Çok özür diliyorum, paylaşmak zorunda hissettim:(

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Meyveli süt olarak sadece muzlu süt içerim:) Meyve suyunu zaten sevmem, eşim haftasonu kahvaltıalrda portakal sıkar.O kadar:)

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
ayy meyveli süte bayılırım muzlu çilekli kakaolu hepsini severim çocuk gibi:)))

Y

yeşilçay

Misafir
arkadaşlar bu yazıyı okuduktan sonra tat firmsını aradım ve durumu anlattım
tat firması bu gün bana geri dönüş yaptı
ve gıda mühendisi hakan bey şu açıklamayı yaptı
aynen aktarıyorum
''biz üreticilerimiz ile bire bir anlaşma yapıyoruz tohumları dahi biz veriyoruz ve üretim aşamasını gün be gün takip edip ürün olduktan sonra hemen işleme alıyoruz
24 saat ve hafta sonları dahi çalışıp ürün bozulmadan kullanıyoruz''
dedi
hatta istersem fabrikayı dahi gezebileceğimi belirtti

ben ikna oldum

derin deniz

Daimi Üye
Tepki
405
entegre fabrıkalarda bu yazılanların olması ımkansız domatesler kamyonlarla dırek yıkama kanallarına dökuluyor ondan sonra hıc el degmeden ıslenıyor bulyona gelınce ıcındekı maddeler zararlı hıc kullanmadım
ıllakı tavuk suyu koyacagım dersenız psprdıgınız corbaya alın bır butun tavuk haslayın suzun buz kalıplarına dökun dondurun sonra bır torbaya alıp bulyon gıbı kullanın
et suyunu da aynı sekılde yapabılırsınız

Tepki
50
meyveli süte kim hayır diyebilirki için canlarım benim afiyet olsun bilindiği gibi süt faydalı bir besin

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
evet bursalı bir komşum anlatmıştı inanmak istememiştim ama bir kere midem bulandı o markaları almıyorum :sok

nurci

Daimi Üye
Tepki
516
Arkadaşlar bende bursada yaşadım. Arkakadaşım penguen fabrikasında çalışmıştı. Oda benzer şeyler anlattı o gün bugündür penguen marka kullanmıyorum.

yoruldum71

Daimi Üye
Tepki
3.368
aboooooooooo hemide benim kullandığım salça tat ve tamek bunları yapıyor he aboooooooo
almam bi daha ıyyyyyyyy annem yapar biber salçası onu kullanayım artıkın
hazır çorba ve bulyon kullanmıyorum

hanımeli67

Aktif Üye
Tepki
97
Ayrıca bilgilere evam edelim

şu pilavlara kıyduğumuz tavuk ve et bulyonlara ne demeli
hani koymayınca pilavın tadı tuzu olmaz
sizce neden yapılıyorlar

cvp1:etten ve tavuktan (YANLIŞ)
cv2:ölmüşpiliçlerin bağırsak vs. iç organlarından (doğru)
bizzat eniştemin karısı bu tip bir fabrikada çalışmış ve anlatmıştır
bu konuda bir marka bilgim yokken fabrikanın bilecikte bulunduğunu biliyorum...
...............................................

kızlar ben bilecikte yaşıyorum böyle bir fabrika ne duydum nede gördüm

suzan_78

Daimi Üye
Tepki
721
gerçekten bende yazıyı sonuna kadar zor okudum ayy innamıyorum ALLAHIM daha bilmediğimiz neler neler var bizim ülkemizde neden bu denli insan sağlığı değersiz bende şunu paylaşmak isterim geçen hafta bir tanıdığımız meyve bahçesi var şeftali toplamış kasalarla hepimizin çok iyi bildiği ünlü bir marka meyve suyu fabrikasına götürmüş ismini veremeyeceğim ama şöyle anlarsınız(D....)eşime anlatmış görseniz nasıl yapıldığını ne kendiniz nede çocuklara içirirsiniz diye ben genelde yazın meyve konservesi çok yapıyorum bunuda duyduktan sonra bir daha almam hazır meyve suyu o meyvelerin üzerlerinde kurumuş böcekten tutunde neler neler makineden geçiyo diye eşime anlatmış bu amcamız ama salça falan hep hazır kullanıyoruz insan tanınmış marka olsun diye alıyo ama bilemiyorum günahlarını almayayım ama bizede anlatılanlar böyle

Tepki
43
inanamıyorum çorba ve bulyon kullanmıyorum fakat yazın hazır salça kullanıyorum[kısın kayın validem veriyo salçamızı]tüm yediğim yemekleri çıkartasım geldi

melek_yüzlüm

Daimi Üye
Tepki
2.195
oooofffffffff bu ne yaa inanamıyorum.ya herşeyin evyapımı güzel ama kim yapcak:uyku:valla hazırçorba ve bulyon kullanmam olur biter ama salçayı napcaz yaaa.akşam yemeğe nasıl koycam salçayı hadi bakalım:aglayan::aglayan:

SILA

Daimi Üye
Tepki
3.186
yazılanlar doğruysa yazıklar olsun diyorum bilmeden hepsinden kullanıyoruz gönül rahatlığıyla bir şey tüketemeyecekmiyiz:sok:sok:sok:sok:sok:sok:sok:alsana::alsana::alsana::alsana::alsana:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar