Kitap Tavsiyesi/En Sevdikleriniz

ebrar-85

Aktif Üye
Tepki
47
Ben de Leyla yı dün bitirdim.Gerçekten elimden bırakamadım,ağladım,umutlandım....Böyle bir vahşeti yaşadığımı düşündüm,uykularım kaçtı.Allahıma şükrettim....okumanızı tavsiye ederim....

bugün Naşide Gökbudak ın şelalenin bez bebeği isimli kitabına başladım..:findikim:

Leylayı bir günde bitirdim içim bulandı, çok kötü oldum, farklı duygular hissettm Allah kimseye yaşatmasın

Tepki
914
iskender palanın iki darbe arasında kitabını bugün bitirdim ..işyerinde okuyordum bugün bitti ...tavsiye ederim çok güzel bir kitap..gerçek anılardan derlenmiş ...

cuma günü de iki yeni kitap aldım ..ilki iskender paladan şah ve sultan ...400 sayfalık kitabı iki günde bitirdim valla ...sadece 20 sayfam kaldı ...haftasonu full kitap okudum ..
o kadar akıcı bir kitaptı ki bir solukta bitti.
tarihi bir roman olmasının yanısıra aşka da felsefi bir açıdan yaklaşmış...
yavuz sultan selimi çok severim ..bu romanda bir kere daha sevdim ...
romanın anlatmak istediği anafikir ise çok güzel ...
bir yanda bir sultanın azameti ,öte yanda aşk ,öte yanda sultanların yazdıkları anlamlı şiirlerin doluluğu insana manevi bir haz sunuyor ,adeta o günlere götürüyor...
ecdadımızın ruhunu bir kez daha hissettiriyor insana..
şiddetle tavsiye ediyorum ..
ii bir okur olarak her kitabı okumam ..seçerim kitap alırken ...ve çok doğru bir seçim yaptığımı daha ilk sayfada anladım ...
iskender palanın kitapları zaten çok akıcı ..insanın bir solukta bitiresi geliyor..
uzun zamandır okuduğum en güzel kitap diyorum başka da birşey demiyorum ..
bir kitap ancak bu güzel yazılabilirdi..-hmm

Tepki
914
babilde ölüm istanbulda aşk ı geçen hafta bitirmiştim ...onu da tavsiye ediyorum..
leyla ve mecnun un fuzuli elinden yazılmış asıl nüshasını ele geçirme macerası eşliğinde osmanlı tarihi anlatılıyor ..tabiki her zmanki gibi içinde aşk da var...tarihsel anlamda çok şey öğrenip ,aşkla yoğruluğ,macera peşinde koşuyorsunuz..tamamen sentez bir kitap :kptmya:
şuanda elimde olan katre-i mateme gelince osmanlılın lale devrini anlatıyor..lale devrinde osmanlı sarayında padişahtan hamile kalan bir cariyenin padişahtan habersiz oğlunu alarak saraydan çıkması veonu gizlice yetişrimesi ,sonradan bu şehzadenin saray tarafından öğrenilmesi etrafında gelişen ,aşk,saray,lale devri üçgeninde örülen çok sürüklyeci bir hikaye..hikaye demeyelim çünkü gerçek ..roman demek daha doğru olur ..
ben roman okumuyorum ama iskender pala ile romana aşık oldum diyebilirim..
romanları roman tadında değil tarih kitabı tadında yaawww-hmm

Eileithhyia

Daimi Üye
Tepki
523
Oğuz Atay- Tutunamayanlar
Cengiz Aytmatov- Gün Olur Asra Bedel
Kemal Tahir- Devlet Ana
Vedat Türkali- Mavi Karanlık

ryhn

Yeni Üye
Tepki
1
iskender palanın hemen hemen tüm kitaplarını tavsiye ederim okumak isteyenlere.hepside okunmaya değerler çünkü

nüve

Üye
Tepki
63
Şah ve Sultan - İskender Pala
Babilde Aşk İstanbul'da Ölüm - İskender Pala

sadLisa

Yeni Üye
Tepki
2
Son zamanlarda okuduğum Anne Provoost yazdığı Nuh'un Gemisi tavsiye edilebilir nitelikte . Sürükleyici , merak uyandırıcı ve bilgilendirici. Bir çırpıda okuyup bitirdim. Bu arada türkçeye çevirmenliğini Gizem Genç yapmıştır , oldukçada başarılı.

Eileithhyia

Daimi Üye
Tepki
523
Frank McCourt Angelanın Külleri ve Angelanın Külleri II Umuda Doğru iki kitabıda büyük bir zevkle okudum. Tavsiye ediyorum.

evet, bu kitapları ben de okumuştum. Gerçekten harika iki kitap. Zaten birbirinin devamı niteliğindeler. Okurken insanın içinde bir yerlerin sızlamasına sebep oluyor zaman zaman...

meftun

Üye
Tepki
52
“Kadınlar Sağdan Erkekler Soldan”
(çok güzel bir kitap ben aldım okuyorum tavsiye ederım)

Davranış Bilimleri ve İletişim Uzmanı Aşkım Kapışmak’ın, kadının ve erkeğin doğasında var olan farklılıkları mizahi bir dille anlatacağı “Kadınlar Sağdan Erkekler Soldan” Stand-Up & Semineri 16 Ocak Pazar Günü Profilo AVM’de izleyicilerle buluşuyor!

Türkiye’de ilk kez kadın-erkek ilişkilerinin anlatıldığı psikomedi türünde bir stand-up gösterisiyle binlerce kişiye ulaşan Aşkım Kapışmak’ın gösteriye adını veren yeni kitabı “Kadınlar Sağdan Erkekler Soldan” için gösterinin ardından D&R Profilo’da imza günü de düzenleniyor.

Aşkım Kapışmak, kaçıranlar için stand-up gösterisiyle 19 Ocak Çarşamba Günü Prestige Mall’da tekrar sahnede olacak.

Türkiye’nin önde gelen şirketlerine, gruplara ve kişilere iletişim danışmanlığı yapan Aşkım Kapışmak, kadın ve erkeklerin konuşma biçimlerinden, vücut dillerine, cinsel hayatlarından, aşklarını yaşayışlarındaki farklılıklara dek gözlem ve analizlerini, “Kadınlar Sağdan Erkekler Soldan”da, seyircilerin örnek uygulamalarda sahneye çıktığı interaktif bir gösteriyle sahneye koyuyor.

2008 yılından bu yana kadın-erkek ilişkilerini psikomedi türünde stand-up gösterisiyle anlatan Davranış Bilimleri ve İletişim Uzmanı Aşkım Kapışmak, 16 Ocak Pazar Günü 14:00-16:00 saatleri arasında Profilo AVM’de Salon 2’de ve 19 Ocak Çarşamba Günü 17:00-19:00 saatleri arasında Prestige Mall Food Court alanında sergileniyor. Gösterilerin ardından Kapışmak, her iki AVM’de bulunan D&R’larda, Ocak 2011’de piyasaya çıkan yeni kitabı “Kadınlar Sağdan Erkekler Soldan”ı da imzalayacak.

Kadınlar beyinlerinin sağ lobunu, erkekler ise sol lobunu ağırlıklı olarak kullanıyor…

Aşkım Kapışmak, Türkiye’de ilk defa bilimsel bilgileri psikomedi tadında bir stand-up ile izleyiciyle buluşturan bir iletişim danışmanı… “Kadın ve erkek, farklılıklarını sorun olarak ele almaktan vazgeçmeli; farklılıkları öğrenmeli ve kabullenmeli. Bu farklılıkların ana nedeni insanın beynini kullanma şeklidir. Kadınlar ağırlıklı olarak beyinlerinin sağ yarımkürelerini kullanırken erkekler ise sol yarımkürelerini kullanırlar. Sağ lop olayların biçimsel olarak nasıl yapılacağına, sol lob ise ne yapılacağına konsantre olur. Sol lobunu ağırlıklı kullanan erkeklerin özellikle olaylar karşısında ilk önce mantığını kullandığını ve duyguyu zor görebildiklerini söyleyebiliriz” diyen Kapışmak, gösterisinde ve aynı isimli kitabında, kadın ve erkek arasındaki farklılıkları sağ ve sol lobun ağırlıklı kullanımı üzerine temellendiriyor.

Lilav

Daimi Üye
Tepki
21.987
zülfü livaneli bir kedi bir adam bir ölüm kitabini mutlaka taviseye ediyorum cok sürükleyici bir haftada okudum ben

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
Yavuz bahadıroğlundan
Buhara yanıyor ve
elveda buhara çok güzel tarihi romanlar ben çok sevmiştim
(elveda buhara buhara yanıyorun devamı)

şule yüksel şenlerden:
huzur sokağı

Ahmet günbay yıldız :
Bir dünya yıkıldı

Peyami sefa :
Yalnızız

dosteyevski:
suç ve ceza

victor hugo:
sefiller
çok harika kitaplar ben okudum çok beğendim herkese de tavsiye ederim

umel

Üye
Tepki
49
Canan Tan'ın bütün kitaplarını okudum..hepsi birbirinden güzel hatta okurken ağladığım ilk kitaptır..eroinle dans iyi bir kitap..üniversitede okuyan iki arkadaşın hikayesini anlatıyor..ibretlik..:sinifsinif:

Tepki
26
Canan Tan'ın bütün kitaplarını okudum..hepsi birbirinden güzel hatta okurken ağladığım ilk kitaptır..eroinle dans iyi bir kitap..üniversitede okuyan iki arkadaşın hikayesini anlatıyor..ibretlik..:sinifsinif:

Evet bende İz ve Eroinle Dansı yeni okudum,ikisi de harikaydı...Şimdi sıradaki kitabım Ejderha dövmeli kız...-ciko

iC3

Aktif Üye
Tepki
83
Bridget Asher - Kocamın sevgilileri
Stephenie Meyer - Göçebe
Nicholas Sparks - Defter

Lucifer

Yeni Üye
Tepki
16
göçebeyi bende okumuştum alacakaranlığın aksine orjinal bir kurguya sahip. benim önerim polisiye gerilim tarzına giren bir kitap. peyami safa'dan selma ve gölgesi'ni şiddetle tavsiye ederim :panter:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar