Evlilik Ama Tek Kişilik...

OP
Lavanta

Lavanta

Aktif Üye
Tepki
113
Başlıktada dediğim gibi inancım,çabam,emeklerim,hayallerim tek kişilikmiş.Dahil olmamış hiçbirine..Sadece gibiymiş görünmüş.

Ben ve sen olarak kalmış,biz olamamış bir ilişki...

Canım çok yanıyor herseye fazlasıyla ama güçlü olma zamanı.

Herseyin bir hayırı olduğuna inanıyorum.

enise_

Daimi Üye
Tepki
1.923
ben evli değilim yaranıza merhem olcak bişeyler diyemem sanırım ama yorum yapmadan geçmek istemedim
çocuğunuzun bu dönemde olmaması en hayırlısı olmuş öncelikle
sizin eşiniz gibi birçokları var ülkemizde malesef başta benim babam ama annem çekmiş tabi bunca zaman ben varmışım gidememiş falan filan sizi çok iyi anlıyorum sessiz kalmayın bence biz ne çekiyosak bundan çekiyoruz.bunca emek vermişsiniz evet yürütmek imkansız belki ama eşiniz pskoloğa filan gitmeyi kabul edermi ilk çözüm olarak o geldi aklıma....

SILA

Daimi Üye
Tepki
3.186
amin sen rabbine sığın hakkımda hayırlı olanı bana nasip et de yaşadıkların hiçte kolay şeyler değil şimdi seni çok iyi anlıyorum seni bir az olsun rahatlattıysak ne mutlu bize konuşmak istediğin zaman her ne konuda olursa olsun herkes elinden geldiğince sana yardımcı olmaya çalışacaktır buna emin ol hiç bir şeyi içine atma herkesle paylaş unutma dertler paylaştıkça azalır

OP
Lavanta

Lavanta

Aktif Üye
Tepki
113
Defalarca konustuk psikolojik destek konusunu,kendisinin böyle bir seye ihtiyacı olmadığını düşünüyor.İkimiz için,ilişkimiz için gidelim diye ikna etmeye calıştıysamda nafile.

Onun savundukları normalmiş,ben anormali istiyormusum...

Birçok kadın benzer durumlarla karsı karsıya olduğu halde esine olan sevgisinden bunları sorun etmiyormuş.

Bende peki kız kardesine yapılan benzer bir durumu neden hazmedemediğini sorduğumda,durum farklı deyip geçiştiriyor.

Bencillik böyle birsey sanırım...

Tepki
96
Canım benim senin derdinden muzdarip o kadar insan varki çevremde.sen severek evlendiğini söylüyosun eşininde sana karşı sevgisi var anlattıklarına göre.bence sevgine sahip çık hemen boşanmayı düşünme.insanın yaşamı boyunca sevebileceği bir insan her zaman çıkmıyor karşısına.Mevlam yardımcın olsun

OP
Lavanta

Lavanta

Aktif Üye
Tepki
113
Canım benim senin derdinden muzdarip o kadar insan varki çevremde.sen severek evlendiğini söylüyosun eşininde sana karşı sevgisi var anlattıklarına göre.bence sevgine sahip çık hemen boşanmayı düşünme.insanın yaşamı boyunca sevebileceği bir insan her zaman çıkmıyor karşısına.Mevlam yardımcın olsun

Teşekkür ederim.

Evet gelin-kayınvalide sorunu toplumumuzun kabuk tutmayan yarası ne yazık ki.

Fakat bu denli yıkıcı olmasının nedeni,tedavi arifesinde,ya gelirsin ya da bu sekilde devam edemeyecegim şeklindeki tavrı.Çocuk sahibi olmayı düşünen bir evlilik gelme-gelmeme durumuna bağlıysa ciddi bir alarmdır.

Böyle hassas bir dönemde böyle bir çıkış ..

Tepki
96
Evet seni çok iyi anlıyorum o tedavilerden bende geçtim ve çok yıpratıcı gerçekten.bence çocuk konusunu bitarafa bırakıp evliliğinize odaklanın.bu tedavi zamanlarında boşanıpta sonra çok pişman olan arkadaşım var .

elasu

Daimi Üye
Tepki
3.393
öncelikle aramıza hoşgeldin canım
aranızdaki aile sorunu aslında belli zaman sonra halledilecek bir sorun aslında
ama senin dediğin gibi tek taraflı değil
çünkü ailevi sorunlar çoğu evliliğin tartışma konusu.eşler bunu anlayıp idrak edene kadar saygı sevgi yitirilmiş oluyor maalesef
aranızdaki sorunları gerçekten halledilecekse ve bir umut varsa sabret bence herşeyi zamana bırak.ama kesin kararlıysanız ve sorunlar asla düzelmez derseniz hakkınızda hayırlısı olsun derim.

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
oncelikle yasadiklarin konusunda cok gecmis olsun gercekten zor seyler

yalniz ben sana sunu sormak istiyorum canim kocan hadi ailesine bir sey demiyor sen de mi susuyorsun kayinpederin-validen laf soktugunda veya gorumcen sende mi sessiz kaliyosun
acikcasi benim esimde pek bir sey diyemez ailesine ve bizimkiler saman altindan yurutur isleri dedikleri seyleri demedik der cikarlar ama bende kolay lokma degilim artik esimle beni savun sunu de bunu soyle cabalarimi biraktim sahsen hallediyorum islerimi artik bana bir sey soylemeye kendileri korkuyolar...
ama senin durumun esin de rest cekmis bence sen esinin burnunu surt git baba evine surtsun biraz burnu hemen dava acmasan ayri kalsaniz nasil olur kiymetini bilse yani sevdigin her halinden belli sevmesen bu zamana kadar katlanmazdin
hakkinda hayirlisi olsun canim dualarim seninle.....

OP
Lavanta

Lavanta

Aktif Üye
Tepki
113
Evet seni çok iyi anlıyorum o tedavilerden bende geçtim ve çok yıpratıcı gerçekten.bence çocuk konusunu bitarafa bırakıp evliliğinize odaklanın.bu tedavi zamanlarında boşanıpta sonra çok pişman olan arkadaşım var .

Çok teşekkür ederim.

Fakat suan itibariyle sorun tedavi veya beraberinde getirdiği yıpranmışlıktan ziyade aileye olan mesafe / yakınlık durumu.:dertli:

OP
Lavanta

Lavanta

Aktif Üye
Tepki
113
öncelikle aramıza hoşgeldin canım
aranızdaki aile sorunu aslında belli zaman sonra halledilecek bir sorun aslında
ama senin dediğin gibi tek taraflı değil
çünkü ailevi sorunlar çoğu evliliğin tartışma konusu.eşler bunu anlayıp idrak edene kadar saygı sevgi yitirilmiş oluyor maalesef
aranızdaki sorunları gerçekten halledilecekse ve bir umut varsa sabret bence herşeyi zamana bırak.ama kesin kararlıysanız ve sorunlar asla düzelmez derseniz hakkınızda hayırlısı olsun derim.

Amin çok teşekkür ederim.

OP
Lavanta

Lavanta

Aktif Üye
Tepki
113
oncelikle yasadiklarin konusunda cok gecmis olsun gercekten zor seyler

yalniz ben sana sunu sormak istiyorum canim kocan hadi ailesine bir sey demiyor sen de mi susuyorsun kayinpederin-validen laf soktugunda veya gorumcen sende mi sessiz kaliyosun
acikcasi benim esimde pek bir sey diyemez ailesine ve bizimkiler saman altindan yurutur isleri dedikleri seyleri demedik der cikarlar ama bende kolay lokma degilim artik esimle beni savun sunu de bunu soyle cabalarimi biraktim sahsen hallediyorum islerimi artik bana bir sey soylemeye kendileri korkuyolar...
ama senin durumun esin de rest cekmis bence sen esinin burnunu surt git baba evine surtsun biraz burnu hemen dava acmasan ayri kalsaniz nasil olur kiymetini bilse yani sevdigin her halinden belli sevmesen bu zamana kadar katlanmazdin
hakkinda hayirlisi olsun canim dualarim seninle.....

Teşekkür ederim öncelikle.

Ben defalarca anlatmaya,konuşmaya çalışsamda anlaşılamadı,anlasılacagı dilde konuşmak ise ne tarzım ne de eş onaylı,çok ciddi anlamda sorun yapar.Ki güzellikle anlatma çabalarımı bile sıkıntı olmuştu...

Bir süre şehir dışına,bir arkadaşıma gitmeyi düşünüyorum.Hem kafam dağılır hem daha sağlıklı ve güçlü adımlar atabileyim.

Onda herhangi bir çaba,konuşma vs. durumu yok henüz.

Allah hayırlısını versin inşallah...

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
Teşekkür ederim öncelikle.

Ben defalarca anlatmaya,konuşmaya çalışsamda anlaşılamadı,anlasılacagı dilde konuşmak ise ne tarzım ne de eş onaylı,çok ciddi anlamda sorun yapar.Ki güzellikle anlatma çabalarımı bile sıkıntı olmuştu...

Bir süre şehir dışına,bir arkadaşıma gitmeyi düşünüyorum.Hem kafam dağılır hem daha sağlıklı ve güçlü adımlar atabileyim.

Onda herhangi bir çaba,konuşma vs. durumu yok henüz.

Allah hayırlısını versin inşallah...

anladim canim ama seni bu duruma sokmalarina (ozellikle esine cunku o izin vermese sana kimse dokunamazdi) cok kizdim.
Rabbim yar ve yardimcin olsun...
Onlarada akil fikir versin. Ogullari bosaninca mutlu olcagini saniyolar galiba ama esin bosandiktan sonra cok vurur kafayi duvarlara...

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
Allah hakkınızda hayırlısını versin.

Siz onu baba yapabilmek için bidünya acıdan geçmişsiniz o ana kadar size yapılan tüm yanlışlara rağmen ama o size gerekli değeri hiçbir zaman vermemiş.

bende evliyim eşimin ailesiyle hiçbir sorunum yok.Kendimi sizin yerinize koydum.kayınvalidemin,görümcemin,kayınpederimin ve eşimin tutumlarını sizinkiyle karşılaştırdım.İnanın irkildim.Çünkü şuanki mutlu yuvaya sahip olamazdım.

İnsanlar hep evlenirlen şunu der.Amaaaan ailesiyle mi evlenecem boşver.Hiç doğru değil.Kilometrelerce uzakta olsalar bile kötü aile herzaman çocuğunu mutsuz eder ki ben şunu anladım.Siz birde altlı üstlü oturuyor olsaydınız bu evlilik bukadar bile sürmeyecekmiş.Anne+baba kenara atılmaz.Bir çocuk büyürken anne baba neler çekiyor şuan yaşıyorum ama eşinizin yaptığı çok yanlış.Hayat arkadaşına bir hiç gibi davranıp ailesine karşı korumaması çok yanlış.Eşiniz bir-iki kere ailenize karşı sizi savunsaydı eğer bu yaşadıklarınızı yaşamazdınız.Bütün iş eşinizde bitiyor.

Daha geçen gün bir arkadaşım kayınvalidesi+görümcesi yüzünden eşinden ayrıldı hemde severek.Eşinin annesine hiç laf söyleyememesi yüzünden.

Allah sizinde yardımcınız olsun.Gerçekten çok üzüldüm ama neyazıkki elimden hiçbir şey gelmiyor :uzgun:

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
Yazını bugün okudum Lavanta şu an ne yapıyorsun bilmiyorum.Sana tavsiyem öncelikle sağlığını düşün biraz dinlen ve kararlarını öyle al.Çocuk konusunu şimdilik unut önce senin sağlığın gerekli.
Ve şunu unutma sen nasıl mutlu olacaksan kararını ona göre ver.Birde kendini savunmasını bil düşüncelerini açıkca belirt seni kıranı sende kır.Herkes hakettiği değeri alsın.

OP
Lavanta

Lavanta

Aktif Üye
Tepki
113
Çok teşekkür ederim arkadaşlar hepinize ayrı ayrı...

Nereye gidersem gideyim,beynimide yanımda götürdüğüm için henüz aklımı toparlayabilmiş değilim.

Mesaj gönderdi konuşalım,orta yol bulmaya calısalım diye fakat yine koşullu hallerle...Herseyi silelim,unutalım,yok sayalım...Aileme olan hassasiyetimi anla,mesafeli ilişkinizi bir yana bırak barış andı iç bla bla bla...

Öyle yorgun ve bıkkınımki şuan,hiç inancım yok,çizdiği o tabloya dair...

OP
Lavanta

Lavanta

Aktif Üye
Tepki
113
Lavanta şu barış andını anlayamadım kendisi ilemi ailesi ilemi yapmanı istiyor barışı

Ailesi ile yapmamı istiyor...

Bu zamana kadar yaşanan tüm kırgınlıklarını unut,gel diyor.

Ama zaten biz bunu defalarca denedik...

Birilerinin değişmesini beklemek,umut etmek cok manasız...

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar