Size bayan mı denmesini istersiniz yoksa kadın mı?

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
Bu aralar gündem de olan bi konu bu kadın mı denmeli bayan mı denmeli tartışması...bazı kesimler bayan demenin kadınları kimliksizleştirdiğini düşünürken bazı kesimler de kadın kelimesinin kız olmayan anlamına geldiğini ve evli olmayan insanlarda kullanılmaması gerektiğini savunuyor....

Peki size bayan mı denmesini istersiniz yoksa kadın mı?

OP
ilk_nur

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
ya bence bu değişir aslında bence kadın kelimesi toplumda yanlış yerde kullanılıyor...evlenen herkese kadın deniyo mesela hemen...neden çünki kız değil...bu saçma düşünce ortadan kalkmalı öncelikle..ben 22 yaşındayım kız denmesi daha çok hoşuma gidiyo çünki yaşım küçük...ilerki yaşlarda da kadın denebilir yani...bayan da denebilir...ama mesela kimlikte filan bayan yazmasını istemem yani saçma gelir-hmm

OP
ilk_nur

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
peki neden bayan kızlar sizce resmi evraklarda filan bayan mı yazmalı ya da biri sizin hakkınızda konuşuyo güzel bayan mı demeli güzel kadın mı

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
peki neden bayan kızlar sizce resmi evraklarda filan bayan mı yazmalı ya da biri sizin hakkınızda konuşuyo güzel bayan mı demeli güzel kadın mı

Kadın bana her zaman olgun bir bayanmış hissi veriyor. O yüzden bayanı tercih ederim. Aslında en güzeli ismimin arkasına hanım koyularak hitap edilmesi; tabii resmi yerlerde:)

Güzel diyenlerde, halen güzel bir kız diyorlar benim için :kptmya:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar