Çok özür diliyorum, paylaşmak zorunda hissettim:(

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Aynen Fındığım. En güzeli katı meyve sıkacağı almak. O kadar güzel oluyor ki. Elma, havuç, portakal hepsini karıştır mis gibi. Babam yapar bize her zaman :eek:

OP
ferah

ferah

Daimi Üye
Tepki
9.347
bundan iki yıl önce benim kızlar hazır pudinglerden istedi büyük bir marketten,eve geldiğimizde hemen açıp yemek istediler ve paketin biri bozuk çıktı .çok sinirlendim ve üretici firmanın müşteri hizmetlerini aradım ,onlarda kutuları ve içindekileri dökmeden saklamamı istedi,ertesi günü bana, içinde birçok ürünün olduğu büyük bir çanta getirip bendeki puding kutularını aldılar ve özür dileyip gittiler.çok şaşırmıştım .eşim dedi ki sana sus payı vermişler,keşke pudingleri vermeseydin hıfzısıha da tahlil yaptırsaydık dedi.üstelik çok tanınmış ve büyük bir markaydı.

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
amaaaan insanın midesini bulandırıyorlar aslında aldığımız herşey böyle ortamlardan geçiyordur göz görmeyince gönül katlanıyor salçanı evde yaptın yağ nasıl üretiliyor mesela nasıl ortamlardan çıkıyor Allah bilir mesela ben daha önce bi yerde çalıştım gıda toptancısı elinde mesela koca bi depo yağ oluyor tarhi geçiyor yağların fabrika bunlar yüklü mal aldığı için yeni tarihli teneke yolluyordu huniyle yağları boşaltıyorlardı bende şans eseri görmüştüm o yüzden bende plastik bidondaki yağları kullanmayı tercih ediyorum onların çünkü burada tüm bakkallara mal veriypor bu toptancı tarihi çeken yoğurtları tekrar fabrikada diğer yoğurtların içine katıyorlarmış mesela... böyle bi sürü şey var Allah sonumuzu hayır etsin valla

Es_se

Daimi Üye
Tepki
22.495
tavuk bulyon hazır corba kullanmıyoruz mıs gıbı tavugu kaynat yada etın kemıdıgını al sana et suyu hep boyle yaparım ama salca mecbur alıyoruz :(

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Essecim, salça yerine domatesleri ya rendele ya da kabuklarını soyup bütün olarak deepfreeze e at küçük poşetlere koyarak. Kışın çıkar çıkar koy yemeklere mis gibi oluyor. Tavuk ve etlerin sularını da kaynattıktan sonra plastik kaplara koyup deepfreeze e koyup, lazım olduğu zmn kırıyorum azcık ucundan koyuyorum yemeklere, çorbalara harika oluyor:cak:

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
Domatesi ben bu sene kavanozlara koydum,plastik kaplarada koydum
Allahım organik domates bu kadar mı lezzetli olur,yazın çok ucuzlamıştı

kilosunu 30 kuruşa falan almıştım yanlış hatırlamıyosam

Allahım nasip ederde şu borçlardan az bi feraha çıkabilirsek bu sene sadece domates değil bi çok şey yapmak istiyorum:dusun:

Es_se

Daimi Üye
Tepki
22.495
ben domates rendesı alıyorum dıadan salcadan daha az kalorılı dıye
yemegıme onu kullanıyorum
salcayı esıme kullanıyodum :( arına dedıgn hep aklımda yazın son donemı yapıp dondurucuya atcam dıyorum ama hersene agustos eylul ayı evım ful mısafır :(
yatılı oylece kalıyo ıste ama busene kararlıym yapıcam ıns
fındıgım 30 kurusa domatesmı bulursan kolıyle al ah ah :(
inş su borclardan bı kurtul

Es_se

Daimi Üye
Tepki
22.495
arka sayfayı yenı okudum mama meyve suyundakı olanlar :(
ablamın basına daha farklı bısey geldı ıkı ker e kapalı cola aldı
ıcı bıra cıktı:kizdim: her yerı tamamen kapalı dolduruken bıra doldurmuslar
ve bu ık ıkere basımıza geldı:(

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
ben domates rendesı alıyorum dıadan salcadan daha az kalorılı dıye
yemegıme onu kullanıyorum
salcayı esıme kullanıyodum :( arına dedıgn hep aklımda yazın son donemı yapıp dondurucuya atcam dıyorum ama hersene agustos eylul ayı evım ful mısafır :(
yatılı oylece kalıyo ıste ama busene kararlıym yapıcam ıns
fındıgım 30 kurusa domatesmı bulursan kolıyle al ah ah :(
inş su borclardan bı kurtul

Dediğin gibi canım,bi düze çıkabilsek

çok şey var aklımdada ahh ahhhhhh:dusun:

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
inanmıyorum yaaa içim dışıma çıktı resmen ay gerçekten doğrumu bunların hepsi ya gerçi ben bulyon ve hazır çorba asla tüketmem evde ama salça inanamıyorum hala şoktayım:(

Kardelen27

Daimi Üye
Tepki
3.758
arka sayfayı yenı okudum mama meyve suyundakı olanlar :(
ablamın basına daha farklı bısey geldı ıkı ker e kapalı cola aldı
ıcı bıra cıktı:kizdim: her yerı tamamen kapalı dolduruken bıra doldurmuslar
ve bu ık ıkere basımıza geldı:(
:saskin:nee biramı bilerek yapıyorlar namusuzlar
olacak şeymi Allahtan hazır meyve suyunu kolayı hiç sevmem
hazır çorba bulyon bunları hiç almam yazıklar olsun
bunlar ahireti düşünmüyorlar her halde

Es_se

Daimi Üye
Tepki
22.495
malum bır fırma ablam onlarda ınanc olsa:kizdim:
turkıyedekı kazancını ısraıle sılah olarak bagısladıgını acıklamıstı turkıyedekı baskanları :kizdim:
allahtan o markayı tuektmıyorum
ama abama ıkı kere aynı bufeden aldıgı colada denk gelmıstı
ogun buugndur hep korkarım teneeke colada yıne aynı sey olurmu dıye
Allahtan cola ıcmıyorum artık

derin deniz

Daimi Üye
Tepki
405
bu kadar da olmaz bu gıbı bılgıler bır suru fırmalar ıcın cıkıyor
dıgerlerını bılmem ama penguen nın fabrıkasını gördum sahıplerıde arkadaslarım olur ben bursalıyım son derece cagdaş hıjyen ve son teknolojı uygulayan bır fabrıka

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Fındığım,

Ben bu sene dolaba bezelye, barbunya, kuru fasulye, nohut, bamya, domates, salatalık koydum. Tüm kışta tükettik. İnşallah canımcım feraha kavuşursun da dilediğini koyarsın. 30 kuruşa domates çok uygunmuş canım gerçekten.

Essecim, salçayı ben hiç sevmiyorum. Ağır geliyor bana. Bu yüzden annem şişe domatesi yapıyor. Onu kullanıyorum; ama o da çok fazla olmamak şartıyla. Hep domates kullanıyorum. Tadı bile değişiyor yemeklerin.

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
bende dolaba taze fasulye barbunya kavanozlara domates koymuştum kışın onları yedik hep ama salçasız yemek sevmiyorum o tat veriyo sanki

nazoeren

Daimi Üye
Tepki
2.261
Bunları asla eve almam... Salçamı annem yapar.

Tarhana ve mercimek içerim zaten sadece. Tarhana da annemdem. Hazır meyve suyu sevmem. Hazır meyve suları içinde nerde en çürük meyveler varmış onları seçiyorlarmış çünkü. En güzeli herşeyi evinde yapmak:cak:
katılıyorum arişim.salçamı eşimle bahçede kaynatırız:)hazır çorba girmez eve.bulyon da çok önemli değil,olmasa da olur:)meyve suyu değil de,meyveli süt tüketimimiz had safhada:dusun:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar