Eşim boşanmayı düşünüyor,bana yardım eder misiniz?

OP
N

nedense

Yeni Üye
Tepki
14
gittikce uzaklasan bır adam,sureklı pesımde bır bebek,herseyıme karısan hergun gelen bır annem ve tek kalıp uzaklara gıtmek ısteyen ben:(((
32 yasındayım cnm

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
annenle acik acik konussan esim beni bosamak istiyor bizim bir muddet yalniz kalmaya ihtiyacimiz var desen
ay var ya asagi tukursen sakal yukari tukursen biyik isin cok zor

OP
N

nedense

Yeni Üye
Tepki
14
ASLI;

annem dusman gıbıdır ,eger bır laf edersen butun dunya duyar canım cok dedıkoducudur ve bu konu ben dahı olsam asla konusmaması gerektıgını dusunmez yanı en son ona söylerım heralde bunu:(((

Son gelısme dun oldu ve tartıstık yıne bebegım aglıyor dıye bebegıme bagırdı o da daha cok agladı ben de kızdım sustuk,ama ertesı gun mesaj atıp bırsuru laf ettım dolmus olmanın verdıgı hıslerle o da eve bır daha gelmeyecegını söyledı bebegın maması ve ıslak mendılını kapıya koy demıstım ısten cıkınca gelıp koymus ve gıttı arabada yatacakmıs yer de bulamamıs ama gelmedı ve gelmeyecekmıs:((( Ben de o zaman bebegını de göremezsın bır daha bunun ıcın herşeyı yaparım dedım ,ınatlasmamamı söyledı..Bu konularda bılen war mı ne yapılmalı uzaklastırmak ıcın esı cocuktan veya maddı manewı tazmınat acmak ıcın davayı ben mı acmalıyım:((

Ablasına herşeyı anlattım ben de o da aradı ama konusmak ıstememıs herşey bıtıyor ve hıcbırsey yapamıyorum:(((

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
ASLI;

annem dusman gıbıdır ,eger bır laf edersen butun dunya duyar canım cok dedıkoducudur ve bu konu ben dahı olsam asla konusmaması gerektıgını dusunmez yanı en son ona söylerım heralde bunu:(((

Son gelısme dun oldu ve tartıstık yıne bebegım aglıyor dıye bebegıme bagırdı o da daha cok agladı ben de kızdım sustuk,ama ertesı gun mesaj atıp bırsuru laf ettım dolmus olmanın verdıgı hıslerle o da eve bır daha gelmeyecegını söyledı bebegın maması ve ıslak mendılını kapıya koy demıstım ısten cıkınca gelıp koymus ve gıttı arabada yatacakmıs yer de bulamamıs ama gelmedı ve gelmeyecekmıs:((( Ben de o zaman bebegını de göremezsın bır daha bunun ıcın herşeyı yaparım dedım ,ınatlasmamamı söyledı..Bu konularda bılen war mı ne yapılmalı uzaklastırmak ıcın esı cocuktan veya maddı manewı tazmınat acmak ıcın davayı ben mı acmalıyım:((

Ablasına herşeyı anlattım ben de o da aradı ama konusmak ıstememıs herşey bıtıyor ve hıcbırsey yapamıyorum:(((

İnanmıyorum ya yaşınız küçük değil çocuk değilsiniz.Ben 25 yaşında anne oldum.Çocuktum ama zaman geçtikçe olgun bir anne oldum.Aynı şekilde eşimde 27 yaşında baba oldu.Benden daha atik daha istekli idi.İnanırmısın altınıda bağladı,sütünüde içirdi,susması için hoplattı zıplattı uyuttu.İnan anlayamıyorum nasıl bir psikoloji insana bunu yaptırır.Asıl bu zamanda seninle olmalı,sana destek çıkmalı nedir bu??? Bence bunun çocukla yada babalığın ağır gelmesiyle ilgisi yok.Ailenle ilgisi olabilir yıllarca susmuş içinde birikmiş ve küçücük bir kıvılcımda patlamış olabilir.Allah yardımcın olsun içinde bulunduğun durum gerçekten çok zor.

Ayrılsan bile eşini çocuktan uzaklaştıramazsın sanırım.Sana verilse dahi haftanın belli zamanlarda görüş izni verilir.BU konuda pek bilgim yok yardımcı olamicam ama ters gitme bence.Huyuna git dicem ama huyuda huy değilki eşinin.Ortada hiçbir neden de yok.SAdece eşler arasındaki küçük tartışmalar boşanmaya neden olamaz.Bu işin içinde başka bir iş var ama ne ????

OP
N

nedense

Yeni Üye
Tepki
14

İnanmıyorum ya yaşınız küçük değil çocuk değilsiniz.Ben 25 yaşında anne oldum.Çocuktum ama zaman geçtikçe olgun bir anne oldum.Aynı şekilde eşimde 27 yaşında baba oldu.Benden daha atik daha istekli idi.İnanırmısın altınıda bağladı,sütünüde içirdi,susması için hoplattı zıplattı uyuttu.İnan anlayamıyorum nasıl bir psikoloji insana bunu yaptırır.Asıl bu zamanda seninle olmalı,sana destek çıkmalı nedir bu??? Bence bunun çocukla yada babalığın ağır gelmesiyle ilgisi yok.Ailenle ilgisi olabilir yıllarca susmuş içinde birikmiş ve küçücük bir kıvılcımda patlamış olabilir.Allah yardımcın olsun içinde bulunduğun durum gerçekten çok zor.

Ayrılsan bile eşini çocuktan uzaklaştıramazsın sanırım.Sana verilse dahi haftanın belli zamanlarda görüş izni verilir.BU konuda pek bilgim yok yardımcı olamicam ama ters gitme bence.Huyuna git dicem ama huyuda huy değilki eşinin.Ortada hiçbir neden de yok.SAdece eşler arasındaki küçük tartışmalar boşanmaya neden olamaz.Bu işin içinde başka bir iş var ama ne ????

25 yas cocuk yası degıldır gayet bebek yapmaya bakmaya uygun bır yas..Esım
zaten bebegımın altını da degıstırır,banyo da yaptırır,uyuturdu da yanı babalıgında sorun yoktu,sorun benle yasamak ıstemedıgını söylemesı ama sanırım altında baska nedenler var anlayamıyorum..

burcu13

Daimi Üye
Tepki
311
evlilikten tırstım resmen benim bi erkek arkadasım var ve evlenmeye karar verdik oda cocuk istiyo hemde hemen ama bunları okuyunca korktum

OP
N

nedense

Yeni Üye
Tepki
14
evlilikten tırstım resmen benim bi erkek arkadasım var ve evlenmeye karar verdik oda cocuk istiyo hemde hemen ama bunları okuyunca korktum

korkma canım sadece hemen evlen ama hemen cocuk yapma ıyı tanı kocanı
gercekten tek pişmanlıgım=bu adamdan cocuk yapmıs olmak:((Ama Allah'a sukur
annelık mukemmel bır duygu..mutlaka yasamalısın..Ben ıstısnayım baksana bızım
bır suru sebep olacak sorunumuz bırıkmıs..Siz oyle olmazsınız bana bakma sen..Sadece ders al ve merkezıne kocanı koyma hayatının,isonra benım gıbı uykusuz gecelere mahkum olma:(:)sinirli::sinirli::uzgun:

burcu13

Daimi Üye
Tepki
311
bence tamamen herseyi bahanae ediyor Alllah yardımcınız olsun çok çok çok zor bir durum

zele

Daimi Üye
Tepki
275
çok zor bir durum ne diyecegimi bilemiyorum, allah yardimcin olsun
aranizdaki o sevgi bitmis anlasilan

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
Aslında sorun belli ve çözümü varken çözümsüz kılmak niye.:sinirli:

Tepki
51
bak tatlım ben evli değilim bekarım ve deliler gibide birene aşığım.bende senin gibi sevdiğimi kaybettim kazanmaya çalışıyorum oyüzden seni gayet iyi anlarım.sonuçta bebeğin olmasa bile koskoca 3 sene gibi yaşanmışlıklar var.evlilik yılını hesaplıyorum çünkü insanlar sevgiliyken daha farklıdır evliyken birbirlerine karşı daha farklıdır.helede o cicim ayları unutulmaz anlardır.bi bekar olarak gözlemlediklerimi sana aktarmak istiyorum.bir erkek asla ve asla eşinin ailesiyle sık görüşmesini istemez ki siz en büyük hatayı yaparak ailenin apartmanına taşınmışınız.öncelikle bu fikir kime ait merak ettim eğer çok özel değilse.ikincisi ise hamile döneminde eşinle neden birlikte olmadınkı?tamam korktunuz anlıyorum ama bunu dikkatli ve korunarak bebeğe zarar vermedende yapabilirdiniz.bunu sana kadın doğum uzmanı söyleyebilirdi.dinimizde bile bu var erkekler istediklerinde kadın eğer kocasına karşılık vermiyorsa melekler sabaha kadar lanet edermiş.erkeklerin bir ilişkiden beklentilerinin ikinci sırasında seks yer alıyor.siz çok uzun bir dönem birbirinizden soğumuşunuz.onun cinsel arzularına yer vermemişin.bak seni takdir ediyorum güzel bi yuva kurup sevdiği adamla evlenip çocuk sahibi olmak bu devirde her babayiğidin harcı değil.bu sözlerime kimse alınmasın kimseyi kırmak istemiyorum bende bi bayanım ama devir o kadar kirlendiki.sevgililerimizi yada eşlerimizi sürekli kıskanıyoruz çünkü etrafa güvenemiyoruz.eskiden erkekler bayanların peşinde koşardı şimdi ise bayanlar erkeklerin peşinde koşuyor.eşinin babalık konusuna gelincede eminim oda çok seviniyordur bi çocuğu olduğuna ama gel görki erkekler geç olgunlaşırlar.birde bebek olunca artık bütün ilgin bebeğe kaydığından eşin mutsuz olmakta haklı.sana çözüm olarak şunları söyleyebilirim tatlım eşin eve geldiğinde sürekli bakımlı ol.saçların,makyajın ve kıyafetin sanki biryere gidermiş gibi olsun.biz bayanlar evde bakımsız ama dışarıya gideceğimiz zaman parmak ısırtan cinsten oluyoruz.oysa bunu evdede yapmalıyızki eşimize güzel görünelim.bu arada ilk işin diyetisyene gitmek olsun.bir an önce zayıflaman lazım.erkekler fiziğe çok önem verirler.şunuda belirtmeliyimki diyet yapmak aç kalmak değildir.diyet yaparken 8 öğün yeyip sağlıklı beslenip zayıflayabilirsinizde.tatlım senin kaybedecek birşeyin yok oyüzden kesinlikle son kozlarını oynaman lazım.zaten eşin duygularını söylemiş bu devrede senin elinde birkaç ayda olsa bi zaman dilimi var.bu dilimde kendine bakıyorsun,zayıflıyorsun ve eşinle cinsel olarak yakınlaşmaya çalış.ama onu zorlamadan!kur yap cilve yap ne biliyim onu kendine çekmenin bi yollarını bul.evlisin sonuçta daha iyi bilirsin.EN ÖNEMLİSİ ESKİDEN NE KADAR MUTLU OLDUĞUNUZU ONA"BİZ ESKİDEN BÖYLEYDİK" DİYEREK DEĞİLDE HAREKETLERİNLE ONA OLAN KURLARINLA BİLDİR.eşin ailesinede düşkünse sık sık eşinin ailesine ziyarete gidin.benden bu kadar tatlım kusura bakma eğer söylediklerimde haddimi aştıysam.umarım mutlu olursunuz eskiden olduğu gibi...

OP
N

nedense

Yeni Üye
Tepki
14
imkansizim;,
sagol ıyı anlatmıssın da esım evde degıl evı terk ettı söyledıgım gıbı 1 aydır da gelmedı aılelerle konusuldu maalesef herkes artık kabullendı ben harıc:(( Onu geri getırmem lazım aılemı sorun yapmadıgını aılesıne de söylemıs tek sorun benmısım yanı eskı tavırlarım kaprıslerım bahane edılıyor,başka sebep yok.Gel duzelcem de desem gelmıyor.Ben hamıleyken bulantılıydım ılk ay annemlerde kalmıstık oralarda ev bakıyorduk zaten bırlıkte karar vermıstık.

pervin86

Daimi Üye
Tepki
1.104
başka nedenler var canım ya başka biri yada sana olan sevgisini bitirmiş başka neden olamaz

bide hep derdimki (bi arkadaş söylemiş ona binayen söylüyorum )kadın evlendiğinde kendini bırakmamalı makyaj yapmalı güzel kıyafetler giymeli bakımlı olmalı vss....

çok güzel söylemesi

evi temizlemek bende
ütü bende
çocuk bakımı bende
yemek bende
misafir ağırlamak bende
işe gitmek bende
söylüyorum hangi arada makyaj yapayım süsleneyim
birde asgari ücretle çalışan bir eş hangi parayla kuaföre gideyim

çocuğumun mama parasını bi araya getiremiyorum kaldıki saçımı boyatmak

12 kilo fazlam var doğumdan bana kalan diyetisyen ücretini devlet karşılamıyor hangi parayla gideceğim ve evde toplantıya gider gibi kıyafet giyemem eşofmansız hayatta rahat edemem

ve bunlara karşılık ben dert yandıkca eşim sürekli iltifat eder bence kilolu değilsin der

55 kiloydum 67 kiloyum

2,5 yıllık evliyim 5 aylık bebeğim var ve bir çok sorun yaşadık küvezde kaldı vesayre

bence doğuma kiloya bağlama başka şeyler var

duyguuuu

Daimi Üye
Tepki
489
Öncelikle gerçekten çok üzüldüm. Allah yardımcın olsun. Ancak boşanmak kolay, vaz geçmek kolay. Eğer eşinin hayatında biri olmadığına eminsen yaşadığı şey baba olma sonrası depresyon vs. olabilir. Birlikte bir psikoloğa gitmenizi öneririm. Mutlaka dua et, Allah nasip etsin inşallah namaz kılmaya çalış. Derdini böyle içinden atar hiç olmadığı kadar eşine daha sabırlı davranmaya başlarsın. Sen boşanmayacakmış gibi devam et. Yemeğini hazırla, hizmetini yap. Gülümse ona. Kahvesini çayını yap bebeğini onun kucağına ver biraz içeride oyalan. Rabbime sığın bolca dua et. Ve bir hafta kadar sonra bak buna alışınca kendi koşa koşa gelmeye başlayacak. Diete kiloya gelince bunlar fani şeyler. Bende kiloluyum üstelik daha bebek de yapmadım. İnsan sevdi mi kilo falan vız gelir inan. Eşin bir bunalımda kolay değil tüm hayatı değişti. Biraz zaman ver. Üzerine gitme. Ve en kısa zaman da da mutlaka birlikte bir evlilik terapistinie gitmeyi öner. Sorunun ne olduğunu terapist bulur. Nasıl davranmanız gerektiğini söyler. Buna rağmen olmazsa kader diyip Allaha sığınman gerekecek. Rabbim yardımcın olsun canım.

Ayben

Daimi Üye
Tepki
771
Bazı evliliğin ilk yıllarında buna benzer sorunlar yaşanıyormuş ...Ama nedense hep ödün veren ve hep çözüm arayan yine herzaman ki gibi kadın oluyor ...
Sanırım erkekler bu konuda hem bencil hemde çok rahat
acaba onların böyle vurdum duymaz olmalarına sebeb birazda bizlermiyiz ne dersiniz?

Umarım bütün sorunlarınızı çözmüş ve umarım bebeğinizle birlikte yuvanızda mutlusunuzdur ...

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar