Kitap Tavsiyesi/En Sevdikleriniz

Tepki
26
Ben de Çöl Çiçeğini okuyorum.Yaşanmış bir hayat hikayesi...Göçebe olarak yaşayan somali li bir kızın ünlü bir model oluşunu anlatıyor.:panter:

T

Tash_hatun

Misafir
dini roman sevenler emine şenlikoğluyu öneriyorum..
bize nasıl kıydınız ben kimin kurbanıyım sabıkalı ve dul gençliğimin imanını sorularla çaldılar daha çok var aklıma gelmiyo hepsi son derece sürükleyici ve çok güzel..
polisitye romanı sevenler agatha chiristieyi öneriyorum onlarda sürükleyicidir.. gerçekten çok iyi roman yazıo genelde bi dedektif olarak olay inceler..
en son gerçekten sürükleyici ve harika dediğim alacakaranlık serisini okudum kanlı bir aşk hikayesi harika alacakaranlık (filmde var)
alacakaranlık yeni ay (çok etkilndm filminide isledm ağladım)
alacakaranlık tutulma (filmide var)
alacarranlık safak vakti.. (şuan bununda filmi yapılıyo)
bir kitapı daha yazılıo bu serinin stephenie meyer tarafından

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
dini roman sevenler emine şenlikoğluyu öneriyorum..
bize nasıl kıydınız ben kimin kurbanıyım sabıkalı ve dul gençliğimin imanını sorularla çaldılar daha çok var aklıma gelmiyo hepsi son derece sürükleyici ve çok güzel..
polisitye romanı sevenler agatha chiristieyi öneriyorum onlarda sürükleyicidir.. gerçekten çok iyi roman yazıo genelde bi dedektif olarak olay inceler..
en son gerçekten sürükleyici ve harika dediğim alacakaranlık serisini okudum kanlı bir aşk hikayesi harika alacakaranlık (filmde var)
alacakaranlık yeni ay (çok etkilndm filminide isledm ağladım)
alacakaranlık tutulma (filmide var)
alacarranlık safak vakti.. (şuan bununda filmi yapılıyo)
bir kitapı daha yazılıo bu serinin stephenie meyer tarafından

Agatha Christe'yi lise zamanımda çok okurdum.:eek:

Gerçekten mükemmel bir yazr,hayatı da sırlarla doluymuş zaten,nasıl öldüğü bile bilinmiyor.:kahve:

miray

Üye
Tepki
29
Murat Kefeli - Penceremden Gökyüzüne Sarkarken Aşk

kesinlikle bayanlarin okumasi gerektigini düsündügüm bir kitap....özelliklede ask romanlarini sevenler farkli bir tad alicaklardir...
Yazar aslinda kör ama o kadar güzel ve yalin anlatmiski bazi seyleri onun penceresinden bakarkene cok farkli bir dünyaya daliyorsun...

Özor

Daimi Üye
Tepki
484
Alev Alatlı-Yaseminler Tüter mi Hala?
Ayşe Kulin-Umut, Tek ve Tek Başına Türkan (biyografi niteliğinde eserler yazan üslubu anlaşılır bir yazardır Ayşe Kulin)
Halit Hüseyin-uçurtma Avcısı
İskender Pala-Katre-i Matem ( çok hoş bir eser)
Elif Şafak-Aşk (hemen herkes okumuş zaten:) )
Ahmet Hamdi Tanpınar- Huzur, Saatleri Ayarlama Enstitüsü (Biraz zor anlaşılsa da iki güzel eser)
Charlotte Bronte-Jane Eyre
Emily Bronte-Uğultulu Tepeler (İngiliz edebiyatının Bronte kardeşlerinden hazin yaşamlarının içinden çıkmış başyapıtlar)
Buket Uzuner-Kumral Ada Mavi Tuna
Buket Uzuner-Yolda (Yolda ilginç insanlarla tanışmak hayata farklılık getirebilir ve hiç tanımadığınız birine sırrınızı söylemek çok daha kolaydır. Bunu anlatıyor bize bu kitap...)

Şu anda aklıma gelenler bunlar:) Unutmadan Reşat Nuri Güntekin Çalıkuşu başucu kitabımdır kaç kere okuduğumu ben de bilmiyorum

Tepki
26
Leyla

Yazar: Alexandra Cavelius
Yayınevi: PEGASUS YAYINLARI

Arkadaşlar bu kitabı okumanızı tavsiye ederim insanı etkisi altında bırakan kitapdır:eek:
Ben de Leyla yı dün bitirdim.Gerçekten elimden bırakamadım,ağladım,umutlandım....Böyle bir vahşeti yaşadığımı düşündüm,uykularım kaçtı.Allahıma şükrettim....okumanızı tavsiye ederim....

bugün Naşide Gökbudak ın şelalenin bez bebeği isimli kitabına başladım..:findikim:

p@g

Daimi Üye
Tepki
1.122
Kürşat Başar'ın Başucumda Müzik bugün bitirdim elimden bırakamadım.Tavsiye ederim.

Trend

Daimi Üye
Tepki
1.072
Simdiye kadar okudugum en güzel, en heycanli kitap:
Duygu Asena - Ask gidiyorum demez
21aycg3.jpg

Bu kitabi elimden birakamadim ve bir günde soluksuz okudum

Tepki
914
en sevdiğim kitap ;

Marlo Morgan
KLAN YAYINLARI

Bir Çift Yürek, Amerikalı bir kadının Avustralya'da yaşadığı ruhsal yolculuğun öyküsüdür. Göçebe kültürden Aborijinler eşliğinde, kabilenin kendilerini adlandırdıkları şekliyle, "Gerçek İnsanlar"la birlikte dört ay boyunca, çölün çorak coğrafyasındaki bitkiler ve hayvanlarla uyum içinde yaşamayı öğrenir. Olağandışı insanlardan oluşan bu toplulukla birlikte yaptığı yolculukta Morgan, bu insanların 50.000 yıllık kültürlerinin felsefesi ve bilgeliğiyle tanışır.

Macerasının ilk gününden itibaren bu çetin yolculuğun zorluklarıyla mücadele etmek zorunda kalır. Dayanıklılığının hergün sınandığı bu zorlu yolculukta, karşılaştığı her zorlukta birlikte ruhu da değişime uğrar. Aborijinler onu, büyük bir alçakgönüllülükle kendilerinden biri olarak kabul eder ve onun şefkat dolu öğretmenleri olurlar.

kendimi bildim bileli roman okumam tek okuduğum romand bu ..fikir , yakın tarih ve felsefe
kitaplarını okumayı çok seviyorum ...

en son osman can darbe yargısının sonunu okudum ..yakın tarih açısından mutlaka okunması gereken bir kitap ...şiddetle tavsiye ediyorum ..
şuan da elimde iskender pala nın iki darbe arasında kitabı var ..o da çok akıcı ve yakın tarihe ışık tutan bir kitap ..
almayı düşündüğüm kitaplar ise ;

iskender palanın
babilde ölüm istanbulda aşk
şah ve sultan
katre-i matem ...

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
Leylanın evi: Zülfü Livaneli
Veda :Ayşe Kulin
Ulak :Murathan Mungan
aklıma gelenler bunlar

S

Saffarri

Misafir
Ben genellikle roman okumayi cok severim-hmm En etkilendigim romanda Judith Mcnaughtun Dusler Kralligi romaniydi-hmm Aslinda bu yazara ait bircok roman okudum,hepsi muhtesem:gulegule: siddetle tavsiye ederim:findikim:

S

Saffarri

Misafir
Buda romanin konusu)))

Bir İskoç dükünün kızı olan Jennifer Merrick, 'Kurt' lakabıyla anılan İngiliz Claymore Dükü Royce Westmoreland tarafından manastırdaki okulundan kaçırılır. Dük, düşmanlarının yüreğine dehşet salan, adını duyan herkesin dudağını uçuklatan bir savaşçıdır, ama Jennifer de onun ününü umursamayacak kadar inatçı ve yürekli bir kızdır. Ailesine saldırmak üzere olan savaşçı kendisini tutsak aldığında, ondan kurtulmak için akıl almaz bir zeka kıvraklığı ve özgüvenle, küstah, alaycı ve yakışıklı düşmanını şaşkına çevirir.

Ancak onun güçlü kollarında aşkı bulduğu andan itibaren Jennifer için hayat; gururunun, ailesine karşı hissettiği vefa ve koruma duygularının, karşı koyamadığı bir aşkla çatıştığı tehlikeli bir tuzağa dönüşecektir... -hmm

Lilav

Daimi Üye
Tepki
21.987
amin maalouff semerkant siparis vermistim anca geldi iki gündür okumaya basladim muhtesem bir kitap zaten amin maalouf hastasi olarak süphemde yoktu

LiLi

Daimi Üye
Tepki
12.556
Şu sıralar dünya listelerini alt üst etmiş olan Stieg Larsson Millenium serisini kesinlikle tavsiye ederim.
Harika bir kurgusu var şu ana kadar okuduğum en sürükleyici roman serilerinden.
Elif Şafak - Siyah Süt güzel bir biyografik roman tüm anneler ve anne adayları okumalı.

Trend

Daimi Üye
Tepki
1.072
Ay Lili, Stieg Larssonun Kitabini bende okudum, su an da Film olarak sinemalarda.

nilhasret

Aktif Üye
Tepki
186
en son okudugum kitap budur ve cok guzel Peygamber Efendimizin eşi Hz Hatice hakkında yazılmış çok özel bir çalışma!
HZ. Muhammed'i (s.a.s.) peygamberliğinden evvel tanıyıp seven ve O'na ilk iman eden, mü'minlerin annesi Hz. Hatice'nin hayatına farklı bir bakış…

Sadakatin, sevginin, güvenin zirvesi bir kadın…
Ölümüne dek vefayla bağlı olduğu ve kendisine vefayla bağlı olan Son Peygamber'in eşi…

Tüm Müslüman kadınlar için bir örnek olan bu emsalsiz kadının hayatını, Sibel Eraslan, uzun bir araştırma döneminin ardından, şimdiye dek bilinen ve bilinmeyen tüm yönleriyle yazdı.
Hz. Hatice'nin hayatına farklı bir pencereden bakmak isteyenlerin üslubu ve anlatımıyla kuşatacak bir kitap!
79-Kitap-Col-Deniz.jpg

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar