Evlilik Ama Tek Kişilik...

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
Kırılan sensin unutması da istenilen sen
Bence eşinle birlikte bir terapiste gitseniz
Anladığım kadarı eşin önceliğin sende olduğunun farkında değil

OP
Lavanta

Lavanta

Aktif Üye
Tepki
113
Kırılan sensin unutması da istenilen sen
Bence eşinle birlikte bir terapiste gitseniz
Anladığım kadarı eşin önceliğin sende olduğunun farkında değil

Aynen dediğiniz gibi...

Eşimin bencil olduğunu bilirdimde bu boyutta olduğundan haberim yoktu.:uzgun:

Hayat onun kararlarından,durumlarından,koşullarından,duygularından ibaret sanki.:uzgun:

Ya gelirsin,ya biter... Sonra günlerce arama,sorma,görüşme yok...Akabinde herseyi sil,konuşup,halledelim...

Bu kadar basitmi...:dertli:

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
canim biliyorum akil vermek cok kolay ama bence biraz burnunu surt uzlasmak istesede hemen cevap verme senin kiymetini anlasin...

sen onun icin bu kadar fedakarlik yaparken biraz da o ogrensin fedakarlik yapmayi...

herseyi unut gel demek; hersey yine ayni hamam ayni tas olacak demek... herseyi yine senden bekliyo ailesine cikip da "bu benim karim o sunger cekti bundan boyle sizde tek kelime etmeyin" demiycek anladigima gore unut gel demesi icin biraz da onun ailesine cikip karima boyle davranmayin demesi gerekiyo diye dusunuyorum tekrar hayal kirikligi yasamani istemem bosan demek istemiyorum ama esin de degismeden bence birlesme ayni seyleri yasama tekrar tekrar

OP
Lavanta

Lavanta

Aktif Üye
Tepki
113
canim biliyorum akil vermek cok kolay ama bence biraz burnunu surt uzlasmak istesede hemen cevap verme senin kiymetini anlasin...

sen onun icin bu kadar fedakarlik yaparken biraz da o ogrensin fedakarlik yapmayi...

herseyi unut gel demek; hersey yine ayni hamam ayni tas olacak demek... herseyi yine senden bekliyo ailesine cikip da "bu benim karim o sunger cekti bundan boyle sizde tek kelime etmeyin" demiycek anladigima gore unut gel demesi icin biraz da onun ailesine cikip karima boyle davranmayin demesi gerekiyo diye dusunuyorum tekrar hayal kirikligi yasamani istemem bosan demek istemiyorum ama esin de degismeden bence birlesme ayni seyleri yasama tekrar tekrar

Çok teşekkür ederim.

Bende öyle düşünüyorum.:uzgun:

Aynı şeyleri yaşayacak ne gücüm,ne sabrım,ne de küçük bir umut kırıntım var.:uzgun:

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
Çok teşekkür ederim arkadaşlar hepinize ayrı ayrı...

Nereye gidersem gideyim,beynimide yanımda götürdüğüm için henüz aklımı toparlayabilmiş değilim.

Mesaj gönderdi konuşalım,orta yol bulmaya calısalım diye fakat yine koşullu hallerle...Herseyi silelim,unutalım,yok sayalım...Aileme olan hassasiyetimi anla,mesafeli ilişkinizi bir yana bırak barış andı iç bla bla bla...

Öyle yorgun ve bıkkınımki şuan,hiç inancım yok,çizdiği o tabloya dair...

Eşiniz yanlışa yanlış ekliyor.Ne demek aileme olan hassasiyetimi anla ve barış andı iç.Pes diyorum.Ailesine olan hassasiyetini keşke birazda sana gösterseymiş tatlım.

Beni sakın yanlış anlama.Evliliklerin bitmesini asla istemem.keşke size gelip ailemle konuştum onlarda çok üzgün.Gel beraber konuşalım orta yol bulalım.Seninle alıp veremedikleri neymiş.Sende dök içini,onlarda.Sensiz yapamam,yaşayamam deseymiş.

Çok zorlu bir dönem seni bekliyor.Sakın bianlık kırgınlıkla dargınlıkla sinir anıyla kararlar verme.Sakin olmaya çalış :uzgun: hayatınla ilgili en doğru kararı vermeye çalış.Kendini hayatında hem eşinle hem eşin olmadan düşün :uzgun:

OP
Lavanta

Lavanta

Aktif Üye
Tepki
113
Hersey biranda kumdan kaleler gibi çöktü sanki...

Yoğun hastane git-gelleri,uygulamalar,hormon ilaçları derken zaten çok yorgun düşmüştüm...:uzgun:

Benim hersey için zamana ihtiyacım var galiba...:uzgun:

OP
Lavanta

Lavanta

Aktif Üye
Tepki
113
O hastane tedavisi zaten seni mahvetmiştir,yorgun düşürmüştür.Birde bu psikoloji :uzgun: inan durumun çok kötü.Allah yardımcın olsun.Bol bol dua et.Sadece bundan fayda var.

Çok teşekkür ederim...

Zaten şuanda tamamen yaptığım bu...Sığınabileceğim başka hiçbirsey yok.

OP
Lavanta

Lavanta

Aktif Üye
Tepki
113
Korumanın,kollamanın,üzmemek istemenin,üzülmesine fırsat vermenin,kısacası önemsemenin ısmarlaması olmuyor,tüm bunlar sevgi ve saygının sonucu...Beni bu zamana dek koruyup,kollamayan,göz göre göre üzülmeme,ezilmeme göz yuman birine bunun aksini öğretemem,daha doğrusu bunu dilenemem,onurlu,gururlu biriyim ben.:uzgun:Sevgi,ilgi,değer,özen beklemekle olabilecek seyler değil...Bencil bir insanında bunları idrak edebilmesi mümkün değil.

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
canım benım acın bogazımda yumruk gıbı oturdu kac gundur senı dusunuyorum Rabbım o esıne akıl fıkır versın gerceklerı gormesını saglasın ınsallah
boyle bır bencıllık kabul edılebılır gıbı degıl...
ama sen elınden geldıgınce sakın ol ve artık devamlı olan seylerı dusunmeyı bırak daha da uzme kendını zaten olaylar yasanırken uzuldun bırde dusunup dusunup kendını perısan etme zamana bırak kendını toparla ımkanın varsa gez tatıle cık kafanı dagıt

Çikolata

Daimi Üye
Tepki
5.378
Korumanın,kollamanın,üzmemek istemenin,üzülmesine fırsat vermenin,kısacası önemsemenin ısmarlaması olmuyor,tüm bunlar sevgi ve saygının sonucu...Beni bu zamana dek koruyup,kollamayan,göz göre göre üzülmeme,ezilmeme göz yuman birine bunun aksini öğretemem,daha doğrusu bunu dilenemem,onurlu,gururlu biriyim ben.:uzgun:Sevgi,ilgi,değer,özen beklemekle olabilecek seyler değil...Bencil bir insanında bunları idrak edebilmesi mümkün değil.

haklısın canım bir insanı değiştirmek bir dağı delmektende zor iyi düşün taşın biraz zaman ver ilişkinize olmuyorsa olmuyordur kararın ne olursa olsun senin için en hayırlısı olsun inşallah

pervin86

Daimi Üye
Tepki
1.104
bütün yorumları okudum bana söyleyecek söz kalmamış çok aklı başında bir kadınsın sen burdan bunu çıkardım şu erkek millletinin evlendikten sonraki aile merakını anlayabilmiş değilim ve bir asır geçsede anlanılacak gibi gözükmüyor Allah hepimize güzel hayatlar mutluluklar sağlıklar huzurlar versin dert verenlere dermansız dertler versin

OP
Lavanta

Lavanta

Aktif Üye
Tepki
113
Yorum yapan tüm arkadaşlara teşekkürler.

Bu süre zarfında bir düzen kurmaya çalışıyorum.

Sonrasında eşyalarımı toparlayıp,davayı açacağım...

Allah bu süreçte olan herkese dayanma gücü versin,zor...

Tepki
26
öncelikle çokk geçmiş olsun diyorum sana lavantaa.. bu yaşadıklarınız ne senin ne de eşinin suçu bence. eşinin ailesinin suçu çünkü eşini dolduruşa getirmişler canım. erkek ailesinin duygu sömürülerine yada hanım köylü oldun sen demelerine katlanamazz inş hakkında hayırlısı olurrr üzme tatlı canını...

M

madesam

Misafir
hayırlısı olsun canım ya gördüğüme göre çok güçlüsün inşallah allah gönlüne göre verir

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar