Söz, Nişan, Düğün ve Çeyiz Hazırlıkları. Tavsiyeler, fikir alışverişi.

fulyabjk

Yeni Üye
Tepki
14
Öyle birşey başladı; ama sanmıyorum herkesin yapacağını. Millet zor geçiniyor valla:kptmya:

ben deneyim dedim 10 liralık bişey begendisem ucuza kaçıp 1 liralık almışlar tabe bende biraz detaycıyım begenmedim tekrar aldım oyüzden vazgeçtim artık istedigim markayı söylüyorum alamam derlerse kendim alıyorum:cokkomik:

uzra48

Daimi Üye
Tepki
275
Bu listeyi ilk gördüğümde kalp krizi geçiriyodum.Ben hiç evliliği düşünmüyordum nedense kabul ettim :D Neyse 10 ayım var ve kenarda sadece çelik tencere takımı almıştım o var koca listede bitek o işaretli -kop-kop

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687
Fikirleşelim uzra benim hiç bişeyim yok öyle mutfaktan yana kaaac

deniz ablam fikirlerini alayım

uzra48

Daimi Üye
Tepki
275
Bitter senin düğün ne zaman.Ben mobilyalarımı aldım,beyaz eşyayıda ocakta alcam.eh geriye o ufak tefekler kalıyo onları sonra hallederim diye düşündüm.bakalım.-ciko

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687
Benim düğün senden önce sanırım :acep:
10.10.2013 olcak sanırım :tskler: kesin belli değil.
Ben almanyaya gelin gidicem almanca sınavım var canım onu halledemedim daha :uzgun:

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687
ooooo sen cogunu hallediyorsun canim ben yurt dısına daha gidicemdeeeee esya alıcamdaaa evi düzcemde cok işim var :kahkaha:

uzra48

Daimi Üye
Tepki
275
Yok şekerim senden 5 gün önce benim :) 4-5 ekim 2013 :D

Ayrıca sen uzaklara gelin gidiyomuşsun yawww.

Allah kolaylık versin çok zormuş bu işler içine girince anladım.Bide snei görünce ben baya şey halletmişim diyorum -kop :dance:

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687
ayyyyy canim pardon onuncu ay ekimmi :eek:ys:
yanlış oldu ben isim olarak yazayım ağustosta olacak bayramın 3. günü :tskler:

Evet cok zor oldukça sen kolaylamışsın. Ceyizde ne götürüceksin ?

havlu,patik seccadedir ıvır zıvır sayısı varmı :kedim:

Mine88

Daimi Üye
Tepki
303
havlu patik lif ördür canım yaptırabıldıgın kadar yaptır başörtüsü oyalatıyolar yemek tk.çatal kasık bıcak seti hem mısafır hem gundelık 2 ayrı takım oluyor ceyız deyınce cok geniş kapsamlı oluyor

Mine88

Daimi Üye
Tepki
303
bitter ekımde evlenıceksen mobılya ıcın daha cok erken ceyızlık ev aletlerı falan alırsın yavas yavas

uzra48

Daimi Üye
Tepki
275
ovv senin tabi daha önceymiş :)

Ya ben pek adetlere uymuycam sanırım.Hoş Annem örgü adına sergi açabilecek kadar yaptı.Ama ben bilmiyorumda bohçanın içine ne konur ne konmaz.eğer onlardan erkek tarafı getırırse bende araştırır koyarım bişiler -kop Hiç bilmiyorum bu işleri. :kahkaha: Sadece başımı sokabileceğim evimi kurayım yeter bana :huhuu:-ciko

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687
havlu patik lif ördür canım yaptırabıldıgın kadar yaptır başörtüsü oyalatıyolar yemek tk.çatal kasık bıcak seti hem mısafır hem gundelık 2 ayrı takım oluyor ceyız deyınce cok geniş kapsamlı oluyor
Ya canim benim ben pek ceyiz götüremeyeceğim maalesef oraya herseyim sayılı olarak o yüzden pek abartmak istemiyorum :tskler:
bitter ekımde evlenıceksen mobılya ıcın daha cok erken ceyızlık ev aletlerı falan alırsın yavas yavas
Evet küçük ev aletleri almayı düşünüyorum burada.
ovv senin tabi daha önceymiş :)

Ya ben pek adetlere uymuycam sanırım.Hoş Annem örgü adına sergi açabilecek kadar yaptı.Ama ben bilmiyorumda bohçanın içine ne konur ne konmaz.eğer onlardan erkek tarafı getırırse bende araştırır koyarım bişiler -kop Hiç bilmiyorum bu işleri. :kahkaha: Sadece başımı sokabileceğim evimi kurayım yeter bana :huhuu:-ciko
Evet canim benimkisi daha önceymiş kafa gitti benim kusura bakma :huhuu:
istiyosan anlatabılırım uzracım neler yapıldıgını

bohça nişanda yapılır benim bildiğim kadarıyla

anlat minecim bende zevkle okurum bu arada sende nişanlıymışsın sen nereden nereye gidiyorsun sevdinmi görücü anlatın kızlar ben cok merak ederim bunları

mine88 hoşgeldin bu arada

denizkızı

Daimi Üye
Tepki
1.901
canım şimdi,almanyaya gideceğin için iş biraz karışık.

küçük ev aletlerini oradan alırsın.Bir kere kek kalıplarını,mutfak aletlerini ,tabak çanak takımlarını filan oradan alırsın.
sonra tencere tutacakları,nihale,tuzluk biberlik mutfak konusunda bunlar en çok unutulanlar olabiliyor :)

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar