Oğlumla ilgili sıkıntım var...:(

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687
keşke ben de sizler gibi duruma gülebilseydim..ama inanın çok zor durumdayım..allah kimsenin başına böyle bir sıkıntı vermesin..

kızım 17'sinden gün aldı,aklı başında bir çocuk.abisinin durumuna çok üzülüyor..kusuruma bakmayın ama ben bunu komiklik olsun diye değil durumumuzu belirtmek için yazmıştım:(
Yanlış anladınız ablacım kusurumuz olduysa affola.. :ask:

Ayben

Daimi Üye
Tepki
771
Öncelikle interneti yeni yeni öğrendiğimi belirterek söze başlamak isterim.yani yazım yanlışları,cümle düşüklükleri için şimdiden özür dilerim.
Herkese selamlar..Ben Ankarada yaşayan ve iki çocuklu bir anneyim..Çocuk dediysem biri yetişkin 32 yaşında,diğeri de 17 yaşında iki çocuğum var.
Benim şöyle bir sıkıntım vardı ve siz değerli hanımların görüşlerini almak istedim.
Benim oğlum 32 yaşında ve istanbulda yaşıyor..Çekingen,utangaç,anti konuşkan,topluma girmeyen bir yapısı var.kısaca asosyal..kamu kurumunda memur…Fakat oğlum hayata çok geç atıldı..bitirdiği bölümü sevemedi.o nedenle mezun olunca direk kendini eve kapattı.23-31 yaşına kadar evde yanımızdaydı.. bizim her türlü uyarımıza rağmen evden dışarı çıkmadı,sosyal hayata atılamadı.. şimdilerde istanbulda işe başladı..
Oğlumun hiç sosyal yaşantısı olmadı..şimdilerde de oğlum gerek çevrenin baskısıyla, gerekse kendi bastırılmış duyguları nedeniyle bir kız arkadaşı olmasını istiyor.Geçenlerde dairesinden birisiyle tanıştırmışlar,oğlum mevzuya girince reddedilmiş..oğlum bayağı kötü bir vaziyette beni aradı ve karşılıklı ağlaştık..
”Anne istediğim gibi bir kız arkadaşla flört etmeden,sevgili olmadan ölmek istemiyorum.bu duyguları tatmadan.Allaha hergün dua ediyorum” olmuyor diyor. Yani yaşında yaşaması gerektiği şeyleri şimdi yaşıyor.
Oğlum Hergün telefon açıp bana ağlıyor..”Anne benim istediğim gibi kız arkadaşım bu gidişle olamayacak. ben evlenemeyeceğim..benden önce ölme..sen benim hayattaki tek varlığımsın”..ve benim elimden allaha dua etmekten başka bir şey gelmiyor..ve hergün demoralize bir şekildeyim.. evladımın bu durumu beni kahrediyor.onunla her konuştuğumda pişmanlıklarım aklıma geliyor ve içime sanki birşeyler oturuyor..
Oğlum;32 yaşında,173 cm boyunda,75 kilo ağırlığında(biraz göbeği var),tepesindeki saçları aşırı seyrek(kafa derisi gözüküyor),2 derece miyop ve astigmatı olup gözlük kullanan bir erkek..kamu kurumunda kadrolu mühendis olarak çalışıyor..
İstanbula oğlumun yanına gittiğim zamanlarda, oğlum aynaya her baktığında “anne kız olsam ben bile kendimle arkadaş,sevgili olmazdım.benim için herşey bitti” diye ağlıyor..bende evladıma sarılıp “yaşın neki. daha gençsin yakışıklısın..olur olur kız arkadaşında olur.” Diyerek bende ona sarılıp ağlıyorum.. ama artık sadece kendimi kandırıyormuşum gibi bir hisse kapıldım.
Yanlış anlaşılmak istemem..benim amacım oğluma bu sitede kız bulmak v.s değil..böyle bir niyetimde olamaz..sadece sizlerin bir hanım gözlemine ihtiyaç duydum..
- sizce oğlumun bu yaşta ve bu fizikte (seyrek saç,göbek,gözlük) istediği gib kız arkadaş edinme şansı varmı..(istediği gibi diyorum çünkü daha önce çevredeki bazı uzak akraba kızlarla tanıştırdık.. sevemedi ısınamadı.)
- bir de sosyalleşme için önerebileceğiniz kurs varmı..
- yada bu asosyalliği için ne yapabilirim..
İnanın evladımın durumu beni kahrediyor. Bu nedenle sizlerin düşünceleri benim için çok önemli.. çünkü derdimi hanımlar olarak sizler en doğru şekilde yorumlayabilirsiniz..
Olumlu olumsuz her düşüncenizi paylaşın lütfen..Olumsuzlarda asla kırılmam..aksine mutlu olurum..çünkü o olumsuz durumu elimden geldiğince düzeltmeye uğraşırım..

Şimdiden teşekkürler..

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz ...
Öncelikle interneti yeni yeni öğrendiğimi belirterek söze başlamak isterim.yani yazım yanlışları,cümle düşüklükleri için şimdiden özür dilerim.
estğ efendim o nasıl bir söz , yazınızda ne bir cümle düşüklüğü var nede bir yazım hatası
diksiyon mükemmel ve hiçte interneti yeni kullanan birine benzemiyorsunuz tebrik ederim...

Gelelim sorununuza burası sizin de bildiğiniz gibi sanal bir alem
bizler ancak arkadaşlarımın da yaptığı gibi önerilerde bulunabiliriz ...
bence siz sanal alemdeki önerileri bırakıp sizinle birebir iletişime geçecek olan .. ki yukarıda vurgulamışsınız bir randevu alıp oğlunuzla birlikte bir psikiyatri uzmanına gitmeniz belki ilaç tedavisi belkide sadece terapi önerecektir... en kısa zamanda gitmeniz de fayda var diye düşünüyorum
Umarım sorunlarınızı en kıs zamanda çözersiniz ...

OP
G
Tepki
37
sayın talya,sayın kedijik,sayın ayben temenni ve görüşleriniz için çok teşekkür ederim..Allah(C.C.) razı olsun İnşallah.hoşbulduk..

dün oğlum aradı sesi neşeli sayılırdı..oğlum duygusallığı yoğun yaşayan bir yetişkindir..zaman mekan gözetmeksizin ağlayabilir..dairede iyi bir arkadaşıyla tartışmış..zaten sinirleri harap olduğu için herkesin yanında hüngür hüngür ağlamış..oğlum uysaldır,kendini sevdirir...dairedeki şefi bu halini görünce karşısına almış konuşmuş..o da sıkıntısını aynen anlatmış..şefi de dans kursu fikrini kafasına sokmuş.orada sosyal olabileceğini,hatta arkadaş edinebileceğini söylemiş.mecidiyeköyde bir kurs önermiş..o da perşembeye kaydını yaptırıp başlayacakmış..inanırmısınız sesini uzun bir zaman sonra neşeli geliyordu..o kadar sevindim ki..Elimi açtım şükrettim..inşallah istediği gibi olur herşey..

ama psikiyatr olayı aklımda..iyi bir psikiyatr arama sürecine girdim..kuzenim doktor..o çevresini araştırıyor..

Yanlış anladınız ablacım kusurumuz olduysa affola.. :ask:

estağfurullah güzelim.ne kusuru..ben sizlerin annesi,ablası yaşındayım,ben gücenmem dediklerinize..siz beni hoş görün lütfen..ruh sağlığım altüst oldu..aslında bulduğumuz o psikiyatra oğlumla beraber benim ve kızımın da gitmesi gerekecek anlaşılan...

Kardelen27

Daimi Üye
Tepki
3.758
Arkadaşım bunlar küçük şeyler zamanlar geçer gider inşallah
benimde ikitane oğlum var 32 ve 27 yaşında evlenmiyorlar
üzülüyorum ama ölümle nikah vaktini şaşırmaz derler
ne yapalım rabbim çaresiz dert vermesin
sizde üzülmeyin çok şükür çaresi var Allah(CC)yardımcınız olsun

LiLi

Daimi Üye
Tepki
12.556

Kardelen Abla çok şekersin , Allah gönlünüze göre gelinler nasib etsin.:ask:

Ayben

Daimi Üye
Tepki
771

Yorumunuza katılıyorum kardelen
hadi diyelim evlendiler sorunlar bitecekmi tabiki hayır
sizinde dediğiniz gibi Rabbim herşeyin hayırlısını versin...
Eğer yavrularımızın hakkında evlilik hayırlıysa nasip olur inş ama değilse evlenmeseler daha iyi olur diye düşnüyorum

Şems'in çok beğendiğim bir sözü var
derki
"olduğu kadar,olmadığı kader "
keşke bizlerde bunun bilincinde olabilsek ...

Kardelen27

Daimi Üye
Tepki
3.758
Yorumunuza katılıyorum kardelen
hadi diyelim evlendiler sorunlar bitecekmi tabiki hayır
sizinde dediğiniz gibi Rabbim herşeyin hayırlısını versin...
Eğer yavrularımızın hakkında evlilik hayırlıysa nasip olur inş ama değilse evlenmeseler daha iyi olur diye düşnüyorum

Şems'in çok beğendiğim bir sözü var
derki
"olduğu kadar,olmadığı kader "
keşke bizlerde bunun bilincinde olabilsek ...

teşekkür ederim arkadaşım
bende sizin gibi düşünüyorum
rabbim bu günlerimizi aratmasın inşaallah

esmeryarim

Daimi Üye
Tepki
3.148
keşke ben de sizler gibi duruma gülebilseydim..ama inanın çok zor durumdayım..allah kimsenin başına böyle bir sıkıntı vermesin..

kızım 17'sinden gün aldı,aklı başında bir çocuk.abisinin durumuna çok üzülüyor..kusuruma bakmayın ama ben bunu komiklik olsun diye değil durumumuzu belirtmek için yazmıştım:(

bu konuya tekrar bugün bakmak istedim oğlunuzun sizin durumunuz nasıl oldu yazdınız mı diye
sevgili güzellik1956
56 doğum yılınızsa annemiz yaşındasınız
bizi yanlış anlamışsınız sizi üzdüysek eğer kusurumuzu affedin :uzgun:

orada kafaya aldığımız bişey yoktu ki şunuda tüm samimiyetimle söylüyorum sizin ve oğlunuzun haline gerçekten üzüldüm:uzgun:

sizde oğlunuzda kızınızda yani aileniz daha iyi durumdasınızdır inşallah

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687

Oda ne ne okudum orda :ko
kardelen ablacımmmm ben seni cok seviyorum biliyormusun :ko iki dene oğlun var ooohh ooh :D sec begen al :hihi: beni niye gelin almıyon bakem :ko

esmeryarim

Daimi Üye
Tepki
3.148
kardelen ablacımmmm ben seni cok seviyorum biliyormusun :ko iki dene oğlun var ooohh ooh :D sec begen al :hihi: beni niye gelin almıyon bakem :ko

seni alan gülmekten ölür bukadar muziplik varken sende insan gülmeden duramazki insanın ömrünü yarıya indirisin çok gülmek kalbe zararlı daha :lululu:

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
kiz allah seni ne etmesin catlak kiz :ko
koyun can derdinde kasap et
kardelen abla nasil bas etsin senle :cilgindans::cilgindans:
hem hani benim kardese aliyoduk seni yahu var ya capkinlikta masallah hizina yetisilmiyo :ne:

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687
kiz allah seni ne etmesin catlak kiz :ko
koyun can derdinde kasap et
kardelen abla nasil bas etsin senle :cilgindans::cilgindans:
hem hani benim kardese aliyoduk seni yahu var ya capkinlikta masallah hizina yetisilmiyo :ne:

Hepsine yeterim ayol biriyle öğle yemegi biriyle kayfe içerim :ko

OP
G
Tepki
37
ilginiz için çok teşekkür ederim..internete şimdi girme ve mesaj zamanı buldum inanın.

iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim sayın kardelen27..aynen dediklerinize katılıyorum..işte maalesef ki oğlum bizi ne yazıkki bu konuda bir hayli üzdü yıprattı..hadi bizi geçtim bir anne olarak kendisini harap etmesi üzüyor beni.bakalım şu sıralar dans kursuna gidecek..araştırma aşamasında.bir yer bulmuştu ama o yer biraz uzak kaldıevine şimdi başka yerleri araştırıyor.en azından şu sıra biraz daha kendini topladı..buna da şükür..

bu konuya tekrar bugün bakmak istedim oğlunuzun sizin durumunuz nasıl oldu yazdınız mı diye
sevgili güzellik1956
56 doğum yılınızsa annemiz yaşındasınız
bizi yanlış anlamışsınız sizi üzdüysek eğer kusurumuzu affedin :uzgun:

orada kafaya aldığımız bişey yoktu ki şunuda tüm samimiyetimle söylüyorum sizin ve oğlunuzun haline gerçekten üzüldüm:uzgun:

sizde oğlunuzda kızınızda yani aileniz daha iyi durumdasınızdır inşallah

hiç olur mu güzelim..siz benim oğlumun yaşındasınız,yada yakın yaşlarındasınız.. ben sizi anlıyorum ve kırılmadım..o gün için siz kusura bakmayın.ben çok üzüntülü ve bunalmış bir vaziyetteydim.. inanın yazdıklarımın bazılarını ağlayarak yazıyordum.

inan sizi üzdüm diye ben şimdi üzüldüm..tekrar kusuruma bakma..

oğlum şu sıralar şefinin önerisi sonucu dans kursuna gitmeye heveslendi.önce mecidiyeköyde bir kursa deneme dersine gitti..hocası çok iyiymiş,ama yer bayağı uzakmış,bir de hafta içi ders varmış ve geç bitiyormuş.tabi benim oğlumda devlet memuru olduğu için pek uygun olmamış..şimdilerde daha yakın yerlerde başka dans kurslarını araştırıyor..yani en azından ufakta olsa oyalanacak birşey buldu ve azda olsa bunalımı kısmen de olsa azaldı..inanırmısınız buna bile şükrediyorum..tabi bu arada da akrabamdan haber bekliyorum..iyi bir psikiyatr konusunda..

bende şu sıralar babamın hastalıklarıyla uğraşıyorum..onunla hastane hastane geziyorum..yaşı 80..yaşlılığın getirdiği hastalıklar ve kontroller..yine şükrediyorum yaşına göre çok iyi..

yine de allaha şükrediyorum..ben biraz bu basit derdi abarttığım için de allahtan af diledim.tevbe ettim..bazen oğluma kızıyorum,haline şükretmediği için.

"gözün görüyor,kulağın duyuyor,ayağın tutuyor..iyi bir işin var ve istanbuda (hayallerinin şehrinde) yaşıyorsun..daha ne olsun oğlum..derdin ne senin..allahın gücüne gider ve elinden alıverir" diyorum.

o da bilincinde ama elinde olmadığını söylüyor,ama bundan sonra allaha isyan etmemesi konusunda söz aldım..haline şükretmesi konusunda söz aldım..

esmeryarim

Daimi Üye
Tepki
3.148
ilginiz için çok teşekkür ederim..internete şimdi girme ve mesaj zamanı buldum inanın.

iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim sayın kardelen27..aynen dediklerinize katılıyorum..işte maalesef ki oğlum bizi ne yazıkki bu konuda bir hayli üzdü yıprattı..hadi bizi geçtim bir anne olarak kendisini harap etmesi üzüyor beni.bakalım şu sıralar dans kursuna gidecek..araştırma aşamasında.bir yer bulmuştu ama o yer biraz uzak kaldıevine şimdi başka yerleri araştırıyor.en azından şu sıra biraz daha kendini topladı..buna da şükür..

hiç olur mu güzelim..siz benim oğlumun yaşındasınız,yada yakın yaşlarındasınız.. ben sizi anlıyorum ve kırılmadım..o gün için siz kusura bakmayın.ben çok üzüntülü ve bunalmış bir vaziyetteydim.. inanın yazdıklarımın bazılarını ağlayarak yazıyordum.

inan sizi üzdüm diye ben şimdi üzüldüm..tekrar kusuruma bakma..

oğlum şu sıralar şefinin önerisi sonucu dans kursuna gitmeye heveslendi.önce mecidiyeköyde bir kursa deneme dersine gitti..hocası çok iyiymiş,ama yer bayağı uzakmış,bir de hafta içi ders varmış ve geç bitiyormuş.tabi benim oğlumda devlet memuru olduğu için pek uygun olmamış..şimdilerde daha yakın yerlerde başka dans kurslarını araştırıyor..yani en azından ufakta olsa oyalanacak birşey buldu ve azda olsa bunalımı kısmen de olsa azaldı..inanırmısınız buna bile şükrediyorum..tabi bu arada da akrabamdan haber bekliyorum..iyi bir psikiyatr konusunda..

bende şu sıralar babamın hastalıklarıyla uğraşıyorum..onunla hastane hastane geziyorum..yaşı 80..yaşlılığın getirdiği hastalıklar ve kontroller..yine şükrediyorum yaşına göre çok iyi..

yine de allaha şükrediyorum..ben biraz bu basit derdi abarttığım için de allahtan af diledim.tevbe ettim..bazen oğluma kızıyorum,haline şükretmediği için.

"gözün görüyor,kulağın duyuyor,ayağın tutuyor..iyi bir işin var ve istanbuda (hayallerinin şehrinde) yaşıyorsun..daha ne olsun oğlum..derdin ne senin..allahın gücüne gider ve elinden alıverir" diyorum.

o da bilincinde ama elinde olmadığını söylüyor,ama bundan sonra allaha isyan etmemesi konusunda söz aldım..haline şükretmesi konusunda söz aldım..

olurmu ablacım estafurullah :ask:eek:ğlunuz için sevindim ufak diyorsunuz ama oğlunuz için ufak değil büyük bir girişim olacak durumuna göre inşallah ilerleyen günlerde daha öz güveni oturmuş biri olarak çıkar
babanız için ALLAH şifa versin evet yaşlılık işte rabbim elden ayaktan düşürmesin in şallah sağlıklı hayırlı ömür versin

umarım tez zamanda aradığınız doktoruda bulursunuz

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
tamam bitoş seni alayım ama benim oğlanlar kingbox sa :alsana:gidiyorlar
çoook kıskançlar ona göre :)
hani buraya uyar mi bilmem ama kardelen abla
dinsizin hakkindan imansiz gelir hesabi
bitterin hakkindan da eli sopali biri gelir herhalde :kptmya:
Bayılırım kıskanc erkeğede :D kingbox mu :ne:
Anam sabahtan akşama kadar döverler :D
Bakımsızım diye hiç üzülmem :ko
Yüz göz mor ne güzel :D dudaklarda şişer patlayınca estetik gibi olur :kahkaha:

@nk83 @Aslı Oktay @sıladayım @esmeryarim @LiLi :ko

Allah iyiligini versin bitter:kptmya: ucunda dayak var hala capkinlik pesindesin kiz :cilgindans::cilgindans:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar