Selam kızlar burasıda Suudi Arabistan'da yaşayanların paylaşım alanı olsun mu

aysegulsiraj

Yeni Üye
Tepki
4
Asli nasilsin canim? Esime sordum sizin kaldiginiz bolgeyi bize uzakmis. Ne kadar da uzak ollsa sonucta riyadda. Turkiyenin neresindensiniz? Ben konyadan ama kibrista dogdum.

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
Canim benim iyiyim hamd olsun. sen nasilsin? Merak etme Rabbimin izniyle uzaklari yakin ederiz suan biraz yogunum su telaseli gunlerim gecsin bulusuruz insallah aklimdasin merak etme canim

karde-len

Yeni Üye
Tepki
1
Merhaba Arkadaslar ,oncelikle boyle bir sayfa actiginiz icin sukranlarimi iletmek istiyorum.Ben evli 4 cocuk annesiyim 3 senedir misir Kahire`de kaliyorum.Misirdan Sonra Suudi arabistana yerlesmek istiyorum.Acaba bana nasil yardimci olabilirsiniz bu konu hakkinda.Benim esim genelikle Turkiye`de kaliyor ben ve cocuklarim misirda kalmaktayiz.Esimin meslegi serbest meslek.Sirf ibadetimizi yapmak icin misira geldim ama simdi ibadetimi kutsal topraklarda yapmak istiyorum acaba oraya gelip yerlesmek icin bana yardimci olabilirmisiniz ? Ailece nasil yerlesebilirim oraya yerlesmenin zor oldugunu soyluyorlar davet iznin olmasi veya esinin isi varsa orda, oylece gidebilirmisiz diyorlar.Allah rizasi icin bu konu hakkinda bana yardimci olun bende oraya gelip yerleseyim.

LiLi

Daimi Üye
Tepki
12.556
kumsall'ın yaşadığı sıkıntıları okuyunca gerçekten çok üzüldüm ve ülkem gözümde daha da değerlendi , orada yaşamak herkese göre değil belli ki , sabır diliyorum , en çokta çocuğunu istediğinde parka bile çıkaramıyor olmasına gerçekten çok üzüldüm :uzgun:

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.644
Merhaba Arkadaslar ,oncelikle boyle bir sayfa actiginiz icin sukranlarimi iletmek istiyorum.Ben evli 4 cocuk annesiyim 3 senedir misir Kahire`de kaliyorum.Misirdan Sonra Suudi arabistana yerlesmek istiyorum.Acaba bana nasil yardimci olabilirsiniz bu konu hakkinda.Benim esim genelikle Turkiye`de kaliyor ben ve cocuklarim misirda kalmaktayiz.Esimin meslegi serbest meslek.Sirf ibadetimizi yapmak icin misira geldim ama simdi ibadetimi kutsal topraklarda yapmak istiyorum acaba oraya gelip yerlesmek icin bana yardimci olabilirmisiniz ? Ailece nasil yerlesebilirim oraya yerlesmenin zor oldugunu soyluyorlar davet iznin olmasi veya esinin isi varsa orda, oylece gidebilirmisiz diyorlar.Allah rizasi icin bu konu hakkinda bana yardimci olun bende oraya gelip yerleseyim.

merhabalar,aramıza hoşgeldiniz.. :hhhhhh:
Allah yardımcınız olsun :huhuu:

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
ben arabistanda yasiyorum arkadasim
siz neresine tasinicaksiniz bilmiyorum ama evler turkiyedeki gibi mahalleye gore kirasi degisiyor cok guzel evlerde var bu ne ya diyebilceginiz turlerde biraz butceye bakiyor yani evler
okullara gelince cidde ve riyad da turk okullari var yani sira butun illerde devlet okullari var arapca egitim veren eger international okul isterseniz onlarda mevcut
resim hangi ile gideceksiniz google gorsellere onun ismini yazin daha kolay bulursunuz

nihalgulsum

Yeni Üye
Tepki
2
teşekkürler kızlar. nasipse ciddeye geleceğiz. ama belirsizlik beni korkutuyor. inşallah alışırım.

selinaslan

Yeni Üye
Tepki
9
Merhaba arkadaslar bende esimin isi dolayisiyla 1 aydir riyadh' da yasiyorum ve muhtemelen uzuncaa zamanda burada kalacagim gibi gorunuyor benim gibi burada yasayan arkadaslarla iletisime gecmek istiyorum dil bilmedigim icinde cok buyuk sikinti yasiyorum gun boyunca tek konusabildigim kisi esim ve arabistanda yasayan ve hic turkce bilmeyen esimin arkadasinin esi ile el kol hareketleri benimle iletisime gecerseniz cok sevinirim :aglayan: bu sekilde giderse yalniztan kafayi yiyecegim daha 1 ay bitmeden

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Merhaba arkadaslar bende esimin isi dolayisiyla 1 aydir riyadh' da yasiyorum ve muhtemelen uzuncaa zamanda burada kalacagim gibi gorunuyor benim gibi burada yasayan arkadaslarla iletisime gecmek istiyorum dil bilmedigim icinde cok buyuk sikinti yasiyorum gun boyunca tek konusabildigim kisi esim ve arabistanda yasayan ve hic turkce bilmeyen esimin arkadasinin esi ile el kol hareketleri benimle iletisime gecerseniz cok sevinirim :aglayan: bu sekilde giderse yalniztan kafayi yiyecegim daha 1 ay bitmeden

Durumunuza üzüldüğümü bilmenizi isterim.Rabbim kolaylıklar versin yardımcınız olsun inşallah..
Bizler her daim buradayız konuşmak istediğiniz an Türkiye'den sesinize ses verebiliriz,sevgiyle kalın:bayrak:

tugce.zah

Yeni Üye
Tepki
1
Benim oraya gelin gelme ihtimalim var ve korkuyorum. Bicok sorum var ama ozelden konussak ya da faceten eklesek birbirimizi :(

tugce.zah

Yeni Üye
Tepki
1
Yaa ben sanirim khobar ya da dammam da yasayacagim. Nasildir oralar? Acaba kendime hic arkadas edinebilirmiyim? Dusundugum kadar kotu mu olur hayatim? Biri beni rahatlatsin

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar