Eşi ve eşinin ailesiyle sorun yaşayanlar!!!

Tepki
3
arkadaşlar bende yeni katıldım.Bnde 2 senelik evliyim kaynanam ve görümcemle kalıyorduk.Ama çok şiddetli bi kavga ettik ve eşimi onlar yüzünden terketmiştim şimdi barıştık yine aynı evdeyiz ancak eşimle ayrı ev bakıyoruz.Ancak eşim annesinin gerçek yüzünü bir türlü göremiyor hala ona inanıyor.Ben yokken herkese gelinim çok iyiydi çok memnundum demiş.Kavga edrkende benim üzerime dövmeye yürüdü eşime gönder annesinin evine defolsun itsin dedi.Ama eşim hala annesinin bu ikiyüzlülüğünü ve beni istemediğini anlamıyor bende ona inat eşimden ayrılmak istemiyorum.o cadı kadının istediğinin olmasını istemiyorum.Eşimede o kadının gerçek yüzünü göstermek istiyorum.

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
arkadaşlar bende yeni katıldım.Bnde 2 senelik evliyim kaynanam ve görümcemle kalıyorduk.Ama çok şiddetli bi kavga ettik ve eşimi onlar yüzünden terketmiştim şimdi barıştık yine aynı evdeyiz ancak eşimle ayrı ev bakıyoruz.Ancak eşim annesinin gerçek yüzünü bir türlü göremiyor hala ona inanıyor.Ben yokken herkese gelinim çok iyiydi çok memnundum demiş.Kavga edrkende benim üzerime dövmeye yürüdü eşime gönder annesinin evine defolsun itsin dedi.Ama eşim hala annesinin bu ikiyüzlülüğünü ve beni istemediğini anlamıyor bende ona inat eşimden ayrılmak istemiyorum.o cadı kadının istediğinin olmasını istemiyorum.Eşimede o kadının gerçek yüzünü göstermek istiyorum.

Diğer konuya yazdım..
Ama son kelimelerin gerçekten aileni kurtarmak için değilde,kayınvalideni sevindirmemek adına eşini kullanıyorsun gb bir şey uyandırdı bende.
Eğer eşini seviyorsan bu yuvana sahip çık.
Ama yok sırf kayınvalidenden intikam almak için eşinden boşanmak istemiyorsanda bunun sonunda sen daha çok üzülürsün ve yara alırsın.
Söylediklerinizden ben sadece kayınvalideneze karşı kin güdüp eşinizden ayrılmayacağınız sonucuna vardım.
Benim anladığım bu ama böyle ise yanlış yoldasınız söylemek isterim.
Ama eşinizi seviyor ve yuvanızı kurtarmak istiyorsanız yazdıklarımı tekrar buraya eklemiyeceğim.https://www.hanimefendi.com/dert-or...rumcesiyle-sorun-yasayanlar-5.html#post833530

Tepki
3
yooo tam aksine nasıl oluyor bilmiyorum ama eşimi hala ilk günkü gibi çok seviyorum.Eşim annesi ve ablası yüzünden çok ağır şeyler yaşattı bana fiziksel olarak hiçbir zarar vermedi ama psikolojik olarak çok yıprattı.O yüzden kayınvalidem ve görümceme hala çok kızgınım.Ama eşimle kayınvalideme inat olsn diye barışmadım.Siz dediniz ya evlenmek kadar o evliliği devam ettirmekte önemli diye.Bende eşimle o yüzden barıştım.Ama eşim tüm yaşananlara rağmen hala annesini koruyor.Sanki biz ayrılığın eşiğine annesi yüzünden gelmemişiz gibi.Bu yüzden annesinin gerçek yüzünü görmesini istiyorum.Benim farkettiğim şeyleri onun da farketmesini istiyorum ama eşim hala annem seni çok seviyor her gelene gelinimden çok memnunum dedi şunu dedi bunu dedi diye onu savunuyor.

yaprak kare

Yeni Üye
Tepki
1
merhabalar hanımlar yeni açtım bunu nasıl kullanıcağım hakkındada pek bir fikrim yok ama konum bununla alakalı oldugu için bu köşeye yazıyım dedim. inşallah görür yanıtlar ve bana akıl verirsiniz.. çok ihtiyacım var ben 21 yaşındayım ve evliyim eşim 29 yaşında severek evlendik çok engelleri aştık zor geldik bugünlere en mutlu olmamız günlerde hiç ummayacagım bi sorunla karsılastım bastan bunu görseydım inanın cok sevmem rağmen istemezdim eşimi unuturdum denerdim. sorun nemi eşimin ailesine olan düşkünlüğü... bunu sevgilyken nişanlıyken görmedim ne zamn evlendıık o zaman gördüm ve suan 2 senelık evlıyım bezdım annesı yuzunden maaf olduk kendı sorunlarmız yok ama annesi için yuvasını yıkaya razı dün gece sabaha kadar ağladım kavga ettık yıne bu yuzden ayrıldık yenı barıstık ailesi yuzunden ve tekrar dun gece aynı konular suclamalar anneyı savunmalar kaldırmıyorum artık dun fenalastım bayıldım çok kötü oldum çok bıktım arkdaslar benm suucum onların gozunde gelınlık yapamıyormusum oraya gıttıgımde cok konusmuyormusum sıcakkanlı degilmşim normal gunde arayıp sormuyomusum gittiğimde normal öpüyomusum ellerini öpmüyormusum ve nasılsın diyemezmısım nasılsın anne diyerek vurgulcakmssım benım sucum bunlar kı böle bu kadar sey degilim hadi öyle olmus olayım yınede bunları haketmem.. kadın bana sölmeyyo hergun oglunla telefonda 1 saat konusulurmu ya delı oluyoru herguun. bunları söyluyo esimde sinir hastası bunu biliyo buna rağmen devam ediyo sölemeye ve oda bnm üsütme geliyo annem şöyle böyle diyerek ve sureklı kavga cok bıktım cokkkkk ne yapmam gerek bunu yasyan bilen varmı arkadaslar ne yapmalıyım eşimin böyle olmaması için o kadndan nefet ettım bıktım sinsice tavırlsrından ne yapmalıyım eşimin onu değil benı dinlemesi icin o kadından uzak olmam için yoksa işin sonunda bıtıcek bıseyler emınım cabalamaktan bıktım eşimide seviyorum oda benı sevıyo ama bu konuya kadar bu konuda oda olebı dusman gibi oluyo kı bana anlatamam annesı melek sankı ben seytan ole sucluyo benı cok bıktım

Fistikzade

Daimi Üye
Tepki
339
Az önce laf olsun diye bir fal baktirdim:)evliliginizde bir kadın tarafından diş müdahale var..diyor..aklıma geldi..baya oldu..2.çocuktan önce.. yani..kayinvalidem kızkardeşimin rahmetli kayinvalidesiyle görüşmek istemedi.Ayni şehirler üstelik.. Ve kadını hiç görmedi.. zavallı kadın, kardeşim, eşi şok oldular!!!! Bunu onlara o kadar zor acikladimki:(kardeşimle bir cafede buluştuk.. Ve ben ağlayarak onları kabul etmediğini anlatdım.Kiz kardeşim o vakit kayinvalideyle kısa bir süre ayni evde yaşıyordu.Amac sadece kapris..benim kardeşimle.. onunda eşi ve kaynanasıyla arası bozulsundu :( Ve ben evlilik hayatımın en büyük depremlerinden birini yasamistim..Sirf cocugum icin..katlanmam gerektigini dusundum..o vakitler...:(Çok gençtim.. aileme dönemezdim.. birileri rahatsız eder diye çok çekindim falan...

Fistikzade

Daimi Üye
Tepki
339
Ve yine birgün.. Kocamın ailesinin evindeyiz:(gurbette calustigimizdan..en az 15 er gün kalırdık.. annelerimizde..kayinvalidem hep bir sıkıntı yaratırdı, mutlaka..eşimle kavga ederdik..Mutlakaaaaaaa!!!! kayinvalidem kızının oğluna bakıyordu.. bizi sürekli horlardı.. bebek uyuyor, sesli konuşmayın.. bebek dedigide 2 yasinda falan..parka cikin cocuk rahat uyusun!!yengesi o terligi giyme..onu oğlusun çok seviyor gibi...en son kızımın yanında bizimki de 9 yaşlarında.. dedesi oglumu coookkk seviyor..o bir yana dunya bir yana diyor..oyle ballandiriyorki..Kizim misafir torun..digeri hergun yanlarinda..kizim oyle uzgun baktiki:( dayanamadim..bir iki agir laf ettim..Biz fazla geldik..siz torunuzla rahatiniza bakin gibi;( seyler..kadin kivirmaya basladi..o bizim cocugumuz..onun soyadi su falan..o bizim kanimiz ivir zivir....benim gozum dondu bikere...gidiyorum dedimm..topladim bavulu...kal falan..YOkkkkk dedimmm...taksiyle giderim dedim...esim bizimle gelmedi..Biliyomursunuz:( bizi terminale götürdü.. arkamızdan gözü doldu..AMA gelmedi.Annesi kızarmış.. birdaha annesiyle konuşamazmış.. Beni gencecik kadını ve 9 yaşındaki kızını yalnız gonderdi:(Bunlar benim yüreğimde....zihnimdeeee

Tepki
6
Eşinin ailesiyle sorun yaşamayan yoktur heralde ama bazıları cok güzel yönetiyor bu tabi ilk koca da bitiyor hanımi da uyumlu ise sorun yaşamıyorlar kayinvalideye kızıyoruz ama iş kocada bitiyor hanımlar

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar