonuçta dedim hastane çok iyi dedim :(((((( birde dikişlerim atılırken doktorum dediki ontane sezeryan yapıyom bir normal yapmıyım bu yüzden normali sevmiyorum yırtık dikmek zor gelmişti sanırm o kadarüzüldümki anlatamam ama bütün bunlara razıydım bebeğimim kolu böyle olmasaydı evet arkadaşlar şuan bebeğim tedavi görüyor bu konuyla ilğili bebeğimi bir kaç doktora gösterdim kimisi iyi olur diyor kimisi bilemeyiz bakıcaz garanti veremeyiz diyor çok üzülüyorum bebeğim için üzteleik hastane bütün bunlara rağmen birde bizden fizik tedavi parası istedi sizler benim gibi araştırmadan bilmediğiniz bilsenizde güvenmediğiniz doktora hastaneye gitmeyin bütün bunları yapan hastane ve doktor MEDİPOL HASTANESİ KOŞUYOLUNDA DOKTORDA SİNEM BEDEN BURDA BİR ÜYE RANDEVUSU BOŞ TEK doktor DEMİŞDİ SANIRIM ÖYLE LÜTFEN ÇOK DİKKATLİ OLUN SİZDE BENİM GİBİ SONRADAN ÜZÜLMEYİN SİNEM BEDEN YÜZÜNDEN BENİM MİNİCİK BEBEĞİM ACI ÇEKİYOR üstelik 1 ay gib bir zaman geçmesine rağmen dikiş agrılarım daha yeni hafifledi ben daha öncede doğum yaptım böyle bişey görmedim bebeğim için dualarınızı bekliyorum arkadaşlar çok ihtiyacım var çok

kızlar gördünüz mü yaa çok üzüldüm
bu hastaneye ve doktora giden varsa dikkatli olsun

Evet bu hastaneye hatta bu doktora gidiyorum. 15 gün önce SINEM AY BEDEN 'de doğum Yaptım. Onun kadar iyi başarılı güler yüzlü bir doktor görmedim. Evladınız için çok üzüldüm ama bir doktoru da bu şekilde şuçlamak çok yanlış. Eğer böyle birşey var ise Hakkınızı başka yollarla arayabilirdiniz. Bu şekilde yazmanız doğru değil. Sinem Hanımı iyi ki tanımışım. Iyi ki sonuna kadar onunla yürümüşüm.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar