Oğlum için lütfen dua istiyorum...

Kardelen27

Daimi Üye
Tepki
3.758
Geçmiş olsun şahmaran çok üzüldüm:uzgun:
Allah (CC) acil şifalar versin
üzülme canım çocukların kırığı çabuk iyileşir
bol bol ilikli kemik kaynat suyunu içir
tez zamanda ayağa kalkar Allahın izniyle inşallah
çocuklarına bol bol nazar duası oku
Allahu tala büyük acılar vermesin bunlar geçici şeyler dualarım seninle bitanem :huhuu:

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Araştır ama asla karamsarlık yapma ne dedim geçici.Oğlun uyurken sende uyu iyi olki ona daha iyi bakasın tatlı annesi hep yaşadık bunları.
Cerrahpaşa hastanesinde dört gece geçirdim hiç uyumadan,en sonunda dr zoruyla eve gönderildim.
Ablacım gözlerime kan inmiş bir durumdayım ama uyuduğum zaman,ya bir şey olursa gb bir şeye kapılyıorum.
Dün gece hast.hiç uyumadım.
Şimdi evde azıcık uyusam yeterli olur inş.
Abla geçecek değilmi....Bende unutacağım..Yine oğlum yürüycek,koşacak bana doğru dimi.
İnan içim içimi yiyor.Dün çok ağladı,o kadar huysuzdi ki hatta bağırdım ya beni bitirecek bu ağıdın,yada kendini bitireceksin diye..,
Keşke ben bitseydim ona bir şey olmasaydı ablam yaaa
Canim oglumun ayagi hafif burkulmustu hep kucagimdaydi cok zor büyük gecmis olsun cok üzüldüm:uzgun::uzgun:
Allahim tez zamanda sifasini versin sahim Rabbim beterinden korusun

Lilavım birde benim halimi düşün.Zaten 15 kiloluk bir çocuktu alçının ağırlığı ile iki katına çıktı.
Hadi onuda geçtim iki bacağının arasına uzun bir sopa koydular temas etmesin birbirine diye.
Ne tutabiliyorum,nede oturtabiliyorum.Dimdik kaldı çocuğum yaaa.

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Geçmiş olsun şahmaran çok üzüldüm:uzgun:
Allah (CC) acil şifalar versin
üzülme canım çocukların kırığı çabuk iyileşir
bol bol ilikli kemik kaynat suyunu içir
tez zamanda ayağa kalkar Allahın izniyle inşallah
çocuklarına bol bol nazar duası oku
Allahu tala büyük acılar vermesin bunlar geçici şeyler dualarım seninle bitanem :huhuu:

Ablacım Rabbim binlerce kez razı olsun.
İlik çorbasını kız kardeşimde söyledi bugün,inşallah içerde bir an evvel o kırılan kemik tutar.
İnşallah söylediğiniz gb çabucak iyileşir ayağa kalkar yine eskisi gb.
Ameliyathane kapısından içeriye beni almadılar,eşim ile ikimiz kala kaldık öylece kapının önünde..Tam biz Beratı sedye ile gönderirken bir çocuk çıkıyordu.
Yaşı benzemesin ama 4 yada 5 yaşlarında bir çocuk,hemşirenin biride bilgi alıyordu.Neyi var dedi.
KAnser,ilik nakli oldu dedi.
zaman hamdolsun dedim Rabbime,binlerce kez hamd olsun dedim.
Rabbim bu sınavdan beni bu şekilde sınadı ama ben bu sınavı Allahımın bana verdiği güç ile atlatacağım dedim.
Evet ağladım,Yaradanıma asla isyan etmedim ama olmaması içinde keşke önlem alsaydım dedim,kendimi suçladım bir nevi.
Ama olmuştu artık geri dönüşü yoktu.

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Sah'im canim kotu seyler getirme aklina nolur derdi veren Rabbim dermani verir elbet biz dualarimizla senin yanindayiz insallah

Bende öyle düşünüyorum Aslım.
Bunda da bir hayır vardır diyorum,öyle avutuyorum kendimi.
Ama işte diyorum yaa,son 2 aydır yaşadıklarım daha devamı gelecekmi diye endişeye kapılıyorum.
Rabbim daha beterinden korusun inşallah.
Gördüğü göreceği en büyük acımız bu olur inşalah.Şimdi uyuyor,hayatta biliyorum ama çektiği acılarıda görünce ciğerim parçalanıyor işte.

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
sah'im berat'in yerine onun adina yani sadaka ver fakir birine sadaka binbir kazayi musibeti def edermis

Aslım geçen ay bir sadaka çıkarmıştım.
Bu ayda çıkarrım...
Ama biraz toparlasın evimde sohbetli yasin vermeyi düşünüyorum inşallah.Rabbim izin verirse,kısmetse inşallah.

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
Bende öyle düşünüyorum Aslım.
Bunda da bir hayır vardır diyorum,öyle avutuyorum kendimi.
Ama işte diyorum yaa,son 2 aydır yaşadıklarım daha devamı gelecekmi diye endişeye kapılıyorum.
Rabbim daha beterinden korusun inşallah.
Gördüğü göreceği en büyük acımız bu olur inşalah.Şimdi uyuyor,hayatta biliyorum ama çektiği acılarıda görünce ciğerim parçalanıyor işte.
tahmin edebiliyorum halini insanin yavrusuna birsey olacagina kendi basina gelsin istiyor onun cani bir yaniyosa seninki binlerle carpiliyo
peki nasil oldu nasil kirdi bacagini o gosterdigin merdivenden mi yine aksamustu yazdigindan beridir aklima geliyo o merdivene nasil bir care dusunulur acaba diye yavrum kiyamam ben ona

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
Aslım geçen ay bir sadaka çıkarmıştım.
Bu ayda çıkarrım...
Ama biraz toparlasın evimde sohbetli yasin vermeyi düşünüyorum inşallah.Rabbim izin verirse,kısmetse inşallah.

cok guzel dusunmussun canim gercekten cevsenden de tahmidiye okuyayim ben simdi ona Allahin izniyle iyilesicek pasamiz kosucak eglenicek ilerde de torunlarina anlaticaksin sizin bu babaniz soyle yaramazdi diye
dayimla annem oyun oynarlarken dayimin kolu kirilmis o zaman butun aile tabi cok uzulmusler ama simdi bir anlatirlar annemle gulmekten yerlere yatarsin diyecegim o ki bunlar simdi can acitsa da ilerde bir ani olarak kalicak canim benim gulerek anatacaginiz
Rabbim ben zanniniz uzereyim buyuruyor gulum sen safiii ismini bol bol zikret Allahin izniyle hicbirseyi kalmayacak beratimizin

Kardelen27

Daimi Üye
Tepki
3.758
Cümlemizden rabbim razı olsun güzel kızım
evet kolay birşey değil yaşadıkların ama sakın kendini suçlama
yavrunun kaderinde varmış ne yapsan önüne geçemezdin ki
bak gördünmü anlatığın çocuğun annesi ne yapsın rabbim
kimseye çaresiz dert vermesin sen çok güçlü bir Annesin bunuda atlatacaksın
Allahın izniyle sakin ol bitanem iyileşir yine seni peşinden koşturur inşallah:huhuu:
çook öpüyorum seni ve paşayı tekrar geçmiş olsun canım benim

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
tahmin edebiliyorum halini insanin yavrusuna birsey olacagina kendi basina gelsin istiyor onun cani bir yaniyosa seninki binlerle carpiliyo
peki nasil oldu nasil kirdi bacagini o gosterdigin merdivenden mi yine aksamustu yazdigindan beridir aklima geliyo o merdivene nasil bir care dusunulur acaba diye yavrum kiyamam ben ona

Aslım inanırmısın,ne bir şiddetli darbeyle oldu,nede düşme ile..Olacağı varmış derlet yaaa..Aynen halen şoktayım inanırmısın o düşme ile bir kemik nasıl o hale gelir diye..
Abisi ile evde koşturuyorlardı,bende bütün gün ağladı çok üzgündü yaaa,çok fazla müdahale etmedim hani.Şimdi mutlu azıcık oynasınlar abi kardeş dedim.Saat tam 21.15...
Babamız bağırdı haber dinleyemiyorum gürültünüzden azıcık koşmayın sessiz olun diye.Bende babası biraz oynaşsınlar zaten 15 dk sonra yatıracağım ikisini dedim.Tam onlar koşuşturup oynaşırlarken oturdum yere tv karşısına yanımıza geldiler koşarak abi kardeş durdular nasıl olduysa o an sağına doğru sanırım dengesini kaybetti dengesiz bir şekilde düşünce olan oldu işte.
Bri acı bir feryat ama nasıl anlatamam.Acıyoda acıyo..Elletmiyorda..
O anda hemen sıcağı sıcağına koştuk hastahaneye...
En yakınımızda yeni açılan Emsey Hast.gittik hemen filme aldılar ve kırık var çocuğun bacağında dediler.Ama ortopedistleri yoktu,ambulans istedik o da yok dışarıdan gelir o da para ile deyince eşim hast.nasıl ambulansınız olmaz,koskoca yeni açılan hast.ambulansı nasıl yok kavga çıktı..Haydaaa...
Sonra çocuğa bir tampon bile yapmadan,bizi o şekilde çıktık hast.Hemen Kartal Eğitim Araştırmaya yol aldık..Aksilik bu ya yangın çıkmış yollar ana baba günü,tam hast.kapısına geldik içeri girdik kimse ilgilenmedi hast ana baba günü.
Oradan Gebzedeki özel hast. tüm müdahaleler yapıldı ama tam 4 saat boyuna acı içinde kıvrandı yavrum.

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
cok guzel dusunmussun canim gercekten cevsenden de tahmidiye okuyayim ben simdi ona Allahin izniyle iyilesicek pasamiz kosucak eglenicek ilerde de torunlarina anlaticaksin sizin bu babaniz soyle yaramazdi diye
dayimla annem oyun oynarlarken dayimin kolu kirilmis o zaman butun aile tabi cok uzulmusler ama simdi bir anlatirlar annemle gulmekten yerlere yatarsin diyecegim o ki bunlar simdi can acitsa da ilerde bir ani olarak kalicak canim benim gulerek anatacaginiz
Rabbim ben zanniniz uzereyim buyuruyor gulum sen safiii ismini bol bol zikret Allahin izniyle hicbirseyi kalmayacak beratimizin

ileride o anılarını anlaırken umarım annesi ve babasının onun için yaptığı fedakarlıkları da anlatır.
İnan bugün ikimizi görsen çocuk gb oturup oturup ağladık.O bana bakıyor ağlıyor,ben eşime bakıyorum ağlıyorum.Ona yakıştıramadık o hast.yatağında o kablolara bağlı bir şekilde yatmasını.

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Cümlemizden rabbim razı olsun güzel kızım
evet kolay birşey değil yaşadıkların ama sakın kendini suçlama
yavrunun kaderinde varmış ne yapsan önüne geçemezdin ki
bak gördünmü anlatığın çocuğun annesi ne yapsın rabbim
kimseye çaresiz dert vermesin sen çok güçlü bir Annesin bunuda atlatacaksın
Allahın izniyle sakin ol bitanem iyileşir yine seni peşinden koşturur inşallah:huhuu:
çook öpüyorum seni ve paşayı tekrar geçmiş olsun canım benim
Sağolasın inanın bu güç veren mesajlarınız samimi dua ve dilekleriniz bana nasıl iyi geldi anlatamam.
İleride bir gün iyi olduğunda ve koca bir adam olduğunda bu yazdıklarımızı okur inş.
Teyzelerinin onu ne kadar sevdiğini anlar..
Rabbim o günleri yaşatsın bizlere inşallah sağlıklı bir şekilde.

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.685
Şahım inanmıyorum yaa!!! Bende içimden geçiriyordum şahımı göremedim buğün sitede diye. Demek sebebi buymuş!!

Rabbim acil şifasını versin minik beratımızın inşallahhh eskisi gibi koştuğunu görürsünüz birtanem!!

Allah yar ve yardımcın olsun :uzgun:

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
Aslım inanırmısın,ne bir şiddetli darbeyle oldu,nede düşme ile..Olacağı varmış derlet yaaa..Aynen halen şoktayım inanırmısın o düşme ile bir kemik nasıl o hale gelir diye..
Abisi ile evde koşturuyorlardı,bende bütün gün ağladı çok üzgündü yaaa,çok fazla müdahale etmedim hani.Şimdi mutlu azıcık oynasınlar abi kardeş dedim.Saat tam 21.15...
Babamız bağırdı haber dinleyemiyorum gürültünüzden azıcık koşmayın sessiz olun diye.Bende babası biraz oynaşsınlar zaten 15 dk sonra yatıracağım ikisini dedim.Tam onlar koşuşturup oynaşırlarken oturdum yere tv karşısına yanımıza geldiler koşarak abi kardeş durdular nasıl olduysa o an sağına doğru sanırım dengesini kaybetti dengesiz bir şekilde düşünce olan oldu işte.
Bri acı bir feryat ama nasıl anlatamam.Acıyoda acıyo..Elletmiyorda..
O anda hemen sıcağı sıcağına koştuk hastahaneye...
En yakınımızda yeni açılan Emsey Hast.gittik hemen filme aldılar ve kırık var çocuğun bacağında dediler.Ama ortopedistleri yoktu,ambulans istedik o da yok dışarıdan gelir o da para ile deyince eşim hast.nasıl ambulansınız olmaz,koskoca yeni açılan hast.ambulansı nasıl yok kavga çıktı..Haydaaa...
Sonra çocuğa bir tampon bile yapmadan,bizi o şekilde çıktık hast.Hemen Kartal Eğitim Araştırmaya yol aldık..Aksilik bu ya yangın çıkmış yollar ana baba günü,tam hast.kapısına geldik içeri girdik kimse ilgilenmedi hast ana baba günü.
Oradan Gebzedeki özel hast. tüm müdahaleler yapıldı ama tam 4 saat boyuna acı içinde kıvrandı yavrum.

tovbe yarabbim rabbim hastanelerin eksikligini gostermesin ama ellerine de dusurmesin en azindan bri agri kesici yapsalardi ya cocuga yavrum 4 saat boyunca o aciya nasil katlandi canim benim
benim ilk aklima merdivenden dustu heralde diye geldydi iste olucak ya ufak bir sendeleme
Rabbim daha beterinden korusun insallah bir daha boyle birsey yasatmasin
sende sakin ol canim guclu ol dinlen beratla birlikte kendini harab etme sen guclu olucaksin ki berata da iyi bakabilesin canim benimmm

incitanemtuana

Daimi Üye
Tepki
28.175
icim ciz etti okuyunca melegim cok ama cok üzüldüm inanki
büyük gecmisler olsun acil sifalöar diliyorum oglusuna
ALLAHin güzel izniyle tamamen iyilesicek insaALLAH
Rabbim dermansiz dert vermesin yeterki
bol sabir,güc ve kuvvet diliyorum,habersiz brakma bizi canim
iyi haberlerini alicaz ALLAHin izniyle insaALLAH

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
Canım bak ben hastalığımı ilk duyduğumda şifa dualrı ediyordum bilmediğimde varmıdır nette araştırma yapmışdım ve bir yazı görmüşdüm beni çok etkilemişdi Rabbimin izniyle hep bu duayı ediyorum inşallah şifasını görüyorum hastalığımda iyileşmeye doğru gidiyorum Rabbimin izniyle sende sürekli Beratımıza oku

Meşayıhtan bir zat anlatıyor:

Şiddetli bir hastalığa yakalanmıştım.Öyle ki ben kendimden ümidi kesmiş, beni görenlerde benden ümidi kesmişlerdi.Hastalığımın çok şiddetlendiği günlerde idi. Bir Cuma gecesi rüyamda yanıma bir zat geldi ve başucuma oturdu.O zatın peşinden daha bir çok insan geldi.

Onlar gelirken kuşlara benziyor girip oturduklarında ise ademoğlu suretinde oluyorlardı.Onların gelişleri kesilinceye kadar gözüm kapıda idi.Girişleri tamamlanıp gelen kalmayınca , o zat başını kaldırdı :
"Benim bu beldeye geliş maksadım üç kişiyi ziyarettir.Birisi şu" diyerek beni işaret etti.Sonra "Diğeri Salih'ul Hulkani" dedi(Ben bu zikredilen kişiyi daha önce tanımıyordum).Sonra ismini açıklamadığı "Bir Kadın" dedi. Ondan sonra elini alnımın iki yanı üzerine koyarak;

"Bismillâh,rabbiyallâh,i'tasamtübillâh, fevvadtü emrî ilallâh, mâşâallâh, lâ kuvvete illâ billâh"dedi.

"Sonra bu kelimeleri çokça okumaya devam et , zira bu kelimelerde bütün hastalıklara şifa, her türlü dert ve sıkıntıya çare ve her türlü düşmana karşı güç ve yardım vardır.Bu kelimeleri ilk defa Arş-ı Ala'yı taşımakla vazifeli melekler, bu vazife ile emrolundukları vakit okudular ve kıyamete kadar da bunu okumaya devam ederler" buyurdu.

O zatın sağ yanında oturan kişi "Ya Rasülullah düşman ile karşılaşıldığında bu kelimeler okunursa?"dedi.Bunun üzerine "Çok güzel, çok güzel.Bunda fetih, yardım ve müjde vardır" buyurdular.
Ben o zatın Rasülullah efendimiz olduğunu anladım ve suali soran kişinin de Ebu Bekr-i Sıddık zannettim."Ya rasülullah bu zat hazreti sıddık mıdır?" dedim."Bu ,amcam Hamza'dır" ve sol tarafındakileri işaret ederek bunlar "Bunlar şehitlerdir"dedi ve sonra da daha geridekileri işaret ederek "Bunlar da salihlerdir" buyurdular.

Sonra çıktılar, ben de uyandım. Bütün hastalığımdan kurtulmuş ve eski sağlığım daha sıhhatli olarak...Elhamdülillah

Kaynak:İsarü-t terğib ve-t teşvik sahife:352
Çeviren :Süleyman Kabul

"Bismillâh,rabbiyallâh,i'tasamtübillâh, fevvadtü emrî ilallâh, mâşâallâh, lâ kuvvete illâ billâh"Bu duayı sürekli oku canım Rabbimin izniyle şifasini bulucak Yavrucuğun inşallah bitanem

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar