Sizi depresyona iten sebepler nelerdir?

G

guzelcem

Misafir
YÜCE ALLAHIM cümlemise akıl-fikir-ruh sağlığı versin,sinsi tehlikeli hastalıkdır...size tavsiyem sık sık inşirah süresini okuyun yada üzerinizde de taşıyın canlarım ben öyle yaıyorum çok şükür huzurluyum.

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
Dert ararsam çokta devamlı kendimi meşgul ediyorum düşünmeyeyim diye.Benide en çok eşimin tembelliği ve Alzaymır kaynanam depresyona sokuyor.Bu yaştan sonra tahammül gücüde kalmıyor insanda ama başa gelen çekiliyor.

G

guzelcem

Misafir
Dert ararsam çokta devamlı kendimi meşgul ediyorum düşünmeyeyim diye.Benide en çok eşimin tembelliği ve Alzaymır kaynanam depresyona sokuyor.Bu yaştan sonra tahammül gücüde kalmıyor insanda ama başa gelen çekiliyor.

ALLAH YARDIMCIN OLSUN canısı...sende bezdir onu....

_Dersena_

Daimi Üye
Tepki
1.750
sebep o kadar çokk, kimi zaman insana aldıgı nefes sebep oluyor Ama elhamdülillah bu dünya imtehan bir sonu var ahiret için sabır şart

Lilav

Daimi Üye
Tepki
21.987
türkiyeden geldigimden beri gribim ve kendimi kötü hissediyorum:dertli:

H

Hera

Misafir
Depresyona girmedim hiç okuduğum ve duyduğuma göre aylarca evden çıkmamak yemek yememek ve yıllarca süren bir rahatsızlık öle 1 hafta 3 gün ben depresyona girdim demekle olunmuyor herşeyden mutsuz olmak hayattan kopmak ve sürekli uyumak demek Depresyon ben yaşamadım çok şükür..

sblh

Üye
Tepki
27
Beni depresyona iten en büyük neden evladımın üzülmesi,sevdiklerimin yüz çevirmesi,haksızlıklar ve maddi açıdan eşime bağımlı olmam...

melek_yüzlüm

Daimi Üye
Tepki
2.195
ben 1 kere depresyona girdim ama bu aralar iyiyim çok şükür.depresyon maalesef öyle geçici bi rahatsızlık değil,heran tetikte bekliyor.beni depresyona iten sebeplerde hiç evden çıkmamam.hiç bi uğraşımın arkadaşımın vs. olmamaması.içini dökme hep içine at at nereye kadar.sonunda böyle çıkıyor işte.

felisity

Daimi Üye
Tepki
1.778
kimseye anlatamadığımız şeyleri burda anlatmak güzel olur bu konu güzel olmuş.
ben yaklaşık 6 aydır depresyon anksiyete ile uğraşıyorum. antidepresan ilaçlar kullanıyorum. panik atakta olduğu gibi ara sıra atak geliyor. atak dediğim şeyde vücuduma sıcaklık basıyor, üşüyorum, ellerim kollarım omuz ve başım uyuşuyor karıncalanıyor, halim kalmıyor, karnım midem ağrımaya başlıyor bi anda ve direk başımı bi yere yaslayıp ağlamak istiyorum. ben 1,5 yıldır memleketimden uzaktayım 1 yıl hiç arkadaşım olmadı evde hep yalnızdım eşim işi dolayısıyla çok yoğundu ve çok az zaman geçirebiliyorduk birlikte. aile hasreti 4 ay sonra geçti yani o zorluğu aşabildim ama yalnızlık kötü bişeydi, hasta olduğum zamanlarda evde yalnız kalırken hep bana bişey olsa kimsenin haberi olmaz diye düşünürdüm. halad düşünüyorum. birde tayin olayımız var, tayinimiz şarka çıkacak neresi olduğu belli olmadığı için çocuk düşünemiyorum, eşim çok istiyor bende istiyorum ama korkuyorum. uzun zamandır hep bunu düşünüyorum herşeyin en kötüsü geliyor aklıma. hamile kalsam doğum tyin dönemine denk gelse ne olacak, eşim beni götüremezse gittiği yere ve ben memlekete gitmek zorunda kalsam bebekle bi başıma ne yapıcam. bize bişey olsa kim bize bakacak. ailem var kayınvalidemler var aynı memlekette ama bana ne kadar yetebilecekler, aklım eşimde kalacak sürekli burdyken bile bi kaç saate bni aramsın aklım onda kalıyor. hep bunları düşünmekten kaygılanmaktan. anksiyete bozukluğu oluştu. ve gelecek ay eşim 15 gün evde olmicak yanız kalıcam ne yapacam bilmiyorum.

sedaorcun

Yeni Üye
Tepki
10
bu son zamanlar öyle bunaldımki arkadaşlar..

9 aylık evliyim fakat bişeyler eksik sanki,nebiliyim ya eşim mesela herkesle ne üzel muhabbet eder veya bi konu açılır tartışır paylaşır,fakat benimle yanlız yemeğe gidince veya yanlız bi cafede bişeyler içerken susuyor konuşmuyor..malüm ben sonra anlatsana aşkım bişeyler konuş diyorum..ne konuşayım diyor ne anlatayım diyor..öylesine bunalıyorumki o anda anlatamam..

sonraki bunalmama sebeb ise O bana yaklaşmıyor,hep ilk adımı benden bekliyor sanki hep ben hep ben..Yani kendimi salak gibi hisediyorum neden hep ben yanaşayım ki neden o yanaşmıyor istemiyor sanki benimle ilişkiye girmek gibime geliyor.. ya ilişkiye girsek bile kendisi rahatlıyor fakat benim rahatlamam memnun kalmam onun umrunda bile deyil..Bir defasında ben ona bu konuda bağrırken bana banyoya gitte rahatla demişti :S yani insan karısına bu lafı nasıl diye bilirki ?

Ben ona şu şekil sevmiyorum dememe ragmen o bunu duymuyor bile kendisi nasıl istiyorsa öyle devam ediyor sonuç ise aynı o rahatlamış bi şekilde ben ise üzgün ...evlilikde cinsellik cok cok önemli bunu anladım gercekden !!!

her kadın seni seviyorum duymak ıster helede kocasından..hediye bile istemez kadınlar..sadece seni seviyorum duymak isterler güzel sözler isterler..fakat bizimkinde 9 aylık evlıyim 2 defa demiştir herhalde...

inanın cok bunaldım..ben aılemı viyanada bırakıp ıstanbula onun ıcın geldım yerleştim cok farklı beklıyordum evlılıgımızı ama hayal kırıklıgına ugruyorum..

Ayzer

Üye
Tepki
67
hmmmm.Benzer şeyleri ilk başta ben de yaşadım açıkçası.Eşim gittiğimiz ortamlarda benimle ilgilenmediğinde sıkılıp,bunalmalar,hep ben hep ben başlatıyorum,ilk özür filan hep benden bekleniyor olayları.
Ben şunu farkettim belki işine yarar seninde:)
Ben ilgi odaklı biriyim,eşimin beni sevdiğini sürekli göstermesi ve her ortamda bunu yaşatmasını istiyorum ama onun tarzı da sosyal ortamlarda mesafeli olmak,etrafta ki insanların davranışlarını yorumlamak vs.Ama yalnızken daha ilgiliydi ve bu beni rahatlatıyordu.Ben zamanla sadece dış ortamda götereceği ilgi ve alakaya bağlı olarak beni seviyor ya da sevmiyor ayrımı yapmaktan vazgeçtim.
Olayı sevilip sevilmemeye getirince her davranış bizi rahatsız ediyor ve artık her şeyden nem kapıyoruz.
Hep ben başlatıyorum a gelince,ben kişilik olarak bu özelliğe sahipsem daha çabuk yumuşayıp,sevgimi belli etmekten hoşlanıyorsam bunu yaparım.Neden hep ben mantığında düşündüğümüzde işler çıkmaza giriyor maalesef:( Eğer bunu bir ödün vermek olarak görüyorsan yapma ama aslında çok rahatsız edici değilse uygula bence işe yarıyor;)

Artı evlilikte maalesef sinirle çok kırıcı olabiliyor eşler.Takılıp kalınca mutsuz oluyoruz.Umarım yaşayacağınız güzel günler bu yaşadıklarını unutturur:)

sedaorcun

Yeni Üye
Tepki
10
inanırmısın eşimde aynısı arkadas ortamında mesela arkadası kız arkadasına sarılır filan benimkisi hiç yapmaz bende sarılsın isterim,konsere gitmiştik eşim kuzeni sevgilisi arkadaslar filan orda sağıma bakıyorum kuzeni kız arkadasına sarılmış sıkıca,soluma bakıyorum arkadası kız arkadasını sıkı sıkı yanagından öptü..benımkıne bakdım hiç bi faaliyet yok :)

ona bunu söyledıgımde ise Ya bız evlıyız ben nıye senı herkesın ıcınde öpeyim arkana gecip sarılayım,bizim evimiz var biz rahatız bu konuda onlar aynı evi paylasmıyorlar ondan mecbur öle davranıyorlar dısarda dedi :D gülermisin aglarmısın !!

yazdıkların cok dogru aslında fakat biz eşimle 2 yıldır normal arkadaştık,gecen yaz 2 hafta flört ettik ben viyanaya dönmek zorundaydım tabi ve viyanada 1 ay kala bildim tekrar istanbula gelip nişanlandım eylül ayında nişan oldu,ben tekrar viyanaya gidip işlerimi hallettim ve kasım ayında istanbula geldim aralıkta evlendik :)

aslında benim istediğim daha yaşım 22 onun ise 24 Yani sanki 40 yıllık evli gibi davranması beni bunaltıyor,ben biraz daha deli dolu olsun ıstiyorum mesela biz onunla sevgili dönemi yaşayamadık bile doğru düzgün bu yüzden bunları yasamak ıstıyorum bırazda,

Ya sinemadan cıkdıgımızda film hakkında yorum yapalım gülelim tartısalım ıstıyorum fakat o öle deyil,Yada ilişkiden sonra hemen yataktan kalkmak yerine sonra uyumak yerine Beni kollarına alıp yanagımdan öpmesini alnımdan öpmesini yada öylece durmasını istiyorum maalesef olmuyor..

bende moralım bozukken gülemeyen bi insanım zorla bile gülemıyorum mutsuz gibiyim kımseye soylemıyorum kendı kendıme böyle konusuyorum işte...

M

madesam

Misafir
bu arada bazen senin yazdığın problemleri yaşıyorum bende.. benim de en sinir olduğum şey şu; eşim kayınvalidemlerdeyken gelir herkesi öper bana komşunun karısı muamelesi yapıp bişi demez... boğasım gelio o zaman

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
inanırmısın eşimde aynısı arkadas ortamında mesela arkadası kız arkadasına sarılır filan benimkisi hiç yapmaz bende sarılsın isterim,konsere gitmiştik eşim kuzeni sevgilisi arkadaslar filan orda sağıma bakıyorum kuzeni kız arkadasına sarılmış sıkıca,soluma bakıyorum arkadası kız arkadasını sıkı sıkı yanagından öptü..benımkıne bakdım hiç bi faaliyet yok :)

ona bunu söyledıgımde ise Ya bız evlıyız ben nıye senı herkesın ıcınde öpeyim arkana gecip sarılayım,bizim evimiz var biz rahatız bu konuda onlar aynı evi paylasmıyorlar ondan mecbur öle davranıyorlar dısarda dedi :D gülermisin aglarmısın !!

yazdıkların cok dogru aslında fakat biz eşimle 2 yıldır normal arkadaştık,gecen yaz 2 hafta flört ettik ben viyanaya dönmek zorundaydım tabi ve viyanada 1 ay kala bildim tekrar istanbula gelip nişanlandım eylül ayında nişan oldu,ben tekrar viyanaya gidip işlerimi hallettim ve kasım ayında istanbula geldim aralıkta evlendik :)

aslında benim istediğim daha yaşım 22 onun ise 24 Yani sanki 40 yıllık evli gibi davranması beni bunaltıyor,ben biraz daha deli dolu olsun ıstiyorum mesela biz onunla sevgili dönemi yaşayamadık bile doğru düzgün bu yüzden bunları yasamak ıstıyorum bırazda,

Ya sinemadan cıkdıgımızda film hakkında yorum yapalım gülelim tartısalım ıstıyorum fakat o öle deyil,Yada ilişkiden sonra hemen yataktan kalkmak yerine sonra uyumak yerine Beni kollarına alıp yanagımdan öpmesini alnımdan öpmesini yada öylece durmasını istiyorum maalesef olmuyor..

bende moralım bozukken gülemeyen bi insanım zorla bile gülemıyorum mutsuz gibiyim kımseye soylemıyorum kendı kendıme böyle konusuyorum işte...

bence eşin bunda haklı ne gerek var milletin içinde sarılmasına öpüp koklamasına..sonuçta evlisiniz aynı evi paylaşıyorsunuz kendi özelinizde yapabilirsiniz..sevgili olmuş olsaydınız böyle yapabilirdiniz..ya evlilik farklı arkadaş olmak farklı..

elif20

Daimi Üye
Tepki
5.422
bu arada bazen senin yazdığın problemleri yaşıyorum bende.. benim de en sinir olduğum şey şu; eşim kayınvalidemlerdeyken gelir herkesi öper bana komşunun karısı muamelesi yapıp bişi demez... boğasım gelio o zaman

Madesam kusura bakma canım ama çok güldüm komşunun karısı benzetmen beni mahvetti :kahkaha::kahkaha:

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
=madesambu arada bazen senin yazdığın problemleri yaşıyorum bende.. benim de en sinir olduğum şey şu; eşim kayınvalidemlerdeyken gelir herkesi öper bana komşunun karısı muamelesi yapıp bişi demez... boğasım gelio o zaman
ya bu erkekler kendi ailelerinin yanında niye böyle davranıyorlar anlamıyorum

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar