Namaz Kılıyor Musunuz?

Namaz Kılıyor Musunuz?

• Kullanılan toplam oy
    46

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
ben önce kiliyordum sonra biraktim insallah bugünlerde baslicam yine
yalniz dayakla bir yere gelinmez size bir örnek veriyim okulda bir arkadasim vardi ailesi kapanmasini istiyordu hatta zorluyordu kizda esarbini otobüste cikariyor makyajini yapiyordu.Böylesi daha kötüydü insanin icinde varsa olur yoksa olmaz :lilav:

Dinimiz de zorlama yok.Kulluk görevimiz zaten 3 defa da mahsustur.Şayet kişi halen bildiğini okuyorsa o da ona kalmıştır.Hani bir söz vardır yaa,her koyun kendi bacağından asılır diye.
Ne kadar zorlama olursa kişi o kadar sapıtır..

Rabbim tüm kıldığımız namazlarımızı kabul etsin arkadaşlar.
İnanın namazın verdiği huzur hiç bir şeyde yokmuş.3 yılı aşkındır eşim tüm vakit namazlarını kılar,bana da söyledi zamanında ama ben hiç bir şekilde üstüne düşmedim.Namaz dediklerinde açıkçası korkuyor ve yanlış yaparım diye hep saçma sapan bahaneler üretirdim.
Ancak Ramazan başında Sabah Namazı ile başladım,evet destek aldım,netten araştırdım,eşime danıştım ve şükürler olsun ki artık tüm vakitlerimi kaçırmadan kılıyorum.Rabbim inşallah bu yolda bana yürümeyi her daim nasip eder.Onun karşısına çıkmak inanılmaz bir duygu.
Keşke diyorum daha evvel başlasaydım,keşke bu duyguyu daha evvel yaşasaydım.Rabbim nefes verdiği süre içersinde bu güzellikleri her daim yaşamak istiyorum.Eskiden ezan sesi duyduğumda Aziz Allah der geçerdim,radyom tv açıksa kapatırdım.
şimdilerde beni bir tatlı telaş sarıyor,hemen vazifemi yerine getirmenin heyecanı ile abdest almaya koşuyor,bayramlık çocuklar gb giyiniyor ve namaza duruyorum.
İnanın çok güzel bir his.Rabbim herkese nasip eder inşallah.
''Allah'ım! İşte bu benim namazımdır; bunu senin buna ihtiyacın ve rağbetin var diye kılmadım. Sadece sana tazim, itaat ve bana emrettiğin şeyde sana icabet etmiş olmak için kıldım. Allah'ım! Eğer kıldığım bu namazın rüku ve secdelerinde noksanlık veya halel varsa, ondan dolayı beni hesaba çekme, kabul ve mağfiretinle bana lütuf ve ihsanda bulun. Rahmetinin hakkı için, ey merhametlilerin en merhametlisi!''

Lateralus

Aktif Üye
Tepki
152
Ben kılmıyorum malesef.Belki bir gün başlarım. Neden kılmadığımı da bilmiyorum ama şöyle bir antipatim oluştu, eskiden ilkokulda din kültürü hocamız hep sınıfta namaz kılanlara 100 vereceğini söylerdi arkadaşlarım da yapardı 100 almak için, bunu doğru bulmamştım bu kadar basit birşeymiş gibi.Belkide bundan olabilir.

mügü

Moderatör
Moderatör
Tepki
8.454
kılıyorum bura canlansa güzel olur yazarız kılınca degilmi
kalkıp öglen namazı kılınacak:hobba:

mügü

Moderatör
Moderatör
Tepki
8.454
ikindide kılındı çok şükür 6 sayfa kuran kerim okundu
:pist::pist:

mügü

Moderatör
Moderatör
Tepki
8.454
kızlar bu günlük namazlar kılındı 3 günlük kaza kılındı
8 sayfa kuran kerim okundu Regaip kandiliniz kutlu olsun
Dualarınız kabul olsun amin

NaRTaneSi

~İlk'122.5|Bş'109.6|Gn'107.3|Hd'85~
Tepki
2.112
Yatsi namazini kildim
4 rekat Rabbimin rizasi icin namaz kildim
6 rekat nafile namazi kildim
Cuma suresini okudum
Tesbih cektim
Rabbim ibadetlerimizi dualarimizi kabul etsin insaallah:kaalp:

NaRTaneSi

~İlk'122.5|Bş'109.6|Gn'107.3|Hd'85~
Tepki
2.112
Sabah namazini kildim tesbihat yaptim yasin suresini okudum Allahim sen kabul et yarabbimm amiinn

mügü

Moderatör
Moderatör
Tepki
8.454
@İremSu Hayırlı sabahlar bende sabah naması kıldım
6 günlük sabah namazı kazası kılındı ve biraz buralar takılayım
kuran okuyacayım

mügü

Moderatör
Moderatör
Tepki