Anne Olanlar ve Anne Adayları Burası da Bizim Mekanımız Olsun :)

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
ayyy hamilelik döneminiözlüyo insan hele bebek kıpırtısını benim ilk 3 aY midem bulanırdı.her sabah istifra edrdim kahvaltıyı devamLI :utan:eşim hazırladı.çünkümutfağa giremezdim.çok güzel bi duygu hamilelik.RABBİM OLMAYANLARA İSTEYENLERE VERSİN.AMİİİİİNN.

Değilmi canım.Allah isteyen herkeze nasip etsin inşallah Her dönemin zorluğuda güzelliğide ayrı ayrı :utan:

melek_yüzlüm

Daimi Üye
Tepki
2.195
hareketli ve güzel bi topik daha:evet::evet:şekerpare ben leblebinin mide bulantısına iyi geldiğini bilmiyordum.şükürler olsun ben hamileyken hiç midem bulanmadı aşerme de olmadı.nasıl bi hamileymişim ben yaa anormal:cokkomik:şimdi diyetteyim azcık şu fazlalıklarımı verim 2-3 aya hamile kalmayı düşünüyorum inşallah 2.ye.bakalım ozaman neler yaşarım kısmetse:utan:

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
hareketli ve güzel bi topik daha:evet::evet:şekerpare ben leblebinin mide bulantısına iyi geldiğini bilmiyordum.şükürler olsun ben hamileyken hiç midem bulanmadı aşerme de olmadı.nasıl bi hamileymişim ben yaa anormal:cokkomik:şimdi diyetteyim azcık şu fazlalıklarımı verim 2-3 aya hamile kalmayı düşünüyorum inşallah 2.ye.bakalım ozaman neler yaşarım kısmetse:utan:

Bende o anı yaşayana kadar bilmiyordum canım.Annem sağolsun.Leblebi iyi gelir mide bulantısına.Arada atıştır demişti.Bir çare denedim ama gerçekten memnun kaldım.Çizide tuzlu olduğu için iyi geliyordu sanırım.Mide bulantısı yaşayanlara duyrulur.5 ay boyunca hem midem bulandı,hem başım döndü :uzgun: Zorlu bir 5 ay geçirdim.Çeken bendim ama eşim benden fazla perişan oluyordu halimi gördükçe.

Hayırlısı canım.Demek artık kesin kararını verdin Allah gönlüne göre versin.

melek_yüzlüm

Daimi Üye
Tepki
2.195

Bende o anı yaşayana kadar bilmiyordum canım.Annem sağolsun.Leblebi iyi gelir mide bulantısına.Arada atıştır demişti.Bir çare denedim ama gerçekten memnun kaldım.Çizide tuzlu olduğu için iyi geliyordu sanırım.Mide bulantısı yaşayanlara duyrulur.5 ay boyunca hem midem bulandı,hem başım döndü :uzgun: Zorlu bir 5 ay geçirdim.Çeken bendim ama eşim benden fazla perişan oluyordu halimi gördükçe.

Hayırlısı canım.Demek artık kesin kararını verdin Allah gönlüne göre versin.

amin canım Allah hepimizin gönlüne göre versin.oğlum 4 yaşına girecek yakında biliyosunya 3 nisan:evet:zamanı geldi de geçiyor bile.eşimde çok istiyor 2.de olsun konuyu kapatalım artık diyorum:kptmya:

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
bende mide bulantılarımda bol bol beyaz leblebi ve çubuk kraker yerdim iyi gelirdi mide bulantılarıma dışarı çıkınca çantamda bile taşırdım..

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Hamileliğim boyunca pırasa ve ıspanaktan nefret ettim :dill:

tobe

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
3.765
Bende sebze yemeklerine daha çokistedim. tavuktan nefret ettim.Ancak dün kendi yaptığım tavugu birgüzel yedim. Başkasının yaptığının kokusuna bile tahamülüm yok.
Midem de hiç bulanmadı diyecek kadar hafif geçti ama artık zorlanıyorum ağır oldum iiyice kımıldamıyamıyorum bir yerlere...

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
ne garip bulantım olduğu zamanlar kendi yaptığımı yiyemiyordum başkasının getirdiğini çok güzel yiyordum..

tobe

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
3.765
herkesin huyu farklı frklı değil mi canım.
Tek aynı olan yaşattırdığı hisler olsa gerek...:utan:

LiLi

Daimi Üye
Tepki
12.556
Ben hamileyken aşermekten yorgun düşmüştüm , herşeyi istiyordu canım , en çok ne yediğimi söylesem gülersiniz belki :hihi: Ama söylemiyim şimdi hamile arkadaşların canı çekmesin , gerçi o da şüpheli herkes sevmez çünkü :)

Bulantılarım da istifra etsem ettirmiyo , bayılsam bayıltmıyo haldeydi , 4 ay sürekli uyudum galiba :)

ZiLeY

Daimi Üye
Tepki
1.845
herşeye rağmen eminimki cok güzel duygudur allah isteğen herkese yaşatmak nasip ettsin insallah

zakkum

Yeni Üye
Tepki
9
benim de ilk dört ayım devamlı istifralarla ve mide bulantılarıyla geçti.başımı kaldıramadım ben de..o tuzlu krakerleri yiye yiye sonra da onları çıkarta çıkarta tiksindim o dönem resmen..ama şu sakızlı şekerler var ya,onlar da bana iyi geldi.rocconun ya da kremininin oluyo hani.tamamen geçirdi diyemem ama ağzımda o olduğu sürece teskin ediyodu.özellikle kırmızı olanı.yani vişneli de olur çilekli de olur:D tavsiye ediyorum.ağızda erimesi biraz zaman alıyodu zaten.sonra bitince bi daha :D
4 aydan sonrasıysa gayet güzeldi...Allah sizlere de yardım etsin

tobe

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
3.765
onuda onuda hepsinide yiyorum şimdi kocama telde sipariş verdimm dondurma al diye nerden bulacağım diyor:D

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
:D Canım Allahtan annen yapıyor bişey aşerdimi yapması çok zor geliyor. illa biri yapacak ayağına getirecek yoksa tadı kalmıyor.

kesinlikle haklisin canim bir kac gun sonra yandim gidiyorum artik annemi cok ariycam cok as ermelerim onsuz cok tatsiz olcak

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Dondurma bebek için acaip kg aldırıyor:ninni:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar