Yeşil Mantı (Ispanaklı-Patatesli)

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.528

lYl1mk.jpg

Yeşil Mantı (Ispanaklı-Patatesli)

(Anne ile deneysel takıldık yine :hihi:)

Hamuru : Un,tuz,su,ıspanak

İçi : Patates,soğan,tuz,karabiber,pulbiber

Üzerine : Sarımsaklı yoğurt ve kırmızıbiberli tereyağ

Yapılışı

İçi Hazırlama : Patatesi mümkün olduğu kadar minik doğrayın (Resimde gözüküyor) Soğanı da aynı şekilde doğrayıp az yağ ile 1-2 dak. kavurun. Patatesleri içine ekleyip bir süre karıştırarak kavurun hafif yumuşama olunca tuz ve baharatını ekleyip soğumasını bekleyin
glaoE2.jpg

Hamuru Hazırlama : Çiğ ıspanağı bir miktar su ile robottan çekin. Sonra o yeşil suya un ve tuz ekleyip yoğurun. Bezelere bölüp açtıktan sonra kareler halinde kesip iç koyarak kapatın. Kaynayan suda haşlayıp üzerine yoğurt ve kırmızıbiberli yağ gezdirin :buyrun:

-----------------------
Kalan hamurla da lorlu çiğböreğimsi birşey yaptık
b83bmd.jpg

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
Hamaratım benim harika olmuş ellerinize sağlık bitanem görüntü harika eminim lezzetide bi okadar harikadır

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.528
Facebook da görüp zıpladım. Harika görünüyor anneye de sana da eline sağlık madalyasıııııı

Sağol kedijik :eek: yorumuna sağlık beğenmene mutlu oldum :buyrun:

Hamaratım benim harika olmuş ellerinize sağlık bitanem görüntü harika eminim lezzetide bi okadar harikadır

Lezzette güzeldi ara ara yaparım ben bunu çünkü ıspanak yiyemeyen biriyim :eek:ys: bu tarz şeyler yaparak durumu kurtarıyorum :D

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
Ay acaba benimkilerde bu şekilde yermi ıspanağı:acep:gerçi fırında ıspanaklı makarna yaptığımda mırın kırınla yiyorlar ama mantıda durum ne olur bilemedim yani:interest::interest:

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.528
Sevmeyen biri tadından hiç rahatsız olmaz bence dene :istebu: ben eriştesini falanda yapmıştım onu da ekledim :hihi: bu arada unuttum bu mantı hamurdan biraz kalmıştı onunla da çiğbörek gibi kızartıp yaptık o da güzel oluyor

Hatta böreği de ilk mesaja ekliyorum :gidiyom:

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687
Oooo ellerinize saglik bacim muhtesem gorunuyor valla degisik bi tarif olmus eminim tadida guzeldir ama sarimsaknisi bozmus :nazo: benim tabagma onu koyma

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
bir daha ki mantı yapışında benide çagırmayı unutma:sinirli:yemeğe gelecem,çok seviyorumda:ko
eminim bu haliylede güzeldir
ellerine sağlık bacım

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.528
Gel bende çok severim valla :ko

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar