Yaprak Dökümü - Kanal D

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.518
DetayBuyukResim.ashx

Oğuz hayati tehlikeyi atlatıyor

Çarşamba 20:00
Necla’nın evliliğinin bitmesinin sorumlusu olarak Ferhunde’yi gören Hayriye Hanım, içindeki tüm öfkesini dile getirir. Bir anda karşılaştığı suçlamalar karşısında şaşkına dönen Ferhunde, yaşadığı maddi sıkıntılarla iyice köşeye sıkışır.

Aldığı yaraların acısı bir türlü iyileşemeyen Leyla’nın geçmişiyle bugünü arasındaki hesaplaşması ise sürmektedir. Bu sırada Oğuz’dan gelen müjdeli haberler Tekin Ailesi üstündeki umutsuz havayı dağıtmaya yeter. Ancak Oğuz’un mal varlığıyla ilgili planları altüst olan Ceyda, Ali Rıza Beyler’in huzurunu kaçırmak için harekete geçer. Ali Rıza Bey, bir zamanlar baba evi olan köşkten, bir an önce taşınmak istemektedir. Oğuz’un hayati tehlikeyi atlatmasıyla, Şevket de ailesine ve özgürlüğüne kavuşacağı günü sabırsızlıkla beklemeye başlar.

Fikret’e yaklaşmak istedikçe yeni duvarlarla karşılaşan Tahsin, Fikret’in unutamadığı gerçeklerle yüzleştikçe de sinirlerine hakim olmakta zorlanır. Fikret’le Tahsin arasındaki mesafeler her geçen gün biraz daha büyürken, Mithat ve Reyhan onları barıştırabilmek adına küçük bir oyun oynarlar. İyi niyetle başlatılan oyun, Cevriye Hanım’ın olaylara dahil olmasıyla, beklenmedik bir şekilde noktalanır. İçindeki kırgınlıklarla ve öfkeyle yüzleşen Fikret, Leyla’nın telkinleriyle yaşadıklarına farklı bir noktadan baktığında, önemli adım atmaya karar verecektir.

nk83

Admin
Tepki
83.518
38783_yaprak-dokumu.%20BÖLÜM%20seçilenler%20(7)

Yaprak Dökümü

Tarih: 2010-12-15 TV : KANAL D Saat: 20:00Tür:Yerli Dizi

Tahsin ve Fikret yeni bir sınavda

Kanal D’nin, başrollerinde Halil Ergün, Güven Hokna, Bennu Yıldırımlar, Deniz Çakır, Hasan Küçükçetin, Gökçe Bahadır ve Fahriye Evcen’in oynadıkları, izlenme rekorları kıran dizisi “Yaprak Dökümü”nün bu bölümünde; Umut’un aniden rahatsızlanmasıyla aynı çatı altında buluşan Tahsin ve Fikret’i, kendi içlerinde yeni bir sınav bekliyor.

Ailesi için kendinden hep fedakarlık eden Fikret, aradan geçen yıllara rağmen hiçbir şeyin değişmediğini hüzünle fark eder. Bu sırada, Fikret’in hayatında yeniden bir yer açamayacağına inanan Tahsin boşanma davası için ilk adımı atmıştır.

Ali Rıza Bey, Fikret’in geçmişinde düştüğü hatayı tekrarlamaması için onu uyarmaya çalışır. Necla’dan sonra Fikret’in de yuvasının dağılmak üzere olması Hayriye Hanım’ı da çok üzmekte ama bütün bunlara engel olmak için elinden de bir şey gelmemektedir. Oğuz’un sağlık durumunun her geçen gün daha iyiye gitmesi Tekin Ailesi’nin yüzünü güldürür. Onun iyileşmesi, Şevket’in özgürlüğünün kapısının açılması demektir.

Uzun bir aradan sonra Oğuz’la yüz yüze gelen Leyla, Oğuz’a sorumluluklarını yeniden hatırlatır. Özgürlüğüne kavuşmayı bekleyen Şevket ise hapishanedeki son günlerinde bir düşman kazanmıştır. Maddi zorlukların üstesinden gelmeye çalışan Ferhunde, tüm öfkesini, düştüğü durumun sebeplerinden biri olarak gördüğü Ceyda’ya yöneltir. Necla ile Ali arasındaki ayrılığı yakından takip eden Ferhunde’yi şaşırtan adım Ali’den gelir.
Umut’un aniden rahatsızlanmasıyla kısa bir süreliğine de olsa aynı çatı altında buluşan Tahsin ve Fikret, kendi içlerinde yeni bir sınava hazırlanırken, Tekin Ailesi’ni mutlu edecek haberler art arda gelmeye başlar.

nk83

Admin
Tepki
83.518
yp225.jpg

Tarih: 2010-12-22 TV : KANAL D Saat: 20:00Tür:Yerli Dizi

Ali Rıza ve Hayriye evlilik yıldönümlerini kutluyor

Kanal D’nin, başrollerinde Halil Ergün, Güven Hokna, Bennu Yıldırımlar,
Deniz Çakır, Hasan Küçükçetin, Gökçe Bahadır ve Fahriye Evcen’in oynadıkları, izlenme rekorları kıran dizisi “Yaprak Dökümü”nün bu bölümünde; Ali Rıza ve Hayriye’nin evlilik yıldönümlerinde Şevket hariç bütün aile yeniden bir araya geliyor ve mutluluğa hasret Tekin Ailesi’nin yüzü gülüyor.

Özgürlüğüne kavuşacağı günü sabırla bekleyen Şevket’in hayata yeniden tutunmaya başlayacağı mahkeme günü belli olur. Çaresizlik içinde hayatından bile vazgeçmeyi göze alan Oğuz ise artık işlediği suçun cezasından kaçışı olmadığını fark eder.

Ali Rıza Beyl’e Hayriye Hanım’ın el ele yürüdükleri hayat yolculukları kırkıncı yılını doldurmak üzeredir. Yaşanan derin acıların ardından, Leyla ve Fikret’in, Ali Rıza Bey’le Hayriye Hanım’a güzel bir sürprizleri vardır. Tahsin’in yardımıyla, yıldönümü sürprizi geçmişe doğru güzel bir yolculuk da olacaktır. Yeni işine dört elle sarılan Ferhunde, Ceyda’yla yarım kalmış son hesabını da kapatır. Hayatıyla ilgili yeni rotasını belirleyen Necla, geleceğini çok uzaklarda kurmaya karar vermiştir. Sedef ise sevdiği adamla birlikte yeni hayatına adım atmak için son hazırlıklarını tamamlamaktadır. Büyük bir heyecanla sürpriz hazırlıklarına devam edilirken, Leyla’nın mutluluğuna Oğuz’un baba eviyle ilgili son kararı gölge düşürür. Ali Rıza Beyler’in evlilik yıldönümleri Necla’yı da baba evine bir kez daha getirir. Şevket hariç bütün aile yeniden bir araya gelirken; masumiyetinden hiçbir şeyden kaybetmeyen eski güzel anılar, mutluluğa hasret Tekin Ailesi’nin yüzünü güldürecektir.

nk83

Admin
Tepki
83.518
yp225.jpg

Yaprak Dökümü’nden muhteşem veda

Çarşamba 20:00

Büyük gün! Reşat Nuri Güntekin’in ölümsüz eserinden uyarlanan ‘Yaprak Dökümü’nde son buluşma. 174 bölümlük büyük serüven bu gece muhteşem bir finalle sona eriyor. ‘Bir babanın evlatlarına bırakacağı en değerli miras temiz bir isimdir, bu dün böyleydi, bugün de böyle olmalıdır” ilk sözüyle başlayan efsane dizide, bütün hayatı boyunca çocuklarına temiz bir isim bırakmak için çalışan Ali Rıza Bey’in ‘yaprak dökümü’ manzarasını izlememek için verdiği mücadele, yıllarca büyük kitleleri ekran başına kilitledi.

Senaryosunu Ece Yörenç ve Melek Gençoğlu’nun yazdığı, Mesude Erarslan Tekin’in yönettiği ve Ay Yapım tarafından hayata geçirilen “Yaprak Dökümü” muhteşem finaliyle de unutulmayacak izler bırakacak.

Fragman için tıklayın

nk83

Admin
Tepki
83.518
İnanmıyorum ya beğenmedim ben bu finali ailenin tek derdi sanki Ali Rıza'mış adam öldü hepsi nasılda biraraya geldi toparlandı yorgan gitti kavga bitti gibi olmuş ferhunde desen sanki onca şeyi o yapmamış gibi bir melek edasında amanın bide çok komik ya Aşk-ı Memnu gibi bitti :) evi boş göstermeler falan ben anladım ki bizim senaristler final olayını beceremiyor artık buna inandım yani...

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
İnanmıyorum ya beğenmedim ben bu finali ailenin tek derdi sanki Ali Rıza'mış adam öldü hepsi nasılda biraraya geldi toparlandı yorgan gitti kavga bitti gibi olmuş ferhunde desen sanki onca şeyi o yapmamış gibi bir melek edasında amanın bide çok komik ya Aşk-ı Memnu gibi bitti :) evi boş göstermeler falan ben anladım ki bizim senaristler final olayını beceremiyor artık buna inandım yani...

Aynen :kptmya::kptmya:

Ama en çok Ali Rıza Amca öldüğünde ağladım:mendil::mendil: Bir de Necla ve Leyla birbirlerine sarıldığında.:mendil::mendil:

Bence saçma ve boş bir final olmuş o da ayrı... Alı Rıza Bey'in cenazesini bile çekmemişler. Necla desen o kadar paraya bir annesine ev alamadı. :ilknur:

Leyla'nın evi, arabası vardı. Onlara nnoldu da bunlar Trabzon'a gittiler.:ilknur::ilknur: Ayrıca istanbul'dan Trabzon'a tren var mı?:kptmya::kptmya:

Boş ev çekimi Aşk-ı Memnu'dan kalma.:kptmya::kptmya: Ay Yapım sağolsun :kptmya::kptmya:

Valla Aşk-ı Memnu daha iyiydi. Dolu doluydu yani. Çok fos olmuş bunun finali :kahve:

nk83

Admin
Tepki
83.518
bende beğenmedim mutlu bitseydi daha iyiydi milleti üzmek istemişler sanki
baştan beri üzülüyorduk bari final güzel olsaydı olmadı böyle

Annemin tepkisi direkt şuydu "bunca sene üzdünüz milleti şimdi binin treninize defolun gidin yeter aaaa içimi kuruttular valla" :kptmya:

Ben şeyide anlamadım Oğuz evi Leyla'nın üzerine yapmamışmıydı ya kafam karıştı tapuda Leyla'nın resmi yokmuydu baba evi artık senin tripleri atmamışmıydı ben mi karıştırdım acaba...

Kardelen27

Daimi Üye
Tepki
3.758
Annemin tepkisi direkt şuydu "bunca sene üzdünüz milleti şimdi binin treninize defolun gidin yeter aaaa içimi kuruttular valla" :kptmya:

Ben şeyide anlamadım Oğuz evi Leyla'nın üzerine yapmamışmıydı ya kafam karıştı tapuda Leyla'nın resmi yokmuydu baba evi artık senin tripleri atmamışmıydı ben mi karıştırdım acaba...

Anneniz doğru demiş:kptmya:

evet oğuz evi leylaya almıştı tapusunu annesin göstermişti
anne evimizi oğuz geri aldı demişti unuttular galiba:kptmya:

Mss_42

Daimi Üye
Tepki
608
valla ben ,bunlarda bu talih varken tren kaza yapar diye bekledim ,ama yapmadı...yok annem yok...senaristlerin kafa iyiydi galiba...:kptmya::kptmya:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar