Selam kızlar burasıda Suudi Arabistan'da yaşayanların paylaşım alanı olsun mu

Tepki
1
benim iki kizimda turkiyede dogmadi. buyuk kizim amerikada kucuk ise abu dhabide. aslinda yanliz dogum yapmanin avnatjlari daha fazla bence :) karisan olmuyor istedigin gibi harkete edebiliyorsun ve bebisi istedigin gibi buyutebiliyorsun :) birde esler kimse olmayinca daha cok yardimci oluyor birileri olursa tembellige cabuk alisiyorlar ve yardimci olan akraba gidince de o tembellikten cikmalari zor oluyor :D kolay, hayirli ve guzel bir dogum diliyorum senin icin. bizim burda bir yil daha kalma hakkimiz var yani esim devam etmek isterse ve okulda da bir sorun olmazsa bir yil daha kalabiliriz. sonrasini bizde bilmiyoruz. ben de hersene gidiyorum tryeye cok sukur ve simdi de hazirani iple cekiyorum. benim buyuk kizim dogdugunda tryedekiler onu bir yasina ykinken gormustu kucuk kizimi ilk gorduklerinde daha 20 gunluktu simdi ise 1 yasindayken gidecegiz bu da gurbetin kotu taraflarindan biri ama i tarafi da iste doyasiya coocuklarimizla vakit gecirebiliyorz. treyde herkeze nasib olmuyor :)

OP
kumsalll

kumsalll

Daimi Üye
Tepki
454
allah bagıslasın canım .haklısın avantajları var dedıgın gıbı kendın istedıgın gıbı büyütebılıyorsun eşinde cok yardımcı oluyor.ama genede ben annemı ısterdım yanımda :aglayan: .bende kısmetse hazıranda ızıne gıdecegım.sizin içinde hayırlısı olsun canım.inşaallah daha iyi bir yere gidersiniz.benım sımdı cıkmam lazım canım.kızım uyumadı ve cok gec oldu saat uyutmazsam uyumaya nıyetı yok gibi :besik:.kendıne cok ıyı bak.seninle tanıstıgıma cok memnun oldum.ben hep burda olacagım her gün gel sohbet ederız canım.görüşmek üzere... :telefon:

asim

Yeni Üye
Tepki
0
selam kızlar nasılsınız.belki benim gibi suudi arabistanda yaşayan arkadaşlarımız vardır diye konu acmak istedim.ben 4 senedir suudı arabistanın başkenti olan riyadh ta yaşıyorum.umarım sizlerlede tanışıp güzel vakit geçiririz.
tabiii arabistandan olmayanlarıda beklerim.belki burası hakkında merak ettikleriniz vardır sizlere yardımcı olmak isterim.
eeeee hadi gec kalmayın bekliyorum..

mrb siteye yeni katıldım orayı cok merak 6 ay sonra riyada gelecem

OP
kumsalll

kumsalll

Daimi Üye
Tepki
454
selam canım.aramıza hosgeldın.riyada geldigin zaman senınle görüşmeyi cok isterım.eşinin yanınamı gelıyorsun canım sende.yoksa gezme amaclımı gelıyorsun.geldıgın zaman buraya göreceksın şimdiden bir sey anlatıp gözünü korkutmayayım.aslında güzel ama sıkıcı cokk sıkıcı...

asim

Yeni Üye
Tepki
0
selam canım.aramıza hosgeldın.riyada geldigin zaman senınle görüşmeyi cok isterım.eşinin yanınamı gelıyorsun canım sende.yoksa gezme amaclımı gelıyorsun.geldıgın zaman buraya göreceksın şimdiden bir sey anlatıp gözünü korkutmayayım.aslında güzel ama sıkıcı cokk sıkıcı...

esimin yanına geliyom evet eşim sıkılacagımı söyledi ama mecburum. orayı cok merak ediyorum kadınlarını,nasıl dısarı cıktıklarını kuaförün olup olmadıgını daha bir sürü şey.orada tabiki seninle tanısmak isterim.beni aydınlatırsan sevinirim:) görüsürüz..

OP
kumsalll

kumsalll

Daimi Üye
Tepki
454
esimin yanına geliyom evet eşim sıkılacagımı söyledi ama mecburum. orayı cok merak ediyorum kadınlarını,nasıl dısarı cıktıklarını kuaförün olup olmadıgını daha bir sürü şey.orada tabiki seninle tanısmak isterim.beni aydınlatırsan sevinirim:) görüsürüz..

türk ailesi cok fazla burda.bu konuda sıkıntı cekmezsın cevre olarak.sen merak ettıgın soruları yaz ben sana tek tek cevap yazayım canım.kuaför olarak burda türk bayan kuaförler var böyle evlere gıdıp kuaförlük yapıyorlar.türk bayanlardan daha buranın kuaförüne gidenini görmedım cünkü aşırı pahalı.kadınlara hayat cok sıkıcı burda tek tesellın ya carsıya cıkacaksın ya ev gezmesıne baskada bır ihtimall yok cnm.eger eşin berber yada lokantacıysa işin daha zor.onlar genelde gece calısıyorlar.gündüz uyuyorlar.ters yaşıyorlar hayatı anlayacagın.benim eşim sanayici o normal sabah 8 aksam 8 calısıyor.riyadın neresıne gelecksın cnm sen.burası o kadar büyük ki ondan sordum bir ucundan dıger ucuna 3 satte gıdemezsın.hep burda olacam canım merak ettıgın herhangı yada ögrenmek ıstedıgın bır sey varsa bana sorabılırsın.görüşmek üzere.ha bu arad sen türkiyenın neresınden geleceksın buraya ben aslen iskenderunluyum. :)

asim

Yeni Üye
Tepki
0
slm kumsal nasılsın.rıyadda sahna diye biyer varmıs oraya gelıyom sen neresindesin canım

sibel-simay

Yeni Üye
Tepki
5
merhaba arkadaslar bende cıddede yasıyorum 2,5 yıldır fakat 10 gun ıcınde rıyada tasınıcaz orda yasayan arkadaslarla tanısma fırsatımız olursa cok sevınırım...

sunduzugur

Yeni Üye
Tepki
0
merhaba bende kısmetse eşimle beraber cidde ye geleceğim ve çok meraklanıyorum orası ile ilgili olarak. sizler orada uzun yıllar yaşamışsınız acaba bir bayan türk kadını için şartlar nasıl orada. eşim mühendis femco firması ile geleceğiz.barınma ve ulaşım için araç verilecek ancak asıl mesele sosyal hayat- ki varsa :) acaba orada yaşayan türk kadınlarının bir araya geldiği aktiviteler oluyor mu ? bana cidde yi anlatabilirseniz sevinirim. önerileriniz varsa memnun kalacağım, nereye gidilir ne yenilir en güzel yerleri gibi eşimle gezip görebileceğimiz ... teşekkürler

OP
kumsalll

kumsalll

Daimi Üye
Tepki
454
slm kumsal nasılsın.rıyadda sahna diye biyer varmıs oraya gelıyom sen neresindesin canım

slm cnm cok gec gördüm mesajı kusura bakma cnm.ben hallıdıyede oturuyorum eskı sanayıye cok yakınım senın bahsettıgın yer ne tarafta acaba bılmıyorum ben.ama eşim gelınce sorarım ona.geldınmı rıyada suan burdamısın cnm..eger geldıysen mutlaka görüşelim...

OP
kumsalll

kumsalll

Daimi Üye
Tepki
454
merhaba arkadaslar bende cıddede yasıyorum 2,5 yıldır fakat 10 gun ıcınde rıyada tasınıcaz orda yasayan arkadaslarla tanısma fırsatımız olursa cok sevınırım...

merhaba canım.riayada geldınmı..eger geldıysen ve istersen ben sana burda arkadaslık yapar cevre edınmene yardımcı olabılırım..

OP
kumsalll

kumsalll

Daimi Üye
Tepki
454
merhaba bende kısmetse eşimle beraber cidde ye geleceğim ve çok meraklanıyorum orası ile ilgili olarak. sizler orada uzun yıllar yaşamışsınız acaba bir bayan türk kadını için şartlar nasıl orada. eşim mühendis femco firması ile geleceğiz.barınma ve ulaşım için araç verilecek ancak asıl mesele sosyal hayat- ki varsa :) acaba orada yaşayan türk kadınlarının bir araya geldiği aktiviteler oluyor mu ? bana cidde yi anlatabilirseniz sevinirim. önerileriniz varsa memnun kalacağım, nereye gidilir ne yenilir en güzel yerleri gibi eşimle gezip görebileceğimiz ... teşekkürler

canım cıddede degılım ben orayla ılgılı pek bır fıkrım yok.vazgec ordan sen rıyada gel burayı anlatabılırım sana :))

GUZGULU

Yeni Üye
Tepki
2
:lilav::lilav:ben türkiyedenm umreden yeni geldim oraları bırakmak zor oldu rabbim tekrar gitmeyi nasip etsin orada yaşamayı çok istiyorum

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
Ben Riyad'a 5 ay önce taşındım ve acil bir türk bayan kuaföre ihtiyacım var ama nerden bulacağımı bilmiyorum bana yardımcı olur musunuz?

aysegulsiraj

Yeni Üye
Tepki
4
Mrb kumsal, ben bu siteye yeni uye oldum. Bende riyadda yasiyorum 4 yildir ve hic turk arkadasim yok. Burda boyle kimseyi tanimadan aksamdan aksama mall gezmek de bunaltiyor artik beni. 1 oglum var butun gun evde onunla vakit geciriyorum esim gelene kadar.benim kaldigim bolgge diriyyah sen neresinde kaliyorsun riyadin.

aysegulsiraj

Yeni Üye
Tepki
4
4 yildir bende riyadda yasiyorum ama hic turk kuafor tanimadim. Kuaforu birak benim daha bir turk arkadasim bile yok. Sen nerde kaliyorsun riyadda.

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
4 yildir bende riyadda yasiyorum ama hic turk kuafor tanimadim. Kuaforu birak benim daha bir turk arkadasim bile yok. Sen nerde kaliyorsun riyadda.

merhaba canim ben nesiim bolgesindeyim dammam yolu uzerinde kuafor caresini buldum canim turkiyeye gidince elinden geldigince kisa kestiriyorsun :D zamanla tanisir kaynasiriz insallah burda mallerden baska gidilcek lunaparklari falan var selam park var birgun tanismak nasip olursa gider gezeriz canim hic uzulme

aysegulsiraj

Yeni Üye
Tepki
4
Slm asli senin kaldigin bolgeyi bilmiyorum ama esim kesin biliyordur. Kac yildir riyaddasin cevre edinebildinmi, esin turkmu benim esim urdunlum. Tanismayi cok ama cok isterim arda bir de olsa bulusup konusabilecek arkadasin olmasi guzel bir sey. Benim kaldigim bolgede (diriyyah) hic turke rastlamadim. En kisa zamanda tanismak umidiyle kendine iyi bak canim.

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
canim ben geleli 1 sene oldu elhamdulillah 2 turk aileyle tanistim onlarin da komsularinin hepsi turk burda baya turk var yani... diriyyah bolgesini de ben bilmiyorum ama benim esim de kesin biliyodur esim turk canim ama arapcasi iyi eslerimizde anlasabilirler yani sorun yok insallah tanisiriz canim sende kendine iyi bak gorusmek uzere

aysegulsiraj

Yeni Üye
Tepki
4
Merhaba arkadasslar riyadda bildiginiz spor salonu varmi? Ben arastirdim biraz baya cok salon var ama iyi bir yer secmek istiyorum cunku bazi salonlarda kiyafetine de karisiyorlarmis + muzik yok. Bu yuzden size de sormak istedim onerebileceginiz bir salon varmi.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar