Söz, Nişan, Düğün ve Çeyiz Hazırlıkları. Tavsiyeler, fikir alışverişi.

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687
canım şimdi,almanyaya gideceğin için iş biraz karışık.

küçük ev aletlerini oradan alırsın.Bir kere kek kalıplarını,mutfak aletlerini ,tabak çanak takımlarını filan oradan alırsın.
sonra tencere tutacakları,nihale,tuzluk biberlik mutfak konusunda bunlar en çok unutulanlar olabiliyor :)

Evet cok karısık ablacim yaa arabayla gideceğiz,birde mayıs'ta görümceminde düğünü var görümcem türkiyeye evleniyor dönüşte araba boş olacağı için ben ceyizden gönderebildiğğim kadarını arabaya doldurucam kalanınıda biz giderken götürücez.

nihale ne ablam ilk duyuyorum :acep:

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687
İsim olarak çıkaramadim demekki :hihi:
Bak hiç aklıma gelmeyen şeylerdi bunlar
mine ile uzra gelmedi bugun naptılarki :tskler:

Mine88

Daimi Üye
Tepki
303
canım sureklı ceyız alıyoruz gun içerisinde evde olmuyorum geneldecarsıdayım bırde akraba hısımlarla aranı iyi tutmaya calıs dugunun olucak sonucta tatlım benımde nisanda gtcek ceyızım alabıldıgım alıyorum canım

Mine88

Daimi Üye
Tepki
303
bitter sende hergun birer birer anca alınıyor birden zor olur tatlım aklımıza geldıkce carsıda gordukçe alıyoruz mesela arkadasın dedıgı gbı ufak tefek seylerı almayadan al bencede ama yemek tk falan kırılma ıhtımalı var yolda nasıl yapsan ki acaba ya kırılmıcak seylermı goturmen gerekıyor

uzra48

Daimi Üye
Tepki
275
Minecim tabiki anlat büyük bi zevkle okurum :)
Nişanda küçük sandık getirmişler bana özel ufak tefek seyler koymuşlar.Bohça değildi.Nişanlımın sabırsızlığı ile bi haftada oldu nişan.o yüzden onlarda tam hazırlanamadılar bızde.Aceleyle bukadar oldu artık düğüne dediler bana :)

uzra48

Daimi Üye
Tepki
275
Bitterim ben hastaydım işe de gitmedim bütün gün evde yattım :hasta:
o yüzden de gelemedim.ama yetiştim okudum hepsini.Bende kızlara katılıyorum oradan al ufak tefeklerini.Bide liste yap arkadaşlarına :) ben öyle yapacağım.Benimkiler şimdiden soruyo ne alcaz die saolsunlar.Bana pek ufak tefekler kalmıycak anlıycağın -kop Büyükleri al küçükleri oradan alırsın die düşüüyorum bende :) hayırlısı olsun ya güzel ve yorucu duygular bunlar :huhuu:

uzra48

Daimi Üye
Tepki
275
şekerim bende severek nişanlandım.Aslında ilk görüşte aşk falan değil benim açımdan ama onun açısından öyle.Çok uğraştı benim için sonunda (9 ay gibi bi süre )dayanamadım 1 günde kabul ettim.sonra bi ay sonra evlenme teklifi etti :gul: bende kabul ettim :dance: :kahkaha: sonrada bugünlerdeyiz şükür :ask:

uzra48

Daimi Üye
Tepki
275
hee bide diğer sorun :) Bodrumdayım Nişanlım köyceğizli ama yine bodruma evlenicem çünkü burda çalışıyo ve ben bodrumu seviyorumm :huhuu:

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687
Hoşgeldiniz kızlar :huhuu: yorumlarınızı heycanla okudum seviyorum böyle konusmaları ayrı bir heycanları var

Günaydın bu arada
minecim demek ilk aşkındı ahh bende cok isterdim ilk aşkım olsun ama nasip işte :tskler:
Ahh içim gidiyor herseye kahvaltı takımlarına su takımlarına yemek takımlarına ama kırılacak eşya ve götürmesi zor olduğu için bakmakla yetiniyorum :ne:

Benim ablamda yurt dışında evli inşallahh cok yardımcı olacak bana :huhuu:

uzracım demek 1 haftada nişanın oldu aynı ben :panter:

Benimkide görücü usulü oldu kızlar, 26ağustos pazar görücü olarak kaynanam ve damat geldi birde aracımız ve teyzem ablam ben vardım sonra beğendik birbirimizi pazartesi istemeye geldiler salı erkek evine yemeğe gittik çarsamba nişan alışverişi perşembe nişanım oldu :tskler:

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687
kızlar benim nişan fotoğraflarim var sitede ama 250 mesajı doldurmanız gerekiyormuş :uzgun:

uzra48

Daimi Üye
Tepki
275
vay canına dostummmm bütün bunlar bi haftada mı olduuu Ne kadarlık nişanlısınız peki.Ya önemli olan nasibinde kimin yazdığı görücü yada sevmeyle başlaması önemli değil.önemli olan hayatını nasıl paylaştığın.valla benim bu nişanlım karşıma çıkmasaydı görücü usulü bulun bana dicektim neyseki var

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687
Evet hepsi 1 haftada oldu. Yaa aslında ben bunları biliyordum 3 yıl önce bunlar beni görmeye geleceklerdi yaşım kücük demişti ailem bunlara gelememişlerdi. Arada 1 sene geçiyor cocuk tabi o sırada başka kişilere gidiyor beğenmiyor tekrar bana gelmek istiyor yine yaş kücük diyorlar :kahkaha:
Cocuk vermicekler sanıp tekrar başka kız aramaya koyuluyor gene aradığını bulamıyor 1 sene daha geçiyor ailesine söylüyor aracımıza falan ben onuda görmek istiyorum diye tabi 3 sene içinde hiç görmüyoruz birbirimiz. Sonra çat geliyorlar ve nişanlanmış buldum kendimi

canim 30 ağustosta nişanlandım 3 aylık nişanlıyım :huhuu:

Doldururuz 250 mesajını bidenem buralarda yazdıkça coğalır :huhuu:

uzra48

Daimi Üye
Tepki
275
:D süpermiş yaaaa gördünmüü nasip olan oymuş demekki.Ama helal olsun vazgeçmemiş -alkis

Yeniymiş senin daha benim şubatta 1 yıl oluyor. -kop

250 mesaj ne ki 2 gün oldu üye olalı 21 mesaj olmuş

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687
Evet cok hos anlatırken bile içim oynuyo :kahkaha:
1 yıl mı olacak :ne: niye okadar bekletiyonuz ki canem :findik:
250 mesaj olur olur merak etme bi bakmışsınki oluvermişsin :uzulme:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar