Erkeğin kıskanç olmayıp, sizi serbest bırakması.

Tepki
58
Arkadaşlar şimdi herkes türk erkeklerinin fazla kıskanç, fazla tutucu ve kuralcı olmasından yakınıyor ve bu yüzden ilişkiler bozuluyor.

Peki bunun tam tersine nasıl yaklaşırsınız?

- Mesela sevgilinizle gezmeye gideceksiniz, mini etek ya da dekolteli birşey giydiniz ve çıktınız, sizi görünce ne güzel olmuşsun diyor ve hiç kıskanmıyor, üstünü düzelt, çekiştir demiyor...

- Mesela yazın tatilde plaja gittiniz ve siz; küçük tangalı bikiniyi gösterip "şunu alalım" diyorsunuz, o da "evet aşkım sana çok yakışır" diyor...

- Mesela bir gün sevgilinizi aradınız ve birkaç kız arkadaşlarınızla kız kıza gece disko/bara eğlenmeye gideceğinizi söylediniz, siz tepki beklerken o size "git tatlım iyi eğlenceler seni seviyorum" diyor...

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Ben asiri kiskanc olmasina ve asiri rahat olmasina karsiyim. Herseyin ortasi vardir.

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
bu kadar da kıskanmıyosa altında bişey vardır çünkü bizim toplumumuzun karşı olduğu şeyler bunlar yani:kptmya: benim eşim mesela kıskanç değildir ya da ben o ortamı yaratmadım hiç bilemiyorum ama tutupta gece bara gidicem ya da tangayla denize giricem desem neler olur düşünemiyorum bile:kptmya:

Çikolata

Daimi Üye
Tepki
5.378
bu kadar da kıskanmıyosa altında bişey vardır çünkü bizim toplumumuzun karşı olduğu şeyler bunlar yani:kptmya: benim eşim mesela kıskanç değildir ya da ben o ortamı yaratmadım hiç bilemiyorum ama tutupta gece bara gidicem ya da tangayla denize giricem desem neler olur düşünemiyorum bile:kptmya:

canım bence bir süre sonra hepimiz alışıyoruz tarzımız oturuyo benim eşimde artık çok kıskanmaz ama bu benimle alakalı mesela tangayı boşverde:kptmya: kapalısınya bir tanıdığım vardı senin gibi eşi kırmızı çanta kırmızı ayakkabıya izin vermezdi öyle bişey denesen kıskanır bence

okypete

Daimi Üye
Tepki
19.396
Arkadaşlar şimdi herkes türk erkeklerinin fazla kıskanç, fazla tutucu ve kuralcı olmasından yakınıyor ve bu yüzden ilişkiler bozuluyor.

- Mesela sevgilinizle gezmeye gideceksiniz, mini etek ya da dekolteli birşey giydiniz ve çıktınız, sizi görünce ne güzel olmuşsun diyor ve hiç kıskanmıyor, üstünü düzelt, çekiştir demiyor...

- Mesela yazın tatilde plaja gittiniz ve siz; küçük tangalı bikiniyi gösterip "şunu alalım" diyorsunuz, o da "evet aşkım sana çok yakışır" diyor...

- Mesela bir gün sevgilinizi aradınız ve birkaç kız arkadaşlarınızla kız kıza gece disko/bara eğlenmeye gideceğinizi söylediniz, siz tepki beklerken o size "git tatlım iyi eğlenceler seni seviyorum" diyor...
bence gayet normal.

bizim ailede böyle kıskançlıklar yoktu. o yüzden bana normal geliyor. kıyafet konusu bilhassa...tepkide beklemiyorum. tepki verirsede olay olur. arkadaşlarımla dışarıda çıkarım. bana güvenmek zorunda...

Tepki
914
eşim karısnın bayan arkadaşları ile diskoya gitmesine müsaade edecek biri olmadığı için sorun yok ...
bikini de giymiyorum ...
onun yaşam tarzına ters birşey yapmam ,o da bana ters bir şey yapmaz ,zaten yaşam tarzlarımız farklı olsa idi evlenemezdik ...
eşim giyimime karışmaz ,öyle uç bir giyimim yok zaten ...olsaydı karışmasını isterdim ..çünkü bir bayan yerine ortamına göre giyinmeli , bu durumda karışmıyorsa fazla rahat demektir ki beni düşündürürdü açıkçası bu durum ....
kıskançlığa gelince kıskanacak bir tarzım yokki ..
ne arkadaşlarımla bara giderim ne onsuz ayrı takılırım ..
o yüzden gayet sorunsuzuz bu konuda -kop

OP
Ş
Tepki
58
sevgililer ve eşler birbirine karışmak için değil, sevgi ve anlayış vermek için vardır... kimse bana gidip de onu bunu giyme diyemez ama sapık gibi ben giymezken giy derse de yanlış anlarım...

Onun dışında ben birşey giymek yada bir yere gitmek istediğimde "tamam" derse de neden tepki veriyim. vereceksem neden sorayım. delimiyim kendimi mi tatmin ediyorum. boş şeyler bunlar...

Tepki
914
olsaydı karışması işine gelmezdi bence haksızmıyım. senin istediğin o olurdu ve karışması rahatsızlık verirdi sonuçta. benimki karışıyordu ve karıştığı için de şimdi yok... erkeğin buyruğu altına girecek, ve üstüne üstlük de "toplumun düzeni bu, normal olan bu" diye kendimi kandırıp susacak kadar kendime saygımı ve kadınlık gururumu kaybetmedim... isteyen feminist desin. isteyen erkeklerle böyle anlaşamazsın desin. ama büyük konuşmayayım belki çok sevdiğim biri çıkarsa yiyeceğim laflar da etmiyim...

birincsi benden alıntı alarak olayı kişiselleştirmeyin..ben kendi fikrimi belirttim kimseden alıntı almadım ..ha madem alıntı yaptınız ..cevabınızı vereyim ozaman ...
ben de sizin gibiydim bir zamanlar ..feministlik filan ,yok erkeğin buyruğu altına girmem bunlar sadece ego tatmini için gerkli olan şeylerdir ..kadın da erkek de yerine göre birbirlerinin isteklerini yerine getirmelidir ,yoksa beraber yaşamanın ne anlamı kalır ,evliliğin ne anlamı kalır ,herkes kafasına göre takılsın ,sevgi denen şey aşk denen şey bu mudur ,insan toplumun düzeni için erkeğin buyruğuna girmezki ben onu buyruğa girmek olarak değil ,gerçek sevginin yansıması olarak görürürm bundan ileri gelir ..
ama hayatı hep bencilce yaşayan bir insan ancak bunları buyruk altına girmek olarak görür ...insan kendisine karışılmasını istemez , kendisine buyruk verilmesini de ama nedense kendisi hep karışmak ve buyruk vermek ister ..karşınızdaki insanı seviyorsanız o da siz de yerine göre fedakarlıklar yapacaksınız yapmalısınız ki adı sevgi olsun ,yoksa dışardaki yabancıdan bir farkı kalmaz...ha ayrıca bunun adına susmak denmez sevmek denir ..nasılki insan anne babasını kırmamamk için yeri geldiğinde susuyorsa eşine de sevdiğine de öyle olmalı ...
bence çok büyük konuşuyorsunuz siz ...bi gün 360 derece döner ve söylediklerinize pişman olursunuz ..anlaşılan siz gerçekten birini sevmemişsiniz ,tarzınız bundan kaynaklanıyor ,sevgi anlayışınızı bir gözden geçirin derim ..

P

pure life

Misafir
benm sevgilim bana en başndan beri yani daha arkdaşken hiç kıskanç bri olmadgnı söledi bende saf saf inandm ama snra işin gerçk yüzünü anladm:Dhepsi beni tavlamak içinmiş:kptmya:
şaka bi yana kıskanr ama asla bu olayı abartlı hale getrp beni üzmez hatta çoğu zamn kendi kendne kudurur snrlenr snra söner:D:D

OP
Ş
Tepki
58
birincsi benden alıntı alarak olayı kişiselleştirmeyin..ben kendi fikrimi belirttim kimseden alıntı almadım ..ha madem alıntı yaptınız ..cevabınızı vereyim ozaman ...
ben de sizin gibiydim bir zamanlar ..feministlik filan ,yok erkeğin buyruğu altına girmem bunlar sadece ego tatmini için gerkli olan şeylerdir ..kadın da erkek de yerine göre birbirlerinin isteklerini yerine getirmelidir ,yoksa beraber yaşamanın ne anlamı kalır ,evliliğin ne anlamı kalır ,herkes kafasına göre takılsın ,sevgi denen şey aşk denen şey bu mudur ,insan toplumun düzeni için erkeğin buyruğuna girmezki ben onu buyruğa girmek olarak değil ,gerçek sevginin yansıması olarak görürürm bundan ileri gelir ..
ama hayatı hep bencilce yaşayan bir insan ancak bunları buyruk altına girmek olarak görür ...insan kendisine karışılmasını istemez , kendisine buyruk verilmesini de ama nedense kendisi hep karışmak ve buyruk vermek ister ..karşınızdaki insanı seviyorsanız o da siz de yerine göre fedakarlıklar yapacaksınız yapmalısınız ki adı sevgi olsun ,yoksa dışardaki yabancıdan bir farkı kalmaz...ha ayrıca bunun adına susmak denmez sevmek denir ..nasılki insan anne babasını kırmamamk için yeri geldiğinde susuyorsa eşine de sevdiğine de öyle olmalı ...
bence çok büyük konuşuyorsunuz siz ...bi gün 360 derece döner ve söylediklerinize pişman olursunuz ..anlaşılan siz gerçekten birini sevmemişsiniz ,tarzınız bundan kaynaklanıyor ,sevgi anlayışınızı bir gözden geçirin derim ..

haklı olabilirsiniz evet. ben sadece fikrimi söyledim. büyük konuşmayım da dedim ama görmediniz sanırım ben "kesin" "katiyen" asla" gibi laflar kullanmadım. size de hak veriyorum fedakarlık vesaire konusunda. ama karşıma gerçek anlamda fedakarlık yapabileceğim birinin çıkmamış olması da benim suçum değildir sanırım... neyse daha fazla uzatmayalım ben size hak verdim zaten.

Tepki
914
haklı olabilirsiniz evet. ben sadece fikrimi söyledim. büyük konuşmayım da dedim ama görmediniz sanırım ben "kesin" "katiyen" asla" gibi laflar kullanmadım. size de hak veriyorum fedakarlık vesaire konusunda. ama karşıma gerçek anlamda fedakarlık yapabileceğim birinin çıkmamış olması da benim suçum değildir sanırım... neyse daha fazla uzatmayalım ben size hak verdim zaten.

anlaştıysak sorun yok :kptmya::kayris:

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Ben erkeğin az da olsa kıskanç olmasını isterdim. Bence herşeyin ortası iyi. Ne aşırı ne de hiç olmayacak bence..

Zaten eşim benim nerede nasıl giyineceğimi, ayrıca nerelere kiminle ve ne zaman gideceğimi bilir. Bu yüzden rahatım.:kokos:

Bu bence karşılıklı sevgi, saygı ve güvenin sonucunda olur. :gulegule:

rüzgar gülü

Daimi Üye
Tepki
10.147
arişime kaılıyorum... herşeyin ortası iyi...
biz bu konuda eşimle gayet uyumlu bir şekilde anlaşıyoruz...:kayris:

AMOR

Aktif Üye
Tepki
112
hiç sevmem kıskançlığı özgür olmak isterim hep ne ben onu kıskanırım nede onun beni kıskanmasını isterim:sila:

LiLi

Daimi Üye
Tepki
12.556

Böyle sevgili yada eş bulan varsa onun için ne mutlu!
Bunlar bana garip gelmez , karşılıklı güven ve saygı varsa sorun yaratmaz. Kimse kimsenin özgürlüğünü elinden almamalı diye düşünüyorum.

günce

Daimi Üye
Tepki
658
Siz siz olun erkeklerin bu rahatlığına aldanmayın derim.
Çünkü bunun arakasından mutlaka sizi sorgulayacak bişey mutlaka bulurlar... Bu yüzden siz bildiğinizden şaşmayın.-kizgin

aslı0909

Daimi Üye
Tepki
770
benim ailemdede evliliğimdede kıskançlığa yer yok arada güven varsa zaten sorun yok demektir kadında erkekte nerde nasıl duracağını biliyorsa birbirlerine müdahele etmemeli ne kıyafet nede gezme konusunda eşim asla karışmaz arkadaşlarımla eğlenmek benim hakkım onunda tabi

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar