Eşim boşanmayı düşünüyor,bana yardım eder misiniz?

nedense

Yeni Üye
Tepki
14
]Selam kızlar ,bgn derdim öyle büyük ki derdimi anlatacak yer ararken burayı buldum...Sizlerin beni anlayabileceğine ve yardımcı olabileceğine ınandım ve yazmaya karar werdım.Çunkı derdımı kımseye anlatamıyorum ,içim dopdolu acıyla taşacak gibiyim:((
Eşimle 3 yıldır ewlıyız ve 8 aylık bır bebegımız var.Çok severek kısa sürede evlendık.Bebeğimiz doğduktan sonra sanki benden soğudu gibi yani artık onun karısı değilim de çocuğunun annesiymişim gibi.Eskiden olduğu gibi romantik şeyler yapmıyor özel günlerimizde hiç bişey yapmadı.Bunu yazmak ne kadar doğru bilmiyorum ama hamileyken korktuk hiç beraber olmadık doğumdan sonra da o pek yaklaşmadı...doğumla birlikte tabiki bedenim değişti acaba tiksinti mi oldu ki çok cnm sıkılıyor bu durumu konuşamıyorum lafını açmamla kapattırması bir oluyor zaten ne yapmalı nasıl bir yol takip etmeliyim bilmiyorum.
Ben her şekilde düzeltmeye çalıssam da 8aydır hıcbırsey duzelmıyor..
Bana göre bu hale gelışımızdekı sebepler:1.Ailemle bir bucuk yıldır aynı apartmanda olusumuz,
2.Doğum sonrası değişimi (babalıga adapte mı olamadı)
3.Benı kılolu bulması
4.Cinsellık yasamayısımız
5.Bebegımızın uyku sorunu
Ona göre ıse; sık sık yaptıgımız kavgaaların bırıkımı ve bu durumdayken cınsellık dusunemıyormus..Bense kardes gıbı oldugumuzu,cınsellıgın önemlı oldugunu söyluyorum ama nafıle..

En son 2 gun önce konustuk ,bana ne istediğini ne hissettigini bılmedıgını,hıcbırseyden mutlu olmadıgını,içinden bırsey gelmedıgını,hayattan zewk almadıgını söyledi..Ben de ''benı sevmıyor musun'' dedım ,''sevıyorum dıyemem '' lafı benı bıtırdı ...
Anladıgım kadarıyla EŞİM; devamlı yaptıgımız kavgaların hep surecegıne ve bırlıkte olmamızın gereksız olduguna ınanıyor..
Kendıne yenı ve kafası rahat bır hayat planlıyor..Uyku sorunu olmadan bebegı olmadan tek yasayıp kafa dınleyecegı,huzurlu
olabılecegı bır hayat..
BEN; bebegım ıcın devam etmek istiyorum,hatta aşık oldugum ıcın de ...Onsuz olmak ıstemıyorum ,cunkı özunde harıka bırıdır ve uzerımde cok emegı vardır..Böyle bırını kaybedersem bır daha kendıme gelemem,bebegıme tek basına aılemle bakamam..Kızımın gelecekte bır uvey babası-annesı olmasına dayanamam..Ama,kavgalarla onu korkutarak saygısızca da bır yere kadar gıder..Eninde sonunda o gitmeyı kafaya koymus,bense bırakmıyorum ..
Sonuc olarak o gun ben ''Benı sevmeyen ,ilgilenmeyen bırıyle ben de olamam ama bebegımızın sana da ıhtıyacı var,bu zor dönemlerını beraber atlatalım,aıleme söylemem ıcın zaman ver onları uzmek ıstemıyorum''dedım,o da kabul etti.Yani pamuk ipliğine bağlıyız ve ınsanlara rol yapacagız bırkac ay duracak,sonra da gidecek:((( Hala umut ıcındeyım ve kaybetmek ıstemıyorum onu..Ama ne yapabılecegımı de hıc bılmıyorum kızlar..Küçük genc kızlık odama mınık bebegımle gerı dönmek bana cok agır gelıyor,meslegım olsaydı asla durmazdım ama bulacagım ıs bebegıme yetmemı veya onunla tek yasamamı saglayamaz..Kurulu duzenımı bozmak,sewdıgım adamı ellerımle baska kadınlara teslım etmek ıstemıyorum..İntiharı bıle dusundum ,ama bebegım ıcın yasıyor,herkese mutlu rolu yapıyorum ..Kimseyle paylasamıyorum..Bana fıkır verebılır mıısnız kızlar,sız olsanız ne yapardınız?Yuva kurmak kolay,ama yıkmak cok zormus özellıke de mınık bır bebekle:((

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
Oncelikle Rabbim yardimciniz olsun gercekten cok zor bir durum sanirim ne olduysa hamilelik doneminde ailenizin oldugu yere tasinmanizdan kaynaklanmis ozel hayat diye bir sey kalmamis anladigim kadariyla peki hala ayni yerde mi yasiyorsunuz yoksa tasindiniz mi
oncelikle bosanmayi kafanizdan silin ve esinizle kavga etmeden oturup bir bebeginizin oldugunu onun herseyden daha onemli oldugunu hatirlatin sevgi bitmis olabilir ama tekrar sevemiycegi anlamina gelmiyo bu bence esinizi az cok tanimissinizdir nelerden hoslanir neleri sever biliyosunuzdur kendinizde o tarz seylere ozen gosterin mesela cocugunuzu da alip s1k s1k dolasmaya cikin ucunuz beraber gecireceginiz neseli vakitler tekrar baglanmasina yol acar ev kalabalik demissiniz onu anlamadim esinizle ailenizin evinde mi kaliyorsunuz eger oyleyse bence hemen tasinin ayri bir eve cikin yanlis anlamayin aileniz tabiki onemli ama ev ev ustune lmaz olmuyo da ozellikle kari kocanin ozelini bitiren bir etken biz turkiyeye tatile gittigimizde bile bazen bir daral geliyo yani ya benim annemlerde ya kayinvaldemlerde insanin bir de yalniz kalmaya ihtyaci oluyo acikcasi bunalma sebebi olabilir bu esinizin ve esinize ikiniz icin bu evlilige bir sans tanimasini isteyin ikinizde hatalarinizi biliyosunuzdur onlari duzeltmeye bakin
acizane gorusum bu yonde tekrar Allah yardimciniz olsun diyorum

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
Çok karışık yazmışsın anladığım kadarıyla yazayım.
Eğer ailenle aynı evdeysen bu yanlış hemen başka eve çıkmalısınız.
İkincisi bir çocuk var onun hem anneye hem babaya ihtiyacı var.
öyle çocukça boşanalım olmaz, sonuçta severek evlenmişsiniz.Çözümsüz sorun yoktur.
Bir aile danışmanından yardım alın ve bu arada biraz daha az konuşun.

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Allah yardimciniz olsun, gercekten zor bir durumdasiniz.
Bebeginiz cok kücük.
Esinizle iyice konusup sizin icin dogru olan karari almalisiniz.
Sanirim esinizde daha tam olarak ne istedigini bilmiyor.
Hakkinizda hayirlisi olsun insallah.

felisity

Daimi Üye
Tepki
1.778
inşallah en kısa zamanda hayırlısıysa eskiye dönersiniz, bişeyleri düzeltmeye çalışmak tek taraflı yapılıyosa büyük sorunlar vardır ortada, kendinizi yıpratmayın bebeğinizi düşünün. allah yardımcınız olsun

*Hülya*

Daimi Üye
Tepki
6.519
böyle bir konuda insanlara bir başka kişi olarak nasıl yardım edebilirim bilemiyorum.
çünkü buradaki problemi çözecek olan kişi eşiniz ,tamamen onun duygularıyla ilgili ..
eşlerin özellikle erkeklerin evliliğin bir oyun olmadığını iyi bilerek evlenmeleri gerekiyor diye düşünüyorum ,biraz daha bencilliği bırakıp sorumluluk alsalar herşey çok daha güzel olur sanırım...
yazık hem çok yeni bir evlilik hemde küçük bir bebek var ortada ,aslında sorumluluk duygusu olan insana bu iki sebep bile yetmeli:uzgun:
bir başka kadınla sorunlarını konuşmak yerine seninle paylaşmalıydı, evlilik bahanelerin arkasına saklanmak değil gerçeklerle yüzleşmektir bir yerdede..
umarım eşin daha olgun düşünebilir evliliğiniz hakkında.

OP
N

nedense

Yeni Üye
Tepki
14
çok kötu yazmısım kızlar duzeltıp asıl önemlı kısımları yazayım ..baska bır konu acayım en ıyısı,evde annem ve komsu vardı ve devamlı bırseyler soruyordu aynı apartmandayız

OP
N

nedense

Yeni Üye
Tepki
14
çok kötu yazmısım kızlar duzeltıp asıl önemlı kısımları yazayım ..baska bır konu acayım en ıyısı,evde annem ve komsu vardı ve devamlı bırseyler soruyordu yukarıya tekrar yazmaya calıstım umarım anlasılmayan kısım yoktur:((dualarınız ve ıyı dıleklerınız ıcın cok tesekkurler

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
bir evlilik danismanina gitmeyi dusundunuz mu hic esinizle birlikte kucuk bir bebekle yuva dagitmak kolay olmamali bu kadar esinizin biraz daha etrafli dusunmeli ayrica bebeginizin babasiyla iliskisi nasil yani baba devamli kizini geceleri uyutmayan bi bebek larak mi goruyo aksamlari eve geldiginde birlikte guzel vakit gecirmiyolar mi

OP
N

nedense

Yeni Üye
Tepki
14
aslı babası kızımla cok ılgılı cok konusur oynar sewer ılgılenır ...ama benımle ılgılenmıyor:((

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
o zaman elinde cok guzel bir nimet var canim esinle konus onu cok sevdigini kaybetmek istemedigini ifade et ve bu evliligin kiziniz icin de cok onemli oldugunu hatirlat kendini salmadin dimi hamilelikten sonra yani yanlis anlama beni rencide etmek degil niyetim
bir cok kadin hamilelikten sonra es olmayi unutup sadece anne oluyo evde
hulya ablanin da dedigi gibi esin de sanki sorumluluklarindan kaciyo gibi sanki karsilikli evliliginizi yeniden insa etmeniz gerek kilolu diyomus sanirim sana cocuk dogrudun tabiki olucak okadar ama kilo halledilemicek sorun degil sen bu istedigin zaman zarfinda kendine cok ozen goster canim gerekirse bir diyetisyene git inan dunden beri aklimda kaldin nasil oldunuz acaba diye insallah hayirlisiyla kurtulur yuvaniz minginizle cok mutlu olursunuz
birde tasinmayi teklif et ordan belki esini orda yasamakta huzursuz ediyodur
benim esim ailemin yaninda bana cok resmidir mesela babama anneme saygisizlik olmasin diye senin esin de istese de yapamiyo olabilir aklina devamli ailen geliyo olabilir

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
Çok çok zor bir durum.Aklına şüphe sokmak istemem ama acaba başkasımı var diye gerçirdim içimden :acep: Bu zorlu dönemden hepimiz geçtik,uykusuz kaldık,cinselliği yaşayamadık.Asıl eşler bu dönemde birbirine sıkı sıkı sarılmalı sadece iyi günler için evlenmedik biz.Sadece güzelliğimiz yakışıklığımız için evlenmedik.Hepimiz birgün buruş buruş olucaz.

Bu hale gelmenizin nedenini ikinizde bilmiyorsunuz.Ortada sorun yokken evliliği bitirmeniz çok saçma.Lütfen konuşun konuşmadan orta yol bulamazsınız.Yorgunluk,uykusuzluk insanda sinir harbi oluşturuyor bu dönemde eşlerin birbiriyle tartışması çok doğal ama saygı çerçevesinde tabi.

İnan çok üzüldüm ama bu durumu düzeltebilecek olan tek kişi sizsiniz.Lütfen konuşmayı dene.Onu sevdiğini neden bu hale geldiğinizi konuşun.

tobe

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
3.765
Allah yardımcınız olsun öncelikle...
Hamillikle ve hamilelikten doğan sıkıntı ve stresi senden çok eşin yüklemiş sanırım buna saydığın birçok nedenlerle birlikte ailenle aynı apartamanda yaşamanda etki etmiş canım.
Birçok insana göre benim psikolojim çok başka hamileliğimde ve sonrasında her insanın kaldıramayacağı çok şey yaşadım boşanma derecesine kadar geldik eşimle şuan bebeğim 5 aylık düzelmeye şavaşıyoruz ama o çok severek evlendiğim adama karşı azalan bir sevgiyle mücadele ediyorum. Anladın mı?
Boşanalım desehiç redetmeyeceğim.
Seviyorum ama benide onun ailesiyle aynı apartmanda yaşamak yıprattı.
Çocuğundan ayrılma korkusuyla beni bu mücadeleye mecbur tutuyor. Birlikte kalmaya boşanmamaya...
Eğer seviyorsan bu bir gerçektir.
Senin için...
Bırak sendekabulet boşanmayı...
Benim fikrim ben olsam bunu yapardım. Ve yaptımda...
Çocuğundan ayrı kalıp seni terk etmeyi kabul ediyorsa zaten hiç sizin olmamıştır o adam.
Belki sizi kaybetme korkusuyla daha sıkı bağlanır bu ihtimalde var.
Ben riske attığımda rest çeken o deli dumrul şimdi siizsiz nefes alamam beni bırakmayı diye etrafımızda pevaneoluyor.
İnşallah senin hakkındada hayırlısı olur.

OP
N

nedense

Yeni Üye
Tepki
14
ASLI evet aslında 20 kılo aldım dogru bayagı sısmanladım ama 11ı gıttı dıyetteyım ve brezılya fönu yaptırdım bu hafta da sac bas dagınık olmuyum dıye..Aslını ıstersen annem hep bana geldıgı ıcın kendıme bakım fırsatım pek de olmadı o gıdene kadar ne sekıldeysem esım geldıgınde de o sekılde oldum:(:)uzgun: Ama o bunların hıcbırının sorun olmadıgını,asıl sorunun bızım anlaşamamız ve hamılelık öncesınden suregelen kavgalarımız oldugunu söyluyor..Bana cok ıyı davranıyor ama kanka gıbı :uzgun:bir de tasınma sansımız olsa maddı olarak anında tasınırdık ınan kı ..burda 250 kıramız cunkı amcamın evındeyız..

ŞEKERPARE 8aydır hep konusuyorum ama sonuc alamadım,kontrol de edıyorum ama bırı yok sanırım cunkı ısten eve evden ıse ..arkadaslarıyla bıle cıkmadı her haftasonu da bızımle..Eşim benden 3 yas kucuk,sanırım evlılıgın ve babalıgın sorumlulugunu tasıyacak kapasıtede degıl:((

IMPACT aslında rest cekıp boşamayı dusunmedım degıl,ama tam o dönemde 4 yasında kızı olan bosanmıs ve aılesıne dönen bır arkadasım ;şiddet yanlısı ,aldatan ıgrenc esını bosadıgına cok pişman oldugunu ve gerı dön dese hemen dönecegını söyleyene kadar bunu dusunuyordum..Kız adamı hıc sewmıyordu ve bebegı 5 aylıkken hatta hamıleyken de terk etmıstı sonunda bosandılar..Şimdi hıc sevmeyen ve gayet guzel bır kız olan arkadasım bile esını özluyor..Kızının neden babam bızım evde degıl sorularına maruz kaldıkca daha da daralıyor:(Eee ben delı gıbı sevıyorum,eşim cok duzgun bırı ,yemegımı kahvaltımı bıle hazırlar,ütü-dıkıs dıker..anam babam kolum bacagımdır..Neden kaybedeyım ve neden pişmanlık yasayayım kı..Senın esın bırakmadıgı ıcın rest sansın olmus,ama esım benım tartısmalarıma tahammul sınırını asmısken blöf yapacak gucte degılım ,elimden gelenı yaptım demek ıstedıgım ıcın az daha dayanıyorum..Haksız mıyım?

OP
N

nedense

Yeni Üye
Tepki
14
haa bır de eşim bana asla kılolu demıyor hatta sısman degılsın neden dıyet yapıyorsun dıyor ve sısmanlamıssın dıyenlere de benden önce o cevabı verıp oturtuyor ..Diyete 1 ay önce basladım 4 kılo dıyetle verdım uzun sure zarfında saglıklı sekılde verıp sporla formuma kavusurum dıye dusunuyorum ..

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
Kaç yaşındasın bilmiyorum ama sorun sanırım belli oldu.Babalık yani anne ve babalılığın oluşturduğu sorumluluk eşine ağır geldi.Bunu sen değil aşacak olan kendisi.Allah yardımcın olsun tatlım.İnan zor bir dönemdesin.Bol bol dua et.Rabbim en hayırlısını versin senin ve bebeğin hakkında.

burcu13

Daimi Üye
Tepki
311
Çok çok zor bir durum.Aklına şüphe sokmak istemem ama acaba başkasımı var diye gerçirdim içimden :acep: Bu zorlu dönemden hepimiz geçtik,uykusuz kaldık,cinselliği yaşayamadık.Asıl eşler bu dönemde birbirine sıkı sıkı sarılmalı sadece iyi günler için evlenmedik biz.Sadece güzelliğimiz yakışıklığımız için evlenmedik.Hepimiz birgün buruş buruş olucaz.

Bu hale gelmenizin nedenini ikinizde bilmiyorsunuz.Ortada sorun yokken evliliği bitirmeniz çok saçma.Lütfen konuşun konuşmadan orta yol bulamazsınız.Yorgunluk,uykusuzluk insanda sinir harbi oluşturuyor bu dönemde eşlerin birbiriyle tartışması çok doğal ama saygı çerçevesinde tabi.

İnan çok üzüldüm ama bu durumu düzeltebilecek olan tek kişi sizsiniz.Lütfen konuşmayı dene.Onu sevdiğini neden bu hale geldiğinizi konuşun.
ne yalan sölim aklımdan gecenler bunlarçok zor durumlar allah yardımıcıları olsun

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar