En ilginç hayat hikayenizi anlatmaya varmısınız ?

OP
pervin86

pervin86

Daimi Üye
Tepki
1.104
ben başlayayım mesela babam ilk evliliğini çocuklu bir kadınla yapmış ama babam çocuğu istememiş ve çocuk babasının yanında kalmış benim babamdan bu kadından 3 tane çocuğu olmuş 2 erkek bi kız ve diğer kız evladını babam ona hiç göstermemiş kadın bu yüzden dağlarda taşlarda sesini koyverip ağlarmış köy yeri olduğu için hep köyden kadının feryatlarını duyan olurmuş ve babam o kadını çok dövermiş ve kadın en küçük oğlunu yani 3. çocuğunu doğurduktan 6 ay sonra kanserden ölmüş :( bakımsızlıktan babam yüzünden :((((
üvey abim daha 6 aylıkmış babam 3. çocukla ortada kala kalmış baba annem bile bakmamış çocuklara amcamın karısı bakmış ve babam karısının 40 ı çıkmadan annemle evlenmiş mecbur çocuklara bakanda yok diye

anneme gelince 7.kardeşin en büyüğü bigün köyde inekleri otlatırken 7-8 yaşlarındayken inek kovalamış ve annemi tekmelemiş ve annemin kalçası çıkmış ennemi köyde çıkıkçıya götürmüş babası yani dedem çıkığını düzeltmişler güya ama yaşı ilerledikçe farketmişlerki annemin bir bacağı kısa kalmış ve annem 20 yaşına gelmiş çok isteyeni olmuş aslında ama fakir diye vermemişler annem güzeldir benim ve bacağı sakat diye 3 çocuklu babama vermişler annemi :(

ve kendi memleketinden babamın memleketine yolculuğu başlamış ama beyaz gelinliğini giymiş annem :) ama babam ona bi alyans bile almamış dedim bi tane tel gibi bi yüzük almışda takmış tam 31 sene oldu hala alyans parmağındadır annemin:(

ve annemin yolculuğu başlamış dağ başında 3 ev varmış biri babama ait biri amcamlara biride komşuya dağın başına gelin gemiş anlayacağınız en yakın köy 1 saatlik mesafedeymiş ne bakkal ne bir insan sadece saydıklarım varmış traftörle getirmişler dağın başına annemi

devamıda sonra çok oldu :)

OP
pervin86

pervin86

Daimi Üye
Tepki
1.104
bu arada babam kendinin olmayan tarlaları bile kendinin olarak göstermişki dedeme kızı versinler zengin desinler diye :( ve babam annemi istemeye gittiğinde annemin haberi yokmuş ve annem babama hoşgeldin amca demiş :):kahkaha: çünkü babam annemden 20 yaş büyük :(

ebrulii

Daimi Üye
Tepki
3.710
bu arada babam kendinin olmayan tarlaları bile kendinin olarak göstermişki dedeme kızı versinler zengin desinler diye :( ve babam annemi istemeye gittiğinde annemin haberi yokmuş ve annem babama hoşgeldin amca demiş :):kahkaha: çünkü babam annemden 20 yaş büyük :(

kötü be canm kaç yıllık evliler diyorsun bide kıyamam o kadın neler yaşadı içinde ne fırtınalar koptu ona sormak lazım :dertli:

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
ayy ... tatlım büyük bir hayretle okudum.Günümüzde böyle şeyler oluyormu diye düşündüm ama babanın ve annenin o anda yaşadıkları çook eskiye dayanıyor tabi.Peki annenden doğma sadece senmisin?Ona rağmen 3 kardeşin var değilmi?Durumları nasıl peki şuanda canım?yani annen ve baban.Araları iyimi?

OP
pervin86

pervin86

Daimi Üye
Tepki
1.104
annem alışamamış tabiki dağ başına annem okula gitmemiş hiç dedem bacağı sakat diye yani okul uzak yürüyemez diye göndermemiş 6 kardeşine bakmış annem dayım ona okuma yazma öğretmiş eskiden ocaklar bacalıydı yani tüp yoktu odun atardın üstüne sac koyup yemek yapardın oda yemek yaparken bi yandan gazete yapıstırmış bacaya hem okumuş hem yemek yapmış ve çok olmasada mektup yazmasını bilecek kadar okuma yazma öğrenmiş dayımın sayesinde babam dedeme çalıştırmıycam onu evde yemeğimi yapsın çocuklara baksın dediği halde anneme tarlada çalıştırmış odun taşıttırmış ve inekleri otlattırmış ve annem ilk ablama hamile kalmış tabiki babamın dayaklarıda cabası annem bıkmış artık dedeme yani babasına mektup yazmış beni gel al diye ben buralarda duramıyorum diye mektup dayımların eline geçiyomuş ama dedeme söylemiyolarmış üzülmesin diye dayımlardan gelen mektubuda babam anneme vermiyomuş sırf iş yarıda kalır mektubu okursa iş yapmaz diye mektuplarını hiç vermiyomuş gece olunca veriyomuş anneme mektupları iş bittiya nasıl osa :( annem bi şiirler yazmış ki sormayın annemden istiycem bi gün hatırladıklarını yazarım çünkü babam iş yapmıyo şiir yazıyo diye hepsini yırtmış yakmış :(

ebrulii

Daimi Üye
Tepki
3.710
annem alışamamış tabiki dağ başına annem okula gitmemiş hiç dedem bacağı sakat diye yani okul uzak yürüyemez diye göndermemiş 6 kardeşine bakmış annem dayım ona okuma yazma öğretmiş eskiden ocaklar bacalıydı yani tüp yoktu odun atardın üstüne sac koyup yemek yapardın oda yemek yaparken bi yandan gazete yapıstırmış bacaya hem okumuş hem yemek yapmış ve çok olmasada mektup yazmasını bilecek kadar okuma yazma öğrenmiş dayımın sayesinde babam dedeme çalıştırmıycam onu evde yemeğimi yapsın çocuklara baksın dediği halde anneme tarlada çalıştırmış odun taşıttırmış ve inekleri otlattırmış ve annem ilk ablama hamile kalmış tabiki babamın dayaklarıda cabası annem bıkmış artık dedeme yani babasına mektup yazmış beni gel al diye ben buralarda duramıyorum diye mektup dayımların eline geçiyomuş ama dedeme söylemiyolarmış üzülmesin diye dayımlardan gelen mektubuda babam anneme vermiyomuş sırf iş yarıda kalır mektubu okursa iş yapmaz diye mektuplarını hiç vermiyomuş gece olunca veriyomuş anneme mektupları iş bittiya nasıl osa :( annem bi şiirler yazmış ki sormayın annemden istiycem bi gün hatırladıklarını yazarım çünkü babam iş yapmıyo şiir yazıyo diye hepsini yırtmış yakmış :(

ayy kızma tatlım ama babana çoook kızdım ben her konuda :sinifsinif:

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
Pervicim annen anadoluda bulunan birçok kadının hikayesinden biri benimde aynı durumda olan bir akrabam var ben kızımın düğününden sonra onun yanına gitmek niyetindeyim.Canım annen şu an nasıl nerde.İşallah sağlığı iyidir.

OP
pervin86

pervin86

Daimi Üye
Tepki
1.104
dedimya dağ başında 3 ev varmış tabi annem uzaktan geldi başka memleketin insanı annemin eltisi hiç istememiş bunu hep dışlamış babamı doldurup doldurum annemin üstüne salmış ve babamda hep annemi dövmüş oda yetmezmiş gibi üvey kardeşlerimide doldurmuş o üvey anneniz diye bide üstelik annemi oda dövmüş ve baba evine dönememiş annem komşusu çok iyiymiş annemin onunla konuşurmuş hep o daha iyi bilir ne çektiğini biz anlatmalardan ve aklımızda kalanlardan biliyoruz neyse annem bi oğlum olsun bana bakar diye 2. çocuğuna hamile kalmış ve 2. ablam gelmiş dünyaya tarlalarda çalışmaktan bakamıyomuş bile çocuklarına hangisine baksın 3 öbüründen 2 kendinin gurbet elde ana yok baba yok tam 6 yıl annesini görmemiş annem babam hiç götürmemiş dayılarım geliyomuş bazen köye hemde 3 saatlik bi mesafe var aralarında

*Hülya*

Daimi Üye
Tepki
6.519
pervin içime fenalıklar geldi
senin bu anlattıkların en fazla 30 yıl öncesi
sanki bu tip olaylar bize daha eski zamanlarda yaşanır gibi gelirdi:ates:
anenin sonunu merak ettim doğrusu:acep:

OP
pervin86

pervin86

Daimi Üye
Tepki
1.104
ve babamın eziyetleriyle birlikte bi oğlum olur diye bana hamile kalmış annem ve çok zor geçmiş doğumu en yakın hastane 1 saatten fazla bide dağın içinde bağıra bağıra bi etmiş kadın iyice şişmiş hemen bi traktör getirmişler yatak atmışlar traktöre ,annemi yatırmışlar ve annemin komşusu babaannem ve komşumuz çok sevdiğim bi dede varmış o anda ve 5 dk gitmeden dereden geçerken traktörün üstünde doğuruvermiş annem beni :) babamda bu seferde kızsa atın ahırın abbununa demiş yani hayvan pisliğine boğulsun gitsin demiş :(

ve ben dünyaya gelmişim

OP
pervin86

pervin86

Daimi Üye
Tepki
1.104
3 denemede kız olmuş ve 1 sene geçmeden bi daha hamile kalmış annem erkek evlat ümidiyle ve 4. de erkek kardeşim dünyaya gelmiş ondan sonrada çocuk yapmamış annem ve en büyük abim askere gitti geldi ve ona kız istediler evlendi yukarı köyden akrabaların kızıyla evlendi abim ve abimle babam istanbula çalışmaya gittiler 6 ayda bi yazın yanımıza geliyolardı bi gün annem bahçede çalışırken eltisi gelmiş demişki sen burda çalış çalış kocan istanbullarda dostu var demiş dediği doğruymuş babam istanbulda hemde bi g.evi kadınıyla aşk yaşıyomuş ne aşıya kadın babamı yemeye çalışıyomuş ama babam kadının o. olduğundan haberi yokmuş babam kadına herşeyi anlatmış kadın diyomuşki babama o topalı ne yapıcan beni al diyomuş neyse annem bunu duyunca kaynar sular dökülmüş babamın gelmesini beklemiş köye ve babam gelmiş babamın üstünde kadının resmini yakalamış ve ateşe atmış babamda resmi yaktı diye annemi çok kötü dövmüş ama hiç sesini çıkaramamış annem ve abimler kadının ne mal olduğunu ortaya çıkarmışlarda babam ayrılmış o kadından

OP
pervin86

pervin86

Daimi Üye
Tepki
1.104
abim evlendi dedim ya yengeminde ayrı bi garezi vardı sanki bize herşeyi annemden saklardı abim ona bişey yollasa hemen saklar vermezdi vermesinde abim istanbulda olduğu için ben kalıyodum yengemin yanında beraber yatıyoduk zaten 2 göz bi yerdi bi gün yengem odasında leğeni almış çamaşır yıkıyodu bende 7 yaşlarında ya var ya yoktum leğenin yanından geçiyodum beni dövdü ellerime vurdu ve ben ağlamaya başlayınca sakın kimseye söyleme tamam mı dedi ve bana o zmanın parası kağıt 1 tl vermişti bana :(

OP
pervin86

pervin86

Daimi Üye
Tepki
1.104
o zamandan içerlemiştim yengeme ama çocukluk aldım parayı ama söylemedim hiç :( çocuk aklımla bunca sene sır sakladım :(

ve hepimiz ilkokula gidiyoduk abim ablam hariç okulda 1 saatlik mesafede aşağıdaki köydeydi orası daha moderndi bakkalı vardı :) :kahkaha:

ormanların içinden yürüye yürüye okula varırdık yaz kış demeden bi eşeğimiz vardı sırayla binerdik eşeğe yorulan binerdi en küçükleri ben olduğum için ben daha çok binerdim erkek kardeşim daha okula gitmemişti ve kızlar bigün sıra bana gelmiş eşeğe binmiştimki ablamla küçük abim aşağıda bi eşşek yada köper var dediler baya uzaktaydı ve hayvanlarda bizi görmüştü abim bunlar kurt demeye kalmadı ve kurtlar bize doğru koşmaya başladılar hepimiz deli gibi koşuyoduk görmeniz lazım ben eşşekde olduğum için eşşek bile ürkmüştü ve tam kayalıklardan geçerken beni üstünden attı ve gözümün yanına çukur açıldı resmen az kalsın gözüm çıkıyodu ve gözümün yanında lekesi hala durur herkes ne oldu diye soruyo gözümün yanına anlatması uzun diyorum :) eşekten düştüm desem olmaz dimi :kahkaha: ve zor bela vardık eve köydekiler çiftelerle bakmaya gitti ama bulamadılar eşşekte okul çantalarımızı filan hep atmış bi yerlere zor bulduk :)

OP
pervin86

pervin86

Daimi Üye
Tepki
1.104
neyse işte abim ve babam istanbuldan bi arsa almış ve ev yapmaya başlamışlar bizide ev bitince istanbula götüreceklerdi o kadar mutluydumki anlatamam anlatılanlarla ve siyah beyaz tv yle biliyodum istanbulu köyde tuvaletimiz baya uzaktı hiç ağaç yok sanardım orman yok sanardım heryer asvalt sanardım hep öyle hayal ederdim öğretmenlerim istanbula gidiyosun hemi sosyete olursun diyolardı şakayla :) öğretmenlerimin hakkını asla ödeyemem karda kışta kilotlu çoraplarımız hep ıslanırdı 1 saat sizde yürüseniz ormanın içinde :)

ve üvey ablam 16 yaşına gelmişti ve ablamı kendi dayısının oğlu istiyordu burda çocuklar çok demişler kız yetim alalım demişler dayısı ablamda eniştemi görünce kaçarmış hiç istemezmiş babam döve döve zorla evlendirmiş ablamı :(

ve gidiş o gidiş ablamda ablam bursaya gelin gittik 20 yıllık evli şimdi

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar