Kitap Tavsiyesi/En Sevdikleriniz

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Tuna Kiremitçi'nin tüm kitapları ve de Kürşat Başar - Başucumda Müzik harika, kesinlikle tavsiye ederim. :buyrun:

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
cem sultan
jean- marie chevrier
294852_2.jpg

en son bu kitabi okudum ve cok begendim :eek:

TugceM

Daimi Üye
Tepki
287
Ancak Bir Benzerim Öldürebilir Beni:Cezmi Ersöz.

Çok güzel bir kitap daha yeni başladım ama çok hoşuma gitti.

06030556.jpg

Tavsiyem.Mutlaka okumalısınız...

arzuco

Daimi Üye
Tepki
311
ben elif şafak-aşkı okuyorum şimdilik.
beni cok etkileyen tek kitap Zülfü Livaneli'nin- Mutluluk romanıydı. Cok heyecanla okumustum ama aynı tadı yıllar sonra filminden alamamıştım.

Lilav

Daimi Üye
Tepki
21.987
Amin Maalouf isik bahceleri
Çağdaşımız Mani... Hoşgörü peygamberi Mani...

Amin Maalouf diğer romanlarında olduğu gibi yine bir karakterin yaşamı üzerinden dünyaya açılarak yapıtını kuruyor. Mani'nin inancı ve öyküsü Hıristiyanlık çağının şafağında, İsa'nın ölümünden iki yüz yıl sonra başlar. Bizim çağımızın da kahramanı olabilecek Mani, yaşam öyküsüyle, son nefesine kadar savunduğu inancının oluşturduğu kişisel tarihiyle, o dönemden yani II. yüzyıldan beri hala varolan politik sorunlara da işaret etmiş oluyor.

Mani'den bugüne, 'sanat ve coşku kaynağı olan kitaplarından, bağışlayıcı dininden, coşkulu arayışlarından, insan, doğa ve tanrısallık arasında uyum isteyen çağrısından geriye' çok az şey kalmış olsa da; bağnazlık ve iktidar hırsı yapıtını yok etmeye çalışsa da Amin Maalouf onun Aydınlıklar'a açılan inancını ele alıyor ve Mani'nin öyküsüyle bugüne 'ışık' tutuyor.

G

guzelcem

Misafir
Leyla

Yazar: Alexandra Cavelius
Yayınevi: PEGASUS YAYINLARI

LEYLA BOSNALI BİR KIZIN YÜREĞİNİZİ BURKACAK VE TÜYLERİNİZİ ÜRPERTECEK GERÇEK HAYAT ÖYKÜSÜ Bosnalı Leyla büyük bir kâbusu atlatmıştı: Bosnadaki toplama kampında geçirdiği iki yılı. Binlerce kadının travma geçirmesine neden olan savaşın karanlık ve baskıcı yüzünü anlatan bir kadın... Onun isyankâr öyküsü ve acıyla dolu dokunaklı kaderi... Bu kitabın kapağını açmadan önce, cehenneme açılan bir kapının eşiğinde olduğunuzu bilmelisiniz. İnsan denilen yaratığın bütün kötülüklerini sergiye çıkarttığı bir coğrafyaya, Balkanlara adım atacaksınız Kadınların beden ve ruhlarının nasıl lime lime edildiğini okurken insan uygarlığı denilen barbarlıktan kaçıp, en vahşi hayvanların şefkatli uygarlığına sığınmak isteyeceksiniz. -Sydsvenska Dagbladet. Bu kadar acı ve yürek burkucu bir kitap okumadım. Ağlayarak elimden bıraktığım kitaba her seferinde geri döndüm. Korkunç bir öyküydü. Bir zamanlar basın organlarında Yugoslavyanın adıyla birlikte duyduğum etnik temizlik, toplama kampı, toplu tecavüz gibi sözcüklerin ne anlattığını bu kitapla anladım. -Allt om Böcker Balkanlarda neler olup bittiğini anlatan sarsıcı bir kitap. Leyla kendisinin ve başka kadınların yaşadıkları cehennemi haykırıyor... Bu kitabı sonuna kadar okuyup bitirmeden duramıyorsunuz. -Svenska Dagbladet Eğer yetkim olsa her okula insanlık dersi diye bir ders koyar ve bu kitabı herkesin okumasını zorunlu kılardım. -Dagens Nyheter Arkadaşlar bu kitabı okumanızı tavsiye ederim insanı etkisi altında bırakan kitapdır:eek:

G

Gülden Gül

Misafir
Tavsiye edecek öyle çok kitap varki...
2 yıldır dini içerikli kitaplar okuyorum öncesindede felsefe ve biyografi okurdum.

Etkilendiğim kitaplardan biri:
Zana Muhsen - Annemi bir daha görebilsem

Gerçek bir mücadelenin öyküsü, etkileyici...

sengulderman

Yeni Üye
Tepki
16
Leyla

Yazar: Alexandra Cavelius
Yayınevi: PEGASUS YAYINLARI

LEYLA BOSNALI BİR KIZIN YÜREĞİNİZİ BURKACAK VE TÜYLERİNİZİ ÜRPERTECEK GERÇEK HAYAT ÖYKÜSÜ Bosnalı Leyla büyük bir kâbusu atlatmıştı: Bosnadaki toplama kampında geçirdiği iki yılı. Binlerce kadının travma geçirmesine neden olan savaşın karanlık ve baskıcı yüzünü anlatan bir kadın... Onun isyankâr öyküsü ve acıyla dolu dokunaklı kaderi... Bu kitabın kapağını açmadan önce, cehenneme açılan bir kapının eşiğinde olduğunuzu bilmelisiniz. İnsan denilen yaratığın bütün kötülüklerini sergiye çıkarttığı bir coğrafyaya, Balkanlara adım atacaksınız Kadınların beden ve ruhlarının nasıl lime lime edildiğini okurken insan uygarlığı denilen barbarlıktan kaçıp, en vahşi hayvanların şefkatli uygarlığına sığınmak isteyeceksiniz. -Sydsvenska Dagbladet. Bu kadar acı ve yürek burkucu bir kitap okumadım. Ağlayarak elimden bıraktığım kitaba her seferinde geri döndüm. Korkunç bir öyküydü. Bir zamanlar basın organlarında Yugoslavyanın adıyla birlikte duyduğum etnik temizlik, toplama kampı, toplu tecavüz gibi sözcüklerin ne anlattığını bu kitapla anladım. -Allt om Böcker Balkanlarda neler olup bittiğini anlatan sarsıcı bir kitap. Leyla kendisinin ve başka kadınların yaşadıkları cehennemi haykırıyor... Bu kitabı sonuna kadar okuyup bitirmeden duramıyorsunuz. -Svenska Dagbladet Eğer yetkim olsa her okula insanlık dersi diye bir ders koyar ve bu kitabı herkesin okumasını zorunlu kılardım. -Dagens Nyheter Arkadaşlar bu kitabı okumanızı tavsiye ederim insanı etkisi altında bırakan kitapdır:eek:

TAVSİYE EDERİM GÜZEL BİR KİTAP

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar