Sizi depresyona iten sebepler nelerdir?

kSo

Daimi Üye
Tepki
5.908
birsamım güzel bir konu sağol canım:hhhhhh:

ducks olmayan neki canım?
gerçi bazen bende olmuyor dediğim oluyor helede son 2 haftadır:aglayan:

OP
birsam

birsam

Daimi Üye
Tepki
991
eşim beni çok seviyor ama birlikte olmuyor nedeni nedir

sıkıntı ve stres olabilir.eğer her şey yolunda olduğu halde böle bişi varsa dr a gitmelisiniz.çünki evlilikte cinselliğin rolü çok önemlidir

birsamım güzel bir konu sağol canım:hhhhhh:

ducks olmayan neki canım?
gerçi bazen bende olmuyor dediğim oluyor helede son 2 haftadır:aglayan:

rica ederim cnm.
benim ducksun olmuyorundan anladığım cinsel beraberlik cnm.

senin sorunun ne anlatmak istersen dinler ve yardımcı olmaya çalışırım

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
sevgili hanımefendi benim sorunlarım var ama bunu eşimle halledemiyoruz çünkü doktora gitmiyor:(beni çok sevdigini söylüyor gezmeye götürüyor yeni çıkan sevgililer gibiyiz 1 sene çıktık evlendik şimdi 4 senedir evliyiz bu benim 2ci evliligim eşiminde ilk bana güzel sözlerin engüzelini söyler öper sever tek sorunumuz cinsel yaşamımız olmaması ayda 1 kez bazende 2ayda bir ben çok zorlarsam oluyor ona dokundugumda yatıp uyumamı söylüyor şimdide 4 aylık hamileyim hamile olalı bir kez birlikte olduk ben 38 oda 43 yaşında beni bazen travesti barlarına götürüyor acaba onlara ilgisimi var çünkü cinselliginde bir proplem olacagını sanmıyorum ilk eşimdende eşcinsel oldugu için ayrıldım am onunla evliyken bile cinsel yaşamımız iyiydi bu eşimde ne sorun var başka birimi var yoksa hayatında bana yardımcı olursanız sevinirim.

İlk yaşamış olduğunuz acı tecrübede,ikinci evliliğinizde yine aynı şeyleri yaşarmıyım aceba korkusu içindesiniz.
Bence;eşinizle direk konuşmanız gerekiyor,hamile olmanızdan dolayıda duygusallığınız öön planda olduğu için bence bunu sorun haline getirmeyiniz ve muhakkak eşinizle konuşunuz.
Eşcinsellerin bulunduğubarlara gitme konusunda bir yorum getiremiyeceğim maalesef çünkü bana göre bir erkek,namusum dediği eşini bu tarz kötü yrlere götürmemeli bana göre.Ben yanlış buluyorum.
Ama onun harici size olan bağımlılığı,ilgisi ve alakası çok hoş.

OP
birsam

birsam

Daimi Üye
Tepki
991
sevgili hanımefendi benim sorunlarım var ama bunu eşimle halledemiyoruz çünkü doktora gitmiyor:(beni çok sevdigini söylüyor gezmeye götürüyor yeni çıkan sevgililer gibiyiz 1 sene çıktık evlendik şimdi 4 senedir evliyiz bu benim 2ci evliligim eşiminde ilk bana güzel sözlerin engüzelini söyler öper sever tek sorunumuz cinsel yaşamımız olmaması ayda 1 kez bazende 2ayda bir ben çok zorlarsam oluyor ona dokundugumda yatıp uyumamı söylüyor şimdide 4 aylık hamileyim hamile olalı bir kez birlikte olduk ben 38 oda 43 yaşında beni bazen travesti barlarına götürüyor acaba onlara ilgisimi var çünkü cinselliginde bir proplem olacagını sanmıyorum ilk eşimdende eşcinsel oldugu için ayrıldım am onunla evliyken bile cinsel yaşamımız iyiydi bu eşimde ne sorun var başka birimi var yoksa hayatında bana yardımcı olursanız sevinirim.

ona açık açık sordunuz konuştunuz mu peki böle olmasının sebebini.benim fikrim en kısa zaman da dr gitmeniz bunun başka yolu yok.cinsel anlamda soğuk olmasının 2 sebebi olabilir ya psşkolojik ya da biyolojik..sonuçta dr şart.tek başınıza halledemezsiniz.

netten tanıdığım yeni evli bi rbayan ark ımın eşi ile cinsel hayatları da böle idi. ikisinin de ilk evlilikleri.yaşları da sizler kadar değil.yani sadece siz yaşamıyosunuz emin olun bu sorunu.onun eşide kaçıyodu dr dan. ama kaçmakla bir yere varılmaz.eşinizi ikna etmeye çalışın.edemezsenizde bir psikologtan yada psikiyatrdan yardım alın

nesrin toker

Yeni Üye
Tepki
11
beni depresyona sokan konuların başında vatanım elden gidiyor korkusu şüphesi bende inanılmaz sitres ,korku,kaygı ve endişe hepsi birden oluşuyor .ayrıca toplumda son derece ciddi konularda bile,fikri görüşü olmayan günü kurtarmanın dışında hiç bir düşüncesi olmayan bir yığın ,adeta uyuşturulmuş çoğunluğun olması ve bu insanların bir okadarı ise saldırgan hemde hiç yoktan sudan sebeplerle aşırı tepkili olduklarını görmek,sevgisizlik ve saygısızlığın doruk noktasıyla karşı karşıya gelip haksız duruma düşmek bütün bu saydıklarımın tamamı benim ruh sağlığımı inanılmaz bozuyor.tam anlamıyle doğal dengeli ve sağlıklı yaşam haklarımın elimden alındığını düşünüp depresyona giriyorum.çünki,halkın sağlığı düşünülerek uygulanan ve benimde memnuniyetle desteklediğim sigara yasağını anlıyorumda ,iki üç katlı binaların ve yerleşim alanlarının tam ortasına okulları yanı başına kurulan yüksek vericili baz istasyonlarına devlet eliyle verilen kurulum ruhsatlarına bir anlan veremiyorum neyapmak lazım geldiği kousunda yardım bekliyorum.sevgi ve kaygılarımla

OP
birsam

birsam

Daimi Üye
Tepki
991
öncelikle bu duyarlılığınızdan dolayı teşekkür ederim size.çok klasik ama çok ta doğru olan bi kaç şey sölicem.elimden gelen bu malesef ki.herkesin yapması gereken görünürde basit ama uygulamada zor olsa gerek ki bu yapılmıyo."insan olmanın vicdanlı ve sağ duyulu bir insan olmanın gerektirdiği"şeyleri yapmak.işte bunu yapabilse herkes her şey çok daha güzel olacaktır eminim

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485

Birsamcım öncelikle bu konu için teşekkürler.:gulcicek:

Aslında konuma depresyon demek ne kadar doğru birşeydir bilemeyeceğim; ama ben bu kadar pozitif olmama rağmen eşimin de bir o kadar bazı konularda negatif olması beni üzüyor. Sanki onun için birşey yapamayacakmışım gibi düşünüyorum. Onu mutsuz görmek beni de mutsuz ediyor dolayısıyla:(

nesrin toker

Yeni Üye
Tepki
11
bizi depresyona iten sebepler başlıklı yazımı okuyan arkadaşlar düşünüp beni allaha havale etmiş ,yani allah yardımcın olsun demiş. arkadaşlar! bizi yaratan yaratırken bize mükemmel asla taklit edilemeyen ,bir benzerinin asla ama asla yapılanamayacak mükemmel bir organ vermiş,BEYİN! bunu kullanamadığımız zaman işlevini yitiren hastaya ,doktorlar ,beyin ölümü gerçekleşti ,diğer organlarını bağışlayabilirsiniz diyorlarr!<<hastanın miğdesi bitmiş iflas etmiş artıkyaşayamaz diğer organlarını bağışlayın ölecek yaşayamaz >>demiyorlar yeni bir miğde yapıyorlar hemde bağırsağından ve hasta tekrar aramıza katılıp yaşamına devam ediyor. işte hal böyle olunca beynimizin nedenli önemli ,hayatımızın devamlılığını sağlayan organımız olduğu gerçeğini görüyoruz.bu nedenle tüm insanlara sesleniyorum! lütfen prblemlerle karşılaştığımız zaman oturup beynimizi yoralım kimsenin doğrularıyla yaşamayalım.kötü telkinlerle ve yanlış bilgilere teslim olmayalım .yaşamak san'attır ,körü körüne dövüşüp havaya yumruk atmayalım ! sevgiler...

OP
birsam

birsam

Daimi Üye
Tepki
991

Aslında konuma depresyon demek ne kadar doğru birşeydir bilemeyeceğim; ama ben bu kadar pozitif olmama rağmen eşimin de bir o kadar bazı konularda negatif olması beni üzüyor. Sanki onun için birşey yapamayacakmışım gibi düşünüyorum. Onu mutsuz görmek beni de mutsuz ediyor dolayısıyla:(

cnm benim eşim de öle malsef.insan alışkanlıklarını özelliklede düşüncelerinde adeta kalıplaşan alışkanlıklarını kolay kolay bırakamıyor.sen de eşine sıkmadan baskı yapmadan bu şekilde olumsuz düşündüğü sürece mutsuz olmaya devam edeceğini onu bmle görünce senin de mutsuz olduğunu söle.benim eşimde baya bi değişim oldu ilk evlendiğimiz zamana oranla inş senin eşinde zamanla pozitif düşünmeyi öğrenecektir

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
cnm benim eşim de öle malsef.insan alışkanlıklarını özelliklede düşüncelerinde adeta kalıplaşan alışkanlıklarını kolay kolay bırakamıyor.sen de eşine sıkmadan baskı yapmadan bu şekilde olumsuz düşündüğü sürece mutsuz olmaya devam edeceğini onu bmle görünce senin de mutsuz olduğunu söle.benim eşimde baya bi değişim oldu ilk evlendiğimiz zamana oranla inş senin eşinde zamanla pozitif düşünmeyi öğrenecektir

Canım benim çok teşekkürler cevabın için.:hhhhhh:

Umarım benim eşimde de değişim olur canım. Bir denemeye başlayayım, sonuçları yazarım.:gulegule:

nesrin toker

Yeni Üye
Tepki
11
haklısınız arkadaş , bazen şöylede düşünüyorum, bakıyorum etrafıma ,biz birkaç arkadaş bu konularla problemlerle cebelleşirken ,bazıları ,evlerinde hergün kurabiyeler ,kısırlar ,arkadaşlar,seninki olmamış benimki daha güzel diyenler?bizleri görünce soruyorlar? nesrin hanım neoldu o mesele daha sonuç alamadınızmı ! valla bende çok üzülüyorum ama benim kocam kızıyor sen karışma diyor!!??diğeri,valla ben evimin işini zor bitiriyorum, çocuklarım varyani ondan . ve bizim çabalarımızın sonuçlarından en çok onlar yararlanıyorlar <<çünki onlar daha çokkkkkk>>:saskin:

nurci

Daimi Üye
Tepki
516

Bizde de tam tersi durum. Eşim pozitif ben negatifim. Ama onun sayesinde pozitif olmayı öğrendim. İnşallah eşinde de olacaktır canım

OP
birsam

birsam

Daimi Üye
Tepki
991
evlilikte eşler hep problemmi acaba? yada neden evlendikten sonra değişiyorlar anlamam.yada bizmi çok şey istiyoruz ben 2 senedir çözemedim :eek:lmaz::eek:lmaz:

bildiğim ve okuduğum kadarı ile evlilikte ilk 3 yıl çok önemli.eşlerin birbirine alışması açısından.sana tavsiyem bu konu ile alakalı bir kitap okuman.benim aklım da bi kitap var bu konu ile alakalı."Nevzat Tarhan" evlilik psikolojisi isim li kitabı.ben okudum hoş ve anlaşılır şeyler anlatıyo yazar.aynı zaman da dr:) veya bu konualrla alakalı siteler den de faydalana bilirsin.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar