Size bayan mı denmesini istersiniz yoksa kadın mı?

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
Erkek ve Kadın diyoruz yani bu söylem cinsiyeti belirlemek için Bay -Bayan da aynı şey bir erkeğe erkek diye hitap edilmediği gibi kadına da kadın diye hitap edilmez Bay yada Bayan daha çok tanıtılırken kullanılıyor benim bildiğim. -kop

Çikolata

Daimi Üye
Tepki
5.378
bayan kimi bayıyoruz acaba erkeklerimi :kptmya:
kadın oda hoş olmuyor bakarmısın ayşe kadın
resmi yerlerde .... hanım dense daha ii olur sanırım

OP
ilk_nur

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
Ben böyle bir tartışmayı ilk defa burda duydum, uzayda mı yaşıyorum bilmem ki :lululu:

uzaylı ariş:gulegule:

ya herkes bayan denmesini istiyo daha bu millet neden tartışıyo anlamıyorum he:lululu:

sabahları 10da best fmde arzu var çok seviyorum onu dinliyorum kadın herşeye muhalefet arayan dinleyiciler kendine mesele çok iyi bi bayansın dese kızıyo bayan değil kadın die:dertli:

Tepki
914
bayan densin tabiki ..işyerinde de zaten hep x hanım derler....o da gayet seviyeli ..her zaman seviye taraftarıyım ...kadın çok amiyane geliyor bana ....:kahve:

özz

Yeni Üye
Tepki
9
BAYAN denmesı daha özel geliyor bana da..kadın daha farklı algılanır gibi.aslında ıkısı de aynı terımler ama bayan kesınlıkle daha hos..

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.528
Erkeklere de erkek değilde bay mı desek acaba :panter: benim için farketmez bayan kulağa daha kibar geliyor ama sonuçta Kadın-Erkek diye ayrılıyoruz :) aşağılayıcı bir anlam yüklenmediği sürece farketmez gibi...

HATUNKİŞİ

Aktif Üye
Tepki
169
ses tonu ve mimikleri saygılı olduktan sonra bayan demiş hanımefendi demiş sorun yok.Bu kadar küçük detaylara takılmaya ne gerek var karı koca ilan ediliyoruz nikah kıyılırken karı lafına sinir oluyoruz gereksiz buluyorum...

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar