Erkeğin kıskanç olmayıp, sizi serbest bırakması.

elis

Daimi Üye
Tepki
4.883
ben esimin kiskancligindan hicbir zaman sikayetci olmadim,biraz olmali diye dusunuyorum,ne yalan soyliyim,kiskanilmak guzel,,,asiri kiskannlik yoktur bizde,hersey dozunda,,,

gül gazeli

Daimi Üye
Tepki
1.321
insanın doğasında vardır kıskançlık yaratılıştan gelir ki eşler arasındada oranında olmalı bence.
abartmadan hastalık boyutunda olmadan olan kıskançlıklar yerinde bence.

aysude

Yeni Üye
Tepki
22
canım bence bir süre sonra hepimiz alışıyoruz tarzımız oturuyo benim eşimde artık çok kıskanmaz ama bu benimle alakalı mesela tangayı boşverde:kptmya: kapalısınya bir tanıdığım vardı senin gibi eşi kırmızı çanta kırmızı ayakkabıya izin vermezdi öyle bişey denesen kıskanır bence

Kıskançlığın rengidemi oluyormus o kadar da değil ya bence kimse o kadarına gelemez tamam acık dar gıydırmez bazı erkek ama renklerıde kısıtlamaz. Benim öyle sorunlarım yok Allahtan benım esımde fazla rahat sevdıgıne ınanıyorum ama kıskanclıgı yok 5 yıllık evlılıımızde sadece bır ark kıskandı benı oda hosuma gıtmıstı

OP
Ş
Tepki
58
Kıskançlığın rengidemi oluyormus o kadar da değil ya bence kimse o kadarına gelemez tamam acık dar gıydırmez bazı erkek ama renklerıde kısıtlamaz. Benim öyle sorunlarım yok Allahtan benım esımde fazla rahat sevdıgıne ınanıyorum ama kıskanclıgı yok 5 yıllık evlılıımızde sadece bır ark kıskandı benı oda hosuma gıtmıstı

evet yani renke çok saçma. renge karışan erkek psikolojik terapiste falan görünsün.

Tepki
8.216
Arkadaşlar şimdi herkes türk erkeklerinin fazla kıskanç, fazla tutucu ve kuralcı olmasından yakınıyor ve bu yüzden ilişkiler bozuluyor.

Peki bunun tam tersine nasıl yaklaşırsınız?

- Mesela sevgilinizle gezmeye gideceksiniz, mini etek ya da dekolteli birşey giydiniz ve çıktınız, sizi görünce ne güzel olmuşsun diyor ve hiç kıskanmıyor, üstünü düzelt, çekiştir demiyor...

- Mesela yazın tatilde plaja gittiniz ve siz; küçük tangalı bikiniyi gösterip "şunu alalım" diyorsunuz, o da "evet aşkım sana çok yakışır" diyor...

- Mesela bir gün sevgilinizi aradınız ve birkaç kız arkadaşlarınızla kız kıza gece disko/bara eğlenmeye gideceğinizi söylediniz, siz tepki beklerken o size "git tatlım iyi eğlenceler seni seviyorum" diyor...

Böyle biri olsa insan daha ne ister bence gayet normal.
Bu erkek
- sevdiği kadının nerede mini etek giyip giyemeyeceğini bilen biri olduğunu bilir ve kararına saygı duyar,
- ben tanga giymem ama giyene de bişey demem o onu günahıyla sevabıyla açıklığıyla kapalılığıyla giyebiliyor üstüne yakıştırabiliyorsa erkeğe susmak düşer,
- yine ben gece kızkıza diskoya bar'a gidecek biri değilimdir fakat kız eğer kız arkadaşlarıyla gitmek istiyorsa ve kendinde gitme cesaretini buluyorsa adama yine laf düşmez.

Zaten bunları yapabilen bi kızla evlenecek olan erkek onu o haliyle kabul etmiştir. Önceden de onları yapıyorsa kadın ve ona doğal geliyorsa sorun yoktur. Fakat önceden hiç bunları yapmazken yapıyorsa iki taraf içinde sorun olabilir. Sonuçta kadın kendinde bunları yapacak cesareti buluyorsa adamın zaten karışmaması gerekir.

Ayrıca hayatımda bu kıskançlık yüzündn başıma gelmeyen kalmadı. O yüzden de "kıskançlık" kelimesi bile tüylerimi diken diken etmeye yetiyor.

Bi insan güveniyorsa sevdiğini zaten böyle şeylere karışmaz. Gerek duymaz. :dertli:

OP
Ş
Tepki
58
Böyle biri olsa insan daha ne ister bence gayet normal.
Bu erkek
- sevdiği kadının nerede mini etek giyip giyemeyeceğini bilen biri olduğunu bilir ve kararına saygı duyar,
- ben tanga giymem ama giyene de bişey demem o onu günahıyla sevabıyla açıklığıyla kapalılığıyla giyebiliyor üstüne yakıştırabiliyorsa erkeğe susmak düşer,
- yine ben gece kızkıza diskoya bar'a gidecek biri değilimdir fakat kız eğer kız arkadaşlarıyla gitmek istiyorsa ve kendinde gitme cesaretini buluyorsa adama yine laf düşmez.

Zaten bunları yapabilen bi kızla evlenecek olan erkek onu o haliyle kabul etmiştir. Önceden de onları yapıyorsa kadın ve ona doğal geliyorsa sorun yoktur. Fakat önceden hiç bunları yapmazken yapıyorsa iki taraf içinde sorun olabilir. Sonuçta kadın kendinde bunları yapacak cesareti buluyorsa adamın zaten karışmaması gerekir.

Ayrıca hayatımda bu kıskançlık yüzündn başıma gelmeyen kalmadı. O yüzden de "kıskançlık" kelimesi bile tüylerimi diken diken etmeye yetiyor.

Bi insan güveniyorsa sevdiğini zaten böyle şeylere karışmaz. Gerek duymaz. :dertli:

yani çok haklısınız ve açık görüşlüsünüz... :)

ama tabi plajda Tangaya izin veren adamın, başkalarının sevgilisine/eşine şehvet dolu gözlerle bakmasından rahatsız olmaması, başka şeylerden de rahatsız olmayacağını düşündürür sanki...

.

OP
Ş
Tepki
58
şehvet dolu gözlerle bakmak isteyen erkek,bir güzel yüzede bakar. amaç oysa.

haklısın bence de... ama yüze bakmak var, başka yere bakmak var. pantolonla var, bir de tangayla var. hiç mi fark yok sence...

ne yazıkki "bazı" erkekler için var öyle bir fark...

.

OP
Ş
Tepki
58
.

ben bikini olarak Tangaya, üstsüz güneşlenmeye, gece kızlarla bara gitmeye izin veren adamın; karısı başkasıyla yatağa girse çok ağır tepki vereceğini düşünmüyorum... karakter analizi olarak

okypete

Daimi Üye
Tepki
19.396
.

ben bikini olarak Tangaya, üstsüz güneşlenmeye, gece kızlarla bara gitmeye izin veren adamın; karısı başkasıyla yatağa girse çok ağır tepki vereceğini düşünmüyorum... karakter analizi olarak

o ayrı diğeri ayrı.ikiside çok farklı şeyler...
bence yanlış düşünüyorsunuz. bara giderse nolacakki.. usturupla gidip eğlenmeyi bildikten sonra.... önemli olan nerede nasıl davranacağını bilen kadın olabilmek. barda,yada sokakta ... ...

OP
Ş
Tepki
58
o ayrı diğeri ayrı.ikiside çok farklı şeyler...
bence yanlış düşünüyorsunuz. bara giderse nolacakki.. usturupla gidip eğlenmeyi bildikten sonra.... önemli olan nerede nasıl davranacağını bilen kadın olabilmek. barda,yada sokakta ... ...

ben bara giden kadın yapar demedim ki zaten, erkeğin rahatlığının nerelere varabileceğinden bahsettim... 2 abi 1 erkek kardeşim olduğu için erkek psikolojisini biliyorum tek kız aralarında büyüdüğüm için...

okypete

Daimi Üye
Tepki
19.396
ben bara giden kadın yapar demedim ki zaten, erkeğin rahatlığının nerelere varabileceğinden bahsettim... 2 abi 1 erkek kardeşim olduğu için erkek psikolojisini biliyorum tek kız aralarında büyüdüğüm için...

benimde ağabeyim var. ve bende bilirim... ben bara gittiğimde hadi ağabey sende gel dediğimde yok ben tv seyredeceğim siz eğlenin diyebilen bir ağabeyle büyüdüm ben.... bana güvenen bir baba ve ağabey...

Tepki
8.216
yani çok haklısınız ve açık görüşlüsünüz... :)

ama tabi plajda Tangaya izin veren adamın, başkalarının sevgilisine/eşine şehvet dolu gözlerle bakmasından rahatsız olmaması, başka şeylerden de rahatsız olmayacağını düşündürür sanki...

.
Şehvet dolu gözlerle bakacak bir abaza varsa eğer o kadın kısa kollu tişörtle sokağa çıksa yine bakar. :dertli:
Ben dinimiz gereği ve alışkın olmadığım için tanga giymem giymeyi sevmem ama giyene de saygım vardır. Ha tanga giymişsin ha bikini bütün vücut hatların ortadadır sonuçta -ciko
.

İşte burda size asla katılmıyorum.

İkisi arasında nasıl bağlantı kurduğunuzu da gerçekten anlamıyorum. Bakın zaten tanga giyen kız ve giydiren adam bunu annesinden babasından görmüştür onlar için tanga giymek oldukça doğaldır. Dolayısıyla annesi ve kardeşi tanga giyen erkek bunu normal olarak karşıladığı için giyen her kadına da teşhirci gözüyle bakmaz. Bu yüzden de bu durumu önemsemez herkesi kendisi gibi sanabilir. Fakat başkasıyla birlikte olması durumu bambaşkadır. Adam tanga giydirdi diye karısını başka erkeklerle paylaşıyor anlamına gelmez.

Bir erkek ne kadar rahat olabilir ki? Hele Türkiye'de yaşıyorsa karısını başka adamla birlikte yakalayıp "Hadi canım devam edin ben gözümü kapadım." demesi mümkün değildir. Aslında bunun türk olmakla da bi alakası yoktur. İnsandır,erkektir sonuçta.

Bence bu tip erkek en iyi erkek cinsidir. Kadına güvenir çünkü karısının nerde nasıl giyebileceğini düşünecek kadar aklı olduğuna inanır.

Kıskançlık dediğiniz kıyafet giyip giymemesine izin vermek.Kadının nasıl giyineceğine karar vermekse eğer gerçekten bu tarz düşünceler midemi bulandırıyor. Ben çok çektim bu tip cinslerden. Psikolojimi bozdular. Ufacık olayı büyütüp namus konusuna getiren erkekler gördüm. O yüzden de kıskançlık kelimesini duymak bile beni mahvediyor. Tüm sinirimi altüst ediyor.

Hele de kocası kıskanç değil diye eteğinin boyuna karışmıyor diye sorun çıkaran kadınları gerçekten anlamıyorum ve anlamıycam.Ne geldiyse başıma bu kıskanç ve her olayı cinselliğe bağlayan erkekler getirdi zaten.

Ay fazla uzatmıcam artık cidden sinirlerim zıpladı onları düşüncükçe. Relax ol Metisss şşş sakin!!:sinir::cikolata::eek:ky:

Çikolata

Daimi Üye
Tepki
5.378

çevremden duyduğum canım malesef oluyor böyle şeyler ama bu bahsettiğim kişi kapalı ve kırmızı ayakkabı falan eşi istemiyor bence herkesin görüşü farklı işte :sirin:

office

Daimi Üye
Tepki
1.158
konuyu bir de farklı bir açıdan bakmak gerektiğini düşünüyorum..

herşeyin aşırı zararlı olduğu gibi kıskanmanın da aşırısı zararlı elbette.. ama bir tip kadın vardır ki onu hiç anlayamamışımdır.. kendisi eşinin/sevgilisinin hiçbirşeyine karışmamasını ister.. gece arkadalarıyla free takılması, canının istediğini giymesi, kısaca özgürlüklerinin kısıtlanmamasını ister..

ama konu erkeğe geldi mi "sıkıysa yapsın" moduna girilir.. saç taramasından, giydiği kotun darlığına, parmağında yüzük olup-olmamasndan, kimlerle takıldığına kadar inceler.. kendi grubundaki karşı cinsi "arkadaş" olarak görürken, eşinin/sevgilisnin grubundaki kızları "tehtit" olarak algılayıp, karşıdakinin hayatını burnundan getirir..

her zaman karşılıklı anlayış olması gerektiğine inanırım.. ama bana yapılmasını istemediğim baskıyı (kıskançlığı) karşı tarafa da yapmam, yapanları da anlamıyorum..

office

Daimi Üye
Tepki
1.158
çevremden duyduğum canım malesef oluyor böyle şeyler ama bu bahsettiğim kişi kapalı ve kırmızı ayakkabı falan eşi istemiyor bence herkesin görüşü farklı işte :sirin:

eşi değil, arkadaşı olsam ben de kırmızı ayakkabı giymemesini önerirdim.. bizim dilimizde bir "abes" kavramı var, işte bu örneğe cuk oturuyor.. neyse konu farklı yönlere kaymasın şimdi..

OP
Ş
Tepki
58
eşi değil, arkadaşı olsam ben de kırmızı ayakkabı giymemesini önerirdim.. bizim dilimizde bir "abes" kavramı var, işte bu örneğe cuk oturuyor.. neyse konu farklı yönlere kaymasın şimdi..
.

elbisenin modeline ve rengine göre değişir kırmızı ayakkabının "abes"liği...

office

Daimi Üye
Tepki
1.158
.

elbisenin modeline ve rengine göre değişir kırmızı ayakkabının "abes"liği...

katılmıyorum.. tesettürün mantığını kavrayarak yaşayan biri kırmızı ayakkabının yakışacağı tarz da dikkat çekici bir kıyafeti zaten giymez.. aksi halde bu tesettürün mantığıyla çelişir.. ha elbette "asla" giyilmez diye birşey yok.. çok görüyorum sokakta fosforlu kıyafetlerle gezen kapalıları.. yakışıyor mu? hayır!!

OP
Ş
Tepki
58
katılmıyorum.. tesettürün mantığını kavrayarak yaşayan biri kırmızı ayakkabının yakışacağı tarz da dikkat çekici bir kıyafeti zaten giymez.. aksi halde bu tesettürün mantığıyla çelişir.. ha elbette "asla" giyilmez diye birşey yok.. çok görüyorum sokakta fosforlu kıyafetlerle gezen kapalıları.. yakışıyor mu? hayır!!

ha tamam. kapalı ve tesettürlü ibarelerini görmemişim ben, o yüzden seksi bir elbise ile neresi abes diye düşündüm...

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar